Princ z Persie: Písky času (2010)

Nebyť toho klišovitého a prečačkaného záveru, išiel by som možno až na päť hviezdičiek. Od scény ako našli priesok to bol iný film a ten sa mi tak nepáčil ako prvý.

Prokletý ostrov (2010)

Po prvom pozretí som bol nesmierne nadšený. No po druhom pozretí to už boli horšie pocity. Pri prvom pozretí som celý film nedýchal a citíl som sa ako súčasť filmu. Od začiatku do konca to bolo perfektné. Ale pri druhom pozretí, keď som už vedel, že film je len o ceste k tomu vynikajúcemu finále, už som nemal z toho taký zážitok. Preto som musel znížiť pôvodne z jasných päť hviezdičiek na štyri, aj keď niesú sto percentné, časom možnho dám opäť na päť.

Red (2010)

Dej je podobný mnohým iným filmom ale to prevedenie bolo skvelé. Sympatická Parker, typický Willis a geniálny Malkovich. Nebyť jeho, išiel by som s hodnotením dole.

Souboj Titánů (2010)

Presný opak pôvodného filmu. Dej, ktorý tam bol najlepší, tu je dosť plytký. No na druhej strane efekty a hudba, ktorý boli v pôvode hrozné, tu sú vynikajúce.

TACHO (2010)

Vlastne aj rozmýšľam prečo som dal jednu hviezdičku, veď to bola tragédia nech sa na to pozrem akokoľvek.

The Gift (2010)

Dúfam, že sa dožijem toho, keď budú jazdiť také Lady.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nenáročný dej, ktorý je dopĺňaný mierne zložitým príbehom. Vizuálna stránka bola perfektná a výrazne zvyšuje kredit filmu, hudba príliš nezaostáva. Všetko bolo veľmi slušné, no na lepšie zobrazenie mladého Jeffa asi nezostali peniaze. V GTA 3 boli takto isto zobrazené postavy. A samotný Tron ma trochu sklamal.

Život po životě (2010)

Touto drámou si u mňa Clint napravil reputáciu po videní J. Edgar, keďže som spomínaný film videl prv. Dej má výborné vrcholenie a spojenie hlavných postáv. Tie boli bezchybné. Ŕodinná situácia a snaženie dvojčiat ma dojali, zmena pohľadu blízkych na úspešnú Mariu, ktorá prežívala niečo podobné, s čím si musel prejsť George. Pre mňa jedna z najlepších drám za poslednú dobu. Avšak z tretiny filmu, v ktorej sa hovorilo po francúzsky, som veľa nemal. Zato som dal štyri hviezdičky. Po pozretí filmu s titulkami možno zmením hodnotenie :)

Avatar (2009)

Jedinečné dielo. Jeden z najkrajších a najoriginálejších filmov. Priemerne mi za film nabehnú zimomriavky sposôbené krásnou scénou, hudbou alebo niečím podobným, asi dva krát. Ale pri tomto som ich mal asi jeden krát za 15 minút. Samozrejme sa nájdu klišovité scény, hranie na city divákov, ale to všetko sa dá zanedbať vzhľadom na tú krásu vo filme.

Ctihodný občan (2009)

Chlapec podkope väznicu, po nociach z nej uniká, žbríla po uliciach a dávama veľkým rybám bomby pod autá... Ruku na srdce, WTF? Keď spojím Star Wars, Matrix a LOTR tak to stále bude reálnejšie ako toto.