Kong: Ostrov lebek (2017)

Trailery ukázali asi všetky zaujímavé zábery, takže vo filme už nič neprekvapí. Postavy asi za nula. Premotivovaný veliteľ, pekná žena v bielom tielku, vtipný pilot a bezvýznamný vojaci. Kong je podľa mňa jedna z najlepších filmových príšer a v tomto filme si udržal úroveň. Na Jacksonovho Konga to z ďaleka nemalo, ale toto bolo zase inak orientované.

LEGO® Batman film (2017)

Toto sa ani nepriblížilo k tom prekvapeniu, ktoré prišlo s Lego Movie.

Liga spravedlnosti (2017)

Vôbec to nefunguje ako plnohodnotný film rázu Justice League. Ja osobne som necitíl prácu dvoch režisérov. Film ale trpí v kŕčí celé dve hodiny. Všetko sa snaží rýchlo zomleť, dialógy slúžia len na to, aby vo filme niekto prehovoril, ostatné je nám servírované formou digitálneho bordelu. Pri BvS stupil Warner do obrovského hvna a neviem, či sa mu podarí ho niekedy rozškriabať z topánky.

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

Dostali sme skutočne kvalitný dokument. Nemožno sa ale vyhnúť porovnaniu s Mafiánmi. Tí čerpali z toho "najlepšieho", čo slovenská história ponúkla. Kým aj tuto dostávame zaujímavé plnohodnotné príbehy (Mellovci, Roháč, Ducký, ...), v niektorých prípadoch sa mi zdalo, že tvorcovia nemali čo použiť, tak prevárali dva zábery dookola bez významejšieho opisovania (Lajos Sátor). Najviac som sa tešil na časť o Kočnerovi s tým, že by to bol možno mostík do ďalšej série, kde by sa skutočne riešili prepojenia politiky a podsvetia. Žiaľ, náš štát na to ešte asi nedozrel.

matka! (2017) odpad!

Áno, môže byť pravda, že on je Boh, ona Zem, Ed je Adam, Michelle je Eva, dieťa je Ježiš atď. Môžeme tvrdiť, že príbeh sedí na príbehy z biblie. Môžeme tiež tvrdiť, že bol dobrý nápad, natočiť takúto myšlienku do inej formy. Nemôžeme ale tvrdiť, že toto je stráviteľná forma. Darrenove filmy (mimo Noe) sú úžasné, ale tuto to riadne prestrelil. Za nejakú dobu možno zmením názor ...

Mečiar (2017)

Výpovednú hodnotu tu má vysoku. Každý občan by si to mal pozrieť. Či vnímal tú dobu alebo nie. Nízke hodnotenie dávam kvôli tomu, že vlastne pre mňa tam nebolo nič nové.

Mimi šéf (2017)

Nápad výborný, ale tvorcovia trafili vekovú kategóriu do 12 rokov.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Chýbala mi tam určite väčšia dôveryhodnoť. Dostávame tu pohľady na dej postáv, ktoré nezaujmú (ani si nepamätám meno tej kamošky). Ku koncu som typoval, pohľady ktorých postáv ešte neboli ukázané. Oveľa viac to mohlo byť zamerané na rodičov, ako sa s tým vysporiadavali od narodenia po "súčasnosť". Najviac emócií vo mne vyvolal ten pes.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017) odpad!

V dobe prequelov, sequelov, remakov a podobne dostávame ďalší zbytočný film. Dvaja s piatich rangerov len zaberajú miesto na plátne. Záporák unavujúci. Ostatné postavy neexistujúce.

Psí poslání (2017)

Miestami príliš zbytočne citovo vypäté (každý odchod bol tažký), miestami prehnané (sténa v kuchyni, bitka pred barom). Ale celkovo to zanechá veľmi príjemný pocit a každý teraz bude chcieť mať svojho psa. A každý, kto stratil svojho maznáka bude dúfať, že sa vráti späť.