Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (1 014)

plakát

Tony Hawk: Dokud kolečka neupadnou (2022)

Nikoliv první a rozhodně také ne poslední dokument o životě Tonyho Hawka, který může mnohé překvapit tím, že jeho život nebyl ani v době jeho největší slávy nikterak růžový. Asi poprvé se dovídáme něco víc z jeho soukromého života, ale jinak se dokument věnuje z velké části jeho dětství a dospívání a na posledních cca 20 let už času moc nezbylo. 75/100 ****

plakát

Městečko South Park - Credigree Weed St. Patrick’s Day Special (2022) (epizoda)

Slušné zakončení (?) sezóny, byť nedošlo k rozluštění žádné z příběhových linek. V hlavní roli tentokrát Randy a Butters, a přestože nejsem fanouškem Tegridy Farm, tak tento "speciál" se podle mě povedl o dost lépe než ten Halloweenský ze sezóny 23. Co nás čeká v druhé polovině roku je zatím záhadou, ale já do něj vkládám docela velké naděje, jelikož podzimní speciály patřily k tomu nejlepšímu co South Park v uplynulých letech vyprodukoval. Na druhou stranu zase není možné čekat zázraky zlaté období seriálu už máme nejspíš mnoho let za sebou. 70/100 ****

plakát

Městečko South Park - Help, My Teenager Hates Me! (2022) (epizoda)

Zvláštní epizoda. Konečně se děj věnoval hlavní čtveřici a ani se přitom neřešilo současné dění. Neobvyklý byl díl zejména proto, že byl na South Park nečekaně srdečný, všichni čtyři se chovali jako nejlepší kamarádi, což je dost neobvyklé zejména u Kyla s Cartmanem. I když tomu chyběl ostrý vtip obvyklého South Parku tak jsem epizodu užil už jen proto, že hlavní linka s Kylem, Stanem, Cartmanem a Kennym je čím dál vzácnější. Čeká nás možná poslední díl 25. série a několik otázek je stále nevyřčených. Bude bydlet Cartman i nadále v Hot Dog Housu, bude pokračovat válka mezi Marshem a Blackem. A bude vůbec něco z toho předmětem příštího dílu nebo to plynule přejde do dalších sérií/speciálů? 70/100 ****

plakát

Městečko South Park - Back to the Cold War (2022) (epizoda)

Zatím bohužel nejslabší díl 25. série a to měl tolik potenciálu. Jen pár let zpátky se to Trey Parkerovi povedlo o dost lépe třeba s Čínou. Já myslím, že tahle epizoda byla jako dělaná pro hlavní čtveřici postav, které se ale pouze mihnuli v úvodu. První díl byl podle mě nejzábavnější, druhý a třetí měli příběhově něco do sebe, ale tento nebyl ani příliš vtipní ani odvážný. Mimochodem máme za sebou čtyři ze šesti epizod a Kyle řekl za těch 80 minut asi pět vět a Kenny snad žádnou. Doufám ve dvě věci, víc epizod s hlavní čtyřkou a že se na podzim dočkáme ještě dalších (6?) epizod kromě připravovaných speciálů, které se podle mě dost povedly. 50/100 ***

plakát

Letecké katastrofy - Série 5 (2008) (série)

Průměrné hodnocení páté série: 76/100 ****. Nejlepší díly Kluzák Gimli, Ničivá bouře, Osudná nepozornost.

plakát

Městečko South Park - City People (2022) (epizoda)

TeslaWi-FiLaCroixwatterbottle. Řekl bych, že všechny tři díly 25. série měly něco do sebe, nějaké dobré hlášky, ale vždy jim rovněž něco chybělo a objevovala se hluchá místa. Je škoda, že Butters nedostal více prostoru, jak napovídal trailer. Poslední dva díly zároveň skončily poměrně otevřeným koncem, takže očekávám velké rozuzlení na konci sezóny. Jak to dopadne mezi rodinami Marshe a Blacka, bude muset žít Eric s mámou i nadále v hot dog housu. Očekávám a doufám, že se příští díl bude věnovat Kylovi, který za první půlku (?) sezóny pronesl asi tři věty, a že dají nějaký prostor i Kennymu, 60/100 ***

plakát

Městečko South Park - The Big Fix (2022) (epizoda)

Tegridy Farm je zpátky a stejně tak nejspíš serializovaný formát South Parku. Hip hip hurá.  Zároveň mám ale pocit, že se každý díl šesté série bude soustředit na jednu z hlavních postav, což trochu odporuje zmíněné serializaci, ale jestli to tak skutečně bude se dozvíme až v následujících týdnech. A pokud jste si mysleli, že Tolkienovo jméno je Token, prosím zavolejte na číslo 1-800-I Am a Giant Piece Of Shit. 60/100 ***

Jackass 2 (2006)

Z toho, co jsem zatím viděl jednoznačně nejlepší Jackass. Stále tam bylo plno nechutného humoru, kterému příliš neholduju, ale taky spousta skvělých stuntů a pranků, které mě vážně pobavily. 80/100 ****

plakát

Městečko South Park - Pajama Day (2022) (epizoda)

Podle toho co jsem měl možnost vidět hodně polarizující epizoda. K mým nejoblíbenějším dílům premiéra 25. sezóny určitě patřit nebude, na druhou stranu si nemyslím, že by šlo o jeden z nejhorších dílů série, jak už jsem se někde dočetl. Trey a spol se pokusili skloubit do sebe něco z klasických epizod - děti jsou děti, s moderním pojetím South Parku. Bohužel se to povedlo jen z poloviny. Přestože gang čtvrťáků hrál jednu z hlavních rolí mnoho hlavních postav jako Stan, Kyle a zejména Kenny měli v celém ději takřka nulovou roli a doufám, že budou do zápletek příštích epizod zapojeni daleko více. Alespoň jsme viděli trochu více Wendy, která byla v posledních letech víceméně vedlejší postavou. Zklamáním je závěr, který vyšel tak trochu do prázdna. Doufám tedy, že nás čeká pět lepších epizod, a že se i nadále bude většina děje točit okolo čtvrťáků a nikoliv farmy Tegridy a Randyho Marshe. 70/100 ****

Jackass: Volume 2 (2002)

Lepší než jednička, ale na více než tři hvězdy to pořád není. 65/100 ***