Alenka v říši divů (2010)

Jediný Burtonov film, ktorému som uveril bol Big Fish. Mimo neho mi to všetko príde nevýrazné a plytké. Toto je tiež ten prípad. V prvej polovici som rozmýšlal nad odpadom. Hlavne po prvých 10 minútach, kedy je Alice najväčšia rebelka široko ďaleko, som to mal chuť vypnúť. Asi v polovici to chytilo ten správny vietor. No aj tak mi to príliš nezlepšilo už dosť skazenú náladu. Jednu hviezdičku som dal za audio-vizualne prevedenie, ktoré je výborné. No okrem toho asi nič. Neviem či si niekedy nájdem cestu k Timovým filmom.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Každý môže vidieť aké inovácie sa použili vo filme, ktorý je jeden z najoriginálnejších svojej doby a poukazuje na vlastnosť ludstva ničiť a vysávať planétu. A aj tak to zostalo len pri výprave, kamere a viz. efektoch.

Fighter (2010)

Čakal som na väčší impulz, ktorý by ma vtiahol do filmu, ale akosi neprišiel. Vadili mi až prehnané emócie, niektoré zbytočné hádky a nenaplnenosť deja. Tešil som sa veľmi na tento film ale som hrozne sklamaný. Nebyť výborného Christiana, išiel by som s hodnotením ešte nižšie.

Jak vycvičit draka (2010)

Animák si pozrieť buď veľkou náhodou alebo z donútenia ženským pohlavím. Toto bolo náhodne vybraté z TV Archívu (teda vyberal som medzi týmto a Vojnou svetov). Ale vynikajúci film. Posledná tretina bola síce trochu slabšia, ale aj tak sa tento film zaradil u mňa na druhé miesto v animovaných filmoch za Wall-eho. A to ma ani zo slovenského dabingu nebolela hlava.

Jíst, meditovat, milovat (2010) odpad!

Pán Boh ochraňuj všetkých ľudí od tohto filmu. Ja debil som si ho stiahol (nevedel som o čom je, nevedel som aký je) do autobusu cestou do Paríža. Na tú cestu nikdy nezabudnem aj vďaka tomu filmu.

Jmenuji se Khan (2010)

Krásny film, ktorý ma skoro rozplakal asi 5 krát. Vo filme sa dajú nájsť narážky aj na dnešku dobu plnú utečencov (aj keď zatiaľ asi nič neodpálili). Jedna hviezdička ubudla za tú príliš dlhú naťahovanú s prezidentom a podľa mňa príliš výraznú podobu s vojínom Gumpom(+ možno vrátenie nožíka (to je tvoj nožík)).

Kick-Ass (2010)

Najlepšie na filme bola tá myšlienka o hrdinoch a chytlavá hudba. Ostatné okolo toho tu bolo už veľa krát.

Méďa Béďa (2010)

Film, ktorý sa dá pozreť iba z donútenia. Ani zaujímavé, ani vtipné, celé o ničom, strata času.

Počátek (2010)

Pre mňa je Inception jeden z najoriginalnejších filmov. Niekoho môžu dlhé scény vysvetlovania, ako to všetko vlastne funguje pripadať nudné, no mňa to tak zaujímalo, že by som film dokázal pozerať aj päť krát po sebe. Nolan je pre mňa asi najlepší filmový tvorca. Vynikajúco volí témy a donúti človeka premýšlať aj niekoľko dní. Inception je asi najlepší prípad, nestačí ho vidieť raz.

Poslední vládce větru (2010)

To Shyamalan klesol tak, že toto pustí do postprodukcie? A nehovorím ešte o kinách. Pre mňa bolo dosť veľké utrpenie dopozerať to. Jednu hviezdičku som dal za efekty ale inak to bola úplná katastrofa. Vzťah medzi Zukom a otcom mi prišiel ako z telenovely... No proste celé to nestálo za nič...