The Grand Tour - Carnage a Trois (2021) (epizoda)

Mix speciálu s obyčejným dílem Top Gearu/Grand Touru. Lepší než Lochdown, ale na standarty téhle trojice pořád nic moc. 65/100 ***

Pán tygrů (2020) (seriál)

Takhle bizardní dokument jsem vskutku ještě neviděl. V průběhu první série se objeví asi deset hlavních postav a ani jedna není nijak sympatická a chov (či ochranu) velkých šelem dělá pouze za účelem zisku.Až si říkám jaké možné šílenosti se ještě ve Spojených státech odehrávají. 75/100

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story (2020)

Dokument provázející nástupem Skateboardingu do mainstreamového povědomí, jeho vzestupy a pády a nakonec i to jaký měl Tony Hawk's Pro Skater dopad nejen pro samotné hlavní postavy, ale třeba i pro kapely, jejichž soundtrack ve hře zazněl. Plusovým bodem budiž, že se nebáli zmínit i to, že po několika velice úspěšných pokračováních přišel postupný pád celé značky a že se na trhu objevily lepší alternativy. 75/100 ****

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Já bych naopak namítal, že dokument je to spíše právě pro neznalce F1. Jistě i pro nás fanoušky je tam spousta skvělých záběrů, informací a okamžiků, které se nám vryjí do paměti. Je to však také zacílené drama, které ne vždy odráží skutečný stav věcí, glorifikuje jedny a začerňuje druhé (úplně stejně jako dokument Senna). Přesto si myslím, že to žádného fanouška rychlých kol nezklame a sám sem zvědav na druhou sérii. 80/100 ****

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Musím souhlasit s Torenem a Kwaichim. Po trailerech jsem měl až přehnaná očekávání. Bohužel většinu nejlepších scén jsem viděl právě z traileru a zbytek filmu už tak výrazný nebyl. Ač jsem byl asi naivní, doufal jsem s pomocí Ryana Reynoldse v trochu dospělejší děj, no žel film zůstal věrný hlavní cílovce pokémonu a tím jsou děti okolo deseti let. Kdyby film vyšel před patnácti lety, určitě bych si ho užil více. 60/100 ***

BLate Night Show (2018) (pořad)

Kvalita značně kolísá mezi jednotlivými díly - 2. díl skoro za 5* třetí naopak sotva za 2*. Viděny prozatím čtyři díly. Top okamžiky: Jsme si je namazali na chleba jako Ricky Gervais. Doslova zlatým hřebem jeho práce je obsazení velké role, malým afričanem s vadou řeči ...ten se snaží ojet zadnici bílé osadnici. 65/100

Bohemian Rhapsody (2018)

Na poprvé je strašně těžké film hodnotit. Já mám Queeny poměrně dobře nastudované, takže jsem si všiml jistých nesrovnalostí mezi filmem a skutečností. Jinak je ovšem Bohemian Rhapsody výborný film se samozřejmě bezkonkurenčním soundtrackem. A Live Aid? To doslova bere dech! 85/100 ****

Dukla 61 (2018) (TV film)

1. Díl 80/100 **** 2. Díl 90/100 ***** Projekty České Televize se v poslední době daří. Nejprve širšímu publiku známý Metanol a nyní Dukla o níž jsem, i když moravák neměl vůbec tušení. Výborné herecké obsazení a strhující druhá polovina filmu.

Dycky Sunderland (2018) (seriál)

Co do provedení mi dokument hodně připomíná Drive to Survive. Sunderland teď rozhodně nezažívá nejúspěšnější období a je to vidět. I když kratší, druhá série mě bavila o něco více a vzhledem k současnému umístění týmu v tabulce a situaci jako takové se těším i na sérii třetí, pokud nějaká bude. Na druhou stranu pokud jde o současné fotbalové dokumentární seriály, tak u mě stále vede Totální sezóna od Slavie. 1. série 75/100 **** 2. série 80/100 ****