Agnus dei (2016)

Niečo v takom zmysle, že som tehotná a pán boh mi pomôže, je výrazne proti mojim názorom. Ale inak dobrý film, ktorý zobrazuje vojnu, resp. povojnové časy z iného pohľadu.

Alenka v říši divů (2010)

Jediný Burtonov film, ktorému som uveril bol Big Fish. Mimo neho mi to všetko príde nevýrazné a plytké. Toto je tiež ten prípad. V prvej polovici som rozmýšlal nad odpadom. Hlavne po prvých 10 minútach, kedy je Alice najväčšia rebelka široko ďaleko, som to mal chuť vypnúť. Asi v polovici to chytilo ten správny vietor. No aj tak mi to príliš nezlepšilo už dosť skazenú náladu. Jednu hviezdičku som dal za audio-vizualne prevedenie, ktoré je výborné. No okrem toho asi nič. Neviem či si niekedy nájdem cestu k Timovým filmom.

Amazing Spider-Man (2012)

Vo filme zaujala len hudba. Peterove zoznámenie so schopnosťami bolo slabé. To akoby Raimi natočil len scénu, kde si dal Tobey dole okuliare. Záporák v ľudskej podobe celkom slušný, ale keď sa premenil na jaštera... To ho vytvárala stredná umelecká škola alebo čo? Či hovorím o vzhľade alebo o kvalite. Pre mňa je Spider-man od Raimiho o triedu lepší. Skrátene povedané, zbytočný reštart série. Jediné pozitívum je, že stredoškolákov hrajú herci ich veku, a nie o 5 alebo 10 rokov starší. 40%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Vizuálne bezchybné, herecky dobré, scenáristicky prežiteľné.

Amélie z Montmartru (2001)

Prvá polovica alebo prvé dve tretiny boli úplne bez chyby. Bol tam vtip, perfektný strih, a hudba. Tá bola dokonalá celý film. No potom začalo naťahovanie milostného vzťahu, ktoré mi nedávalo príliš zmysel. Ale aj medzi tým boli scény, ktoré ma presvedčili, aby som dal päť hviezdičiek. 90%

Americká krása (1999)

Úplne dokonalý film. V prvom rade musím povedať, že Kevin nieje vôbec môj obľúbený herec a je mi až nesympatický. Teda bol. V L.A. Confidential ma zaujal veľmi jeho výkon. Ale v tomto filme si u mňa úplne napravil renomé. Jeho prejav a všetko... V prvom rade bola bezchybná réžia. Napätie striedalo humor, a keď sa do toho pridala perfektnú hudbu, vznikol vynikajúci film. Keby je to na mne, tak by som len záver trochu zmenil, ale aj tak je dobrý. Pre mňa jeden z najlepších filmov, aké som videl. 100%

Americký sniper (2014)

Čo sa týka psychologického rozpoloženia, je to brilantné. Ale čo sa týka bojov je to už iné. Tento film mi trochu pripomenul Black Hawk Down, t.j. Američania sú najsvätejší a práve oni vybojujú celosvetový mier. Berem, že skúšťač boli dvojičky, ale všetko okolo toho... Toľko vojakov, penazí,... Stojí to za to? Samozrejme ale Kyle je osobnosť hodná filmu a chápem, že na inom pozadí to nejde spraviť. Ale nestotožňujem sa s týmto smerom.

Andaluský pes (1929)

Ak máte pocit, že vám šibe, pozrite si tento film a oproti autorom sa budete cítiť ako intelektuáli.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Krásny príbeh plný emócii, ktorý však nemá hlavnú myšlienku. Teda aspoň vhodnú pre ľudí. Možno to bude povinná jazda pre robotov za niekoľko desaťročí.