Úsvit planety opic (2014)

O poriadne dve triedy horšie ako jednotka. Tá bola založená na emóciach a zamyslení sa nad ľudským chovaním. No toto bolo založené na intrigách a túžbe po moci. Je super zistiť, že opice sa od ľudí zas až toľko nelíšia, ale postaviť na túžbe po moci film o planéte opíc je trochu nevhodné. Prvý diel je jeden z najlepších filmov aké som videl, ale tuto som si príliš nedokázal vytvoriť vzťah k postavám. Ale znenávidel som toho hatera opíc a Kobu.

Velká šestka (2014)

Dve hviezdičky za niekoľko chvíl smiechu a hudbu.

V labyrintu mlčení (2014)

Nevedel som, že zločiny vojny boli v Nemecku takto premlčané. Výborne natočené s dobrým začiatkom. Potom tempo trochu spomalilo a film sa zmenil na pre mňa nepochopenú túžbu chytiť Josefa, ktoré odobralo jednu hviezdu. Ale aj tak, jeden z najlepších filmov o vojne a jej následkoch.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Nie veľmi výnimočný ale ani veľmi pokazený film. Humoru som dostal koľko som očakával a deju asi ešte viac ako som očakával. Najviac ale potešil Dr. Brown.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Moje očakávania na film vychádzali z reakcií ľudí okolo mňa. Úvodná akčná scéna mohla byť trochu lepšia, ale inak sa očakávania začali plniť celkom sľubne. Príchodom do minulosti do začalo byť všetko ešte zaujímavejšie, no čím to išlo ďalej tým to bolo horšie. Do prekazenej osudnej vraždy to bolo super, hlavne Flash vynikal. Škoda, že nedostal viac priestoru, aj keď je pravda, že je hodný celého filmu. Po tejto vražde, kedy Magneto začal byť zase zlý, to už bolo o čom? Zase o tom istom súperení, ktoré tu už bolo. Charlesova postava bola perfektná, len ten Magneto akosi zaostal. Ukázal sa iba pri invázii do robotov a keď si niesol štadión. Mimochodom, túto scénu považujem asi za najzbytočnejšiu vo filme, ale asi vystal rozpočet. Celkové pocity? Pri porovnaní s inými x-menmi to bolo podarené (First Class nerátam, lebo by išla ešte hviezdička dole), no pri celkovo pohľade to nebolo príliš ono. Po videní mi zostalo veľmi veľa otázok, a nie na všetky som našiel odpoveď. Ale druhým videním sa to možno všetko zmení, kto vie. 65%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Prekvapivo veľmi dobre stráviteľné. Náhodou som to zahliadol na nešťastnej markýze a po chvíli pozerania som si to pozrel od začiatku. Miestami som mal pocit, že je to fakt pre deti, ale celkovo mám veľmi dobrý pocit.

Zmizelá (2014)

Film, v ktorom nieje nič isté. Neviete, čo sa bude diať, a keď aj niečo tušíte, skoro zistíte, že sme boli na omyle. Dve a pol hodiny som sa sústredil úplne iba na tento film, čo sa mi nestalo asi od Nolanovho rytiera. Parádne natočené s výnimočným hojdaním sympatií (lepšie bolo asi len The Prestige) a dobre zahraté postavy. Štyri hviezdy niesú asi spravodlivé, ale ten koniec to stiahol dole.

Železná srdce (2014)

Jediný tŕň v oku bol Pitt, ktorý zahral výborne, ale to, že z neho spravili až takého "pánka" mi vadilo.

22 Jump Street (2014)

V pamäti mi zostala jedna vtipná scéna a tá bola pri zistení kto je otcom Schmidtovej frajerky. Mimo toho bolo pár zábleskov a hlášok ale veľa toho nebolo. Prvú polhodinu som dokonca zostal pozerať zo zdvihnutým obočím, či to autori myslia vážne. Scenár a postupovanie deja bolo dobré, ale snaženie sa dvoch hlavných postáv byť vtipnými sa nie vždy podarilo. No celkovo nemám veľmi zlý pocit, aj keď tie očakávania boli o dosť väčšie. Hlavne čo sa týka humoru.

300: Vzestup říše (2014)

Vizuálne perfektný a zakrvavený príbeh, ktorý stavia na bezchybnej jednotke. A zrazu je tu niečoho moc a niečoho málo.