Válka světů (2005)

Jak nemám příliš v lásce Toma Cruise, tak bych zabil toho upištěnýho spratka Dakotu Fanning, která snad ve všech svých filmech hraje vždycky rádoby chytrou faganku. Celý film je ale na prd a przněním Wellsova díla, všechno je účelové, jakože autentické a kýčovitě americky limonádové. Snad jediné co se mi líbilo, bylo tripodovo demoralizující kvílení. AR: 1,85:1 - Spherical

Toy Story: Příběh hraček (1995)

"Koukej na mě! Vidíš ten klobouk? Já jsem paní Nezbytová!" Pro mě jedna ze srdcovek; bylo mi tehdá 10 let, poprvé jsem byl bez dospěláků v kině (s mladší ségrou) a hltal každý políčko té neuvěřitelné animace s tak suprovým námětem, že jsem svejm hračkám nevěřil ani fň a dával si na ně bacha, i když jsem se k nim choval docela pěkně. A když přišly Vánoce, pod stromečkem jsem Buzze Raketáka nenašel, za to však origoš véháesku, kterou mám do teď. Pět hvězd - jeden z mých nejoblíbenějších animáků! AR:1,85:1 - Digital;)

Škola rocku (2003)

"We come from the land of the ice and snow, from the midnight sun where the hot springs blow..." Bez Zepellinů by to nešlo, jak Jack Black přemlouvá v bonusech. Film je tak totální rocková pecka a jediný film, kde mi fagani nevadí a naopak jsou skvělým námětem, protože kde jinde jste slyšeli o muzikantovi-zkrachovalci, který chce s muzikálně nadanými děckama udělat díru do světa. Tento film ve mně probudil moji dávnou rockovou lásku takovým způsobem, že jsem si musel pořídit elektrickou kytaru... AR: 1,85:1 - Spherical

Pink Floyd: The Wall (1982)

"I don't need no arms around me, I don't need no drugs to calm me..." Perfektní, místy až adrenalinová jízda s neukonejšivou atmosférou zákoutí lidské duše. AR: 2,35:1 - Panavision; 2,21:1 - 70 mm kopie

Shrek (2001)

Konečně někoho napadlo natočit nekonvenční pohádku, která si dělá srandu vlastně ze svých řad. Kde jinde můžete vidět od pohledu zápornou psotavu v roli klaďase? AR: 1,85:1 - Digital;)

Spalovač mrtvol (1968)

Démonická atmosféra ponurého krematoria, kde pod povrchem zrůdný Kája pronáší klidným hlasem projevy stinné stránky své duše. Opravdun morbidní film, skvěle natočený, ale kde by byl bez Rudy Hrušínského, který mj. zde dokázal, že právě on je ten vrchol českého herectví. AR: 1,66:1 - Spherical

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nádherná vyjímka potvrzující pravidlo, že sequel stojí za prd ve srovnání s prvním filmem. Arnie a James jsou zde v dokonale vyladěné formě s ideálním věkem a nasazením. Veškeré triky dodnes působí působivě a režie filmu je tak skvělá, že to můžu vidět opravdu 100x a neomrzí mě to. Pro fanoušky filmu je povinnost vlastnit SE verzi s mnoha vynechanými scénami, které oproti jiným filmům s přidanými původně-vynechanými sekvencemi jsou opravdu pro příběh zásadní a doplňují ideálně všechny otázky vyplívající z původní kinoverze. --- "You've gone ketchin' too many times Why don't ya give it a rest Why Must you find Another reason to cry" AR: 2,35:1 - Super 35