Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Jednička byla milá, kouzelná a úsměvná. Ze dvojky už se tohle všechno vytratilo, jak už to tak se sequely bývá. Pokles kvality je opravdu razantní, proto mě překvapuje, že se tady sešlo tolik briských špiček a že scénář opět napsala Emma Thompson. Vypadá to, že psaní scénáře dle předlohy jí jde líp než jeho vymýšlení. Ale pokud toto pokračování pustíte dětem, tak se určitě nudit nebudou.

Ruiny (2008)

Průměrný film, ale v rámci horor žánru dávám 4 hvězdičky, protože tvůrci přišli jednak s něčím novým a taky dokázali vytvořit tíživou atmosféru.

Chlupatá odplata (2010)

Náramná blbost, u které jsem se ale náramně nasmála.

Robin Hood (2010)

Historické filmy patří k Ridleymu Scottovi stejně jako máslo ke chlebu, a tak není divu, že i tentokrát se mu podařilo natočit poutavý snímek. Bohužel mě nikdo předem nevaroval, že je tak trochu jiná legenda o Robinu Hoodovi, takže jsem z toho byla mírně vykolejená. Nicméně i tak to byl hodně zajímavý zážitek a těch 140 minut uplynulo velmi rychle.

Táta šampión (2009)

První půlka byla pěkná blbost, při které jsem se musela hodně přemáhat, abych to nevypla. Pak ale přišel zvrat a film se přehoul do úplně jiné roviny, do jiného žánru. Z rádoby komedie najednou bylo zajímavé drama s tématem k zamyšlení. Škoda té první poloviny, jinak by to opravdu stálo za to.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Šílenost těžkého kalibru, která asi doopravdy nadchne jenom pár jedinců, pro ostatní to asi bude "jen" netradiční zážitek do sbírky podivností, které dosud na filmovém plátně neměli možnost zhlédnout.

Poldové (2010)

Konečně po delší době natočil Bruce pořádný film. Poldové rvou na cucky všechna zaběhlá klišé, která se objevují ve filmech o policajtech, takže tady žádného Ramba bez jediného škrábanečku a podobné neuvidíte. To všechno dostanete naservírované na vtipném podnose, jak už to u Kevina Smitha bývá zvykem.

Prosíme přetočte (2008)

Hodně zajímavý snímek, a to především díky námětu. Úvodní nápad se zmagnetizováním Jacka Blacka je nevyužitý, a v podstatě tedy také zbytečný. Zničení kazet šlo udělat i jinak, a zmizel by tak materiál, který nepůsobí zrovna věrohodně. Ale až na tenhle malý detail je film pěkně zpracovaný, a i když spíš než výbuchy smíchu se na vaší tváři spíše občas objeví jemný úsměv, nebudete litovat, že jste tento film viděli.