Český sen (2004)

Tak tohle se teda chlapcům vážně povedlo. Hlavně bylo vidět, že do toho šli s velkým zaujetím - všechny průzkumy, co kvůli této věci provedli atd. ukazují, o jak promyšlený projekt šlo. Ke konci jsem se opravdu musela neustále blbě křenit, prostě to jinak nešlo. Je zajímavé, jak někteří lidé tento "podfuk" brali jako srandu, jiní jako největší sviňárnu pod sluncem. Vřele doporučuju tenhle zábavný a hlavně poučný náhled do dnešní společnosti. Za titulky je ještě jedna velmi zajímavá scéna!

Hodiny (2002)

V hlavních rolích tři velké herečky, jedna velká spisovatelka, ale velký film se nekonal. Celý příběh mi připadl tak docela o ničem. Jediné, co by se snad dalo vyzdvihnout je výkon Julianne Moore a taky její část příběhu, o které jsem až na konci filmu zjistila, jak do příběhu zapadá. Vím, že pro mnoho lidí je tento film srdcovou záležitostí, takže mě mrzí, že nemůžu dát víc hvězdiček, ale film nic zajímavého nepřinesl.

Kletba zlatého květu (2006)

Sice celé megalomansky zlaté a taky jinak hrající barvičkama, ale v tomto případě to není rušivý element tak jako např. u Speed Racera, kde to ani nemělo žádný účel. Miluju tenhle typ orientálních filmů, takže, takže dávám 4 hvězdčky, i když musím přiznat, že závěrečná bitva trošičku postrádala logiku a lepší koncept.

Gejša (2005)

Krásný film, ale není pro všechny. Myslím, že jen málo lidí vydrží u takto dlouhého dramatu popisujícího život jedné osoby, ještě k tomu z nám méně známé kultury. Mně ovšem všechny ty úchvatné kostýmy a prostředí velmi nadchly, i ta romantická linie mezi gejšou a ředitelem. SPOILER: Happy end ve mně úplně probudil romantickou duši, že jsem zvažovala i pět hvězdiček.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Film byl sice v pohodě, ale nebylo to nic světoborného, prostě taková průměrná detektivka. Vlastně nejmenovat se hlavní hrdinové Mulder a Scullyová, tak upadne rychle v zapomnění. Hlavní dvojice mohly být klidně postavy z Měsíčního svitu nebo Vražedného pobřeží stejně tak dobře jako z Akt X, prostě by to vyšlo na stejno, takhle to možná aspoň potěší fanoušky tohoto seriálu, i když těm asi zase budou chybět paranormální jevy. Sice ve vás film asi nevyvolá nadšení, ale zklamaní rozhodně taky nebudete, takže klidně hurá do toho.

Wanted (2008)

Wow, tak tohle jsem nečekala. Zezačátku hodně dobrá komedie, pak se to "zvrhlo" v suprovou akční honičku, u které už zůstalo. Propracované efekty a akčňárna, jak má být - to je tenhle film. Konec byl brilantní.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Asi snad začnu mít ráda Toma Hankse, protože tahle role se mu opravdu povedla. Kdo mě ale překvapil ještě víc, je Philip Seymour Hoffman, ta jeho postava mě dokázala zaujmout v každé scéně. Oba dva se postarali o skvělé dialogy a kupu ironických poznámek, které dovedly tento film k dokonalosti.

Únos (2006)

Opravdu by mě zajímalo, kam na ty náměty v Pixaru chodí... výborné.

Burák a Bludička (2006)

Vtipná a tradičně krásná pixarovská animace, co víc si může člověk přát. :)

Zajdalen (2003)

Hodně netypická pixarovka - rýmování, zpěv a moralizování. To se už tehdy připravovali na sloučení s Disneym? Nicméně animace je opravdu moc pěkná.