Mission: Impossible II (2000) odpad!

Kliše najhrubšieho zrna. Schopnosť rozhodovania sa postáv podieza najnižšie latky, naopak, ich blbosť nastavuje úplne novú, dúfam že neprekonateľnú. Veľká trefa vedľa. Hans, je mi ľúto, ani kvôli tebe nedám hviezdičku.

Na pokraji slávy (2000)

Výborný film z riskantné prostredia, ale pre mňa bez výraznej myšlienky alebo ponaučenia.

Pláž (2000)

Začiatok bol celkom slušný a vyvolával vo mne veľké napätie, čo sa bude diať, a čo vlastne nájdu na tej pláži ak ju vlastne najdu, ale to čo tam našli malo zostať radšej pochované niekde v sklade ako nepoužiteľný materiál.

Pošli to dál (2000)

Myslím, že cieľom filmu bolo rozcítiť divákov a nie vnútiť pocit pomáhania. Základná myšlienka ma celkom zaujala hoci je strašne nepravdepodobná a nereálna. Inak je to priemerný film. O rozhodnutí dať 4* som neni príliš presvedčený, ale do druhého pozretia filmu to nechám.

Requiem za sen (2000)

Pre mňa je to po The Passion of the Christ asi druhý film, po ktorom som zostal šokovaný. Niektoré scény mi pripadali ako psycho, hlavne tie s E. Burstyn. A na záver akcia u Veľkého Tima... Takú odvážnu scénu si vo filme nepamätám. Ale filmu nič nevyčitujem. Zostane veľmi dlho v mojej pamäti. Bezchybná kamera a strih... Ani som nečakal, že môžu byť také úžasné. Kultovú hudbu asi netreba hodnotiť. Herci stopercentný, Ellen Burstyn 110% :).

Trosečník (2000)

Neviem si pomôct ale takúto som mal predstavu o tom filme a presne to ma trápi aj keď neviem presne prečo. Mimo toho to je vynikajúci originálny film s famóznym Tomom, ktorý zahral celý film prakticky sám.

Vyvolený (2000)

Tento film sa radí k takým ako sú Superman (1978), Spiderman (2002), Batman (1989), ktoré sú o tom, ako sa hrdina stal hrdinom. Lenže tuto je to pojatie z totálne psychologickej stránky, a to dokáže len Shymalan (možno Nolan v Batman Begins). Vynikajúco natočené s hororovou atmosférou. Všetko je do seba výborne zapadnuté, postavy, dej, hudba ... A Samuel ako postava, ktorá hľadá miesto na zemy tým, že hľadá to pravé miesto pre Davida.

X-Men (2000)

Ako komiksoví film je to super, ale keby rozšírim spektrum, tak to už nebolo také presvečivé. Dejovo slušné, a výborne spracované, aby si človek pozrel aj druhú časť.

Americká krása (1999)

Úplne dokonalý film. V prvom rade musím povedať, že Kevin nieje vôbec môj obľúbený herec a je mi až nesympatický. Teda bol. V L.A. Confidential ma zaujal veľmi jeho výkon. Ale v tomto filme si u mňa úplne napravil renomé. Jeho prejav a všetko... V prvom rade bola bezchybná réžia. Napätie striedalo humor, a keď sa do toho pridala perfektnú hudbu, vznikol vynikajúci film. Keby je to na mne, tak by som len záver trochu zmenil, ale aj tak je dobrý. Pre mňa jeden z najlepších filmov, aké som videl. 100%

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Krásny príbeh plný emócii, ktorý však nemá hlavnú myšlienku. Teda aspoň vhodnú pre ľudí. Možno to bude povinná jazda pre robotov za niekoľko desaťročí.