• Western

Žena v černém (1989) (TV film)

Vydařený hororový snímek, jehož atmosféra je příjemně tíživá a velmi napínavá. Souhlasím s názorem, že první minuty filmu tolik atraktivní nejsou, ale jakmile se právník dostane do městečka a do domu, film vás vtáhne. Na film jsem koukala hlavně proto, abych konečně slyšela Pauline Moran mluvit - jaký to omyl. Neřekne tu ani slovo, ale její postava je ohromě působivá. Neuvěřitelné, jak na člověka působí jen vhodné spojení pohledu (všimli jste si, že Pauline Moran má opravdu krásné oči?), kostýmu, prostředí a hudby, zcela beze slov.

Ženy a milenky (1929)

O něco lepší než That Certain Woman s Bette Davis. Bette je má top herečka, ale Gloria byla lepší a víc jsem jí hraní věřila.

Život je krásný (1946)

Bohužel, po tom, jaký věhlas tento film má, jsem čekala něco jiného, než pohádkový příběh. Když ale překonám toto zklamání a uvědomím si, kdy Frank Capra tento snímek točil, musím uznat, že chápu, proč má takovou cenu. Lionela Barrymorea mám celkem ráda a tady byl roztomile zlý, jaksi "scroogovitý" pán. Nu a pak je tu James Stewart...asi mi bude chvíli trvat, abych si tohoto herce oblíbila, jako osoba mě ruší, nemohu se přenést přes jeho - omlouvám se fanouškům - hloupoučký, prázdný výraz v obličeji. Ale objektivně musím tomuto filmu jeho kvality uznat, i když subjektivně mě naivita příběhu trochu vytáčela.