Amazing Spider-Man 2 (2014)

Mě nejvíc zklamal ten závěrečnej Rhino, protože se mi fakt nelíbil nějakej debilní robot - mohli ho udělat mnohem líp. Jinak to pro mě byl docela dobrej průměrnej akčňák. Samozřejmě bych si zase postěžoval na Andrewa Garfielda, ale tentokrát byl lepší než posledně. Jamie Foxx byl úplně výbornej a pro mě ten film zvedl o sto úrovní výš. 6/10

Teorie všeho (2014)

Z Eddieho Redmaynea se vyklubal skvělej herec! Před tímto filmem jsem ho moc nemusel, ale teď začínám o svém předchozím názoru pochybovat. Zahrát vyvíjející se ALS a stále větší neschopnost normálního života, v kontrastu s neustávajícím optimismem a chutí žít, považuji za jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem doposud viděl. Stephen Hawking je mým dlouholetým hrdinou a každý, kdo inklinuje alespoň malinko k vědě, ho musí zbožňovat. Hawking patří mezi bodré, zábavné a hlavně lidské génie, podobně jako například Feynman. Také bych do této skupinky svých hrdinů zařadil Tolkiena, kterého, nehledě na naprostou odlišnost oborů, uznávám obdobně. A i když se film spíš než čemukoliv vědeckému věnuje obtížnostem běžného života a hlavně Hawkingově manželce (v podání krásné Felicity Jones), nemůžu nebýt nadšený. Alespoň je to lidštější a běžnému publiku to zobrazuje mnohem snazší náhled do života jednoho z největších velikánů naší doby. 10/10

Rohy (2013)

Nekonvenční detektivní příběh, v hlavní roli ďábelský Harry Potter (+ krásná Juno Temple a jako vždy výborný Max Minghella). Za mě určitě alespoň 9/10

Aristokočky (1970)

Zápletka nic moc, animace moc krásná, písničky zábavné. 6/10

Hlava-22 (1970)

Ale, jo. Neni to špatná filmová verze Hlavy XXII. Trochu jí to zjednodušuje a většinu postav dělá průhlednějšími a jednostrannějšími, ale přece jen se ve filmu nedá zachytit všechno jako v knížce. Až na ten konec, který je trochu zvláštní a na rozdíl od knížky působí mnohem méně smysluplně. Samozřejmě proběhlo mnoho retconů, spoustu postav bylo přejmenováno, slito do hromady a předěláno, ale to nijak nevadí v příběhu (například namísto Kida Sampsona byl zabit Hladový Joe, což je, nehledě na mé udivení, naprosto nepodstatné). Jo a Yossarian by měl být svalnatý(!) a nepochopil jsem, proč by Luciana měla pracovat pro Mila a spoustu dalších maličkůstek.. Jinak to byl film dobrý, rozhodně patří k povedenějším. 8/10

Mroží muž (2014)

Jak donutíte tak dobrý herce hrát takovouhle píčovinu? :D

Horizont události (1997)

No, myslím, že by se film měl správně držet jednotné teorie toho, co se člověku v absolutním vákuu stane. No dobře, jeden by mohl argumentovat, že vlastně ve vakuu nejsou, nýbrž v děsně tuhé atmosféře Neptunu, tím by toho však mnoho nevyřešil, ba naopak.. Nebudu nikomu vyčítat, že třeba nezachytil přesně účinky vakua na člověka (koho by to zajímalo, NASA na tohle udělala výzkum a člověku by se nic stylu vybouchnutí hlavy, obrácení plic naruby, nebo uvaření krve v žilách, nestalo), ale když tam teda je víc lidí, na které to vakuum působí, mělo se prostě všem stát to samé, nebo alespoň něco podobného.. Ale dobře, pokud vynecháme tohle, rozhodně se jednalo o skvělý horor a já bych to jinak nazval Hellraiser 2.0 Sci-Fi Edition Za mě tedy určitě palec nahoru a hodnocení krásných 9/10

Ill Manors (2012)

Plan B je už léta můj oblíbenej hudebník, takže jsem možná trochu afektovanej, ale pro mě byl tenhle film teda zážitkem jako v dlouhý době nic jinýho. A to že nekoukam furt jenom na špatný filmy! Nazval bych to Harry Brownem (ve kterym si Ben Drew taky měl tu možnost zahrát a spolu s Chase & Status tomu dělali i soundtrack) 2.0. Jako neni tam žádnej vendetující Michael Caine, ale oba filmy se ve stejném prostředí věnují podobnému tématu. Skvělá práce! "As for Jake, he's already made his decision, and now he's just another posterboy for David Cameron's Broken Britain!" 10/10