Super Rhino (2009)

Pro ty, co už viděli Bolta to bude určitě příjemný a vtipný bonus. Přiznám se ale, že vidět tenhle kraťas před filmem, tak dám o jednu hvězdičku míň - takhle jsem totiž věděla o co tam jde a na co tvůrci naráží, takže doporučuju zhléhnout až po filmu. :)

Super 8 (2011)

Sci-fi, kde hlavní roli hrají děti? No, proč ne. Nebylo to sice nic výjimečného, ale taky u toho člověk neusínal nudou. Prostě normální průměrný film v tomto žánru. Takže jestli někdo čeká podobně skvělou jízdu jako byl poslední Star Trek, tak bude asi hodně zklamaný. Já žádné takové očekávání neměla, takže spokojenost. Celkem mě tady překvapila Elle Fanning, mám ji pořád zafixovanou jako malou holčičku a ona už je z ní slečna. Evidentně má nakročenou kariéru stejně dobře jako její sestra. Jo a jedna věc mi tady evidentně unikla - proč se to jmenuje Super 8?

Suprhrdina (2008)

Konečně zase jednou hodně povedená parodie! Většina jich ztroskotá na tom, že se tvůrci snaží parodovat kdejaký známější film a výsledek potom nemá hlavu ani patu (např. Epic Movie nabo Date Movie). To se tady ale nestalo, protože se hlavní dějová linie drží příběhu o Spidermanovi. Fórky byly opravdu povedené a pokud máte ještě v živé paměti Spidyho, tak musíte ocenit i to, jak se tvůrci vypořádali s jeho příběhem. Svou úrovní dosahuje Scary Movie. Hodně potěšila taky rolička skvělého Leslieho Nielsona.

Suvenýry (1989)

Něco tak vtipnýho už jsem dlouho neviděla! :)

Svět zítřka (2004)

Po vizuální stránce opravdu unikátní dílo. Jenom škoda, že některé scény vypadaly hodně uměle, třeba hned na začátku, když se Gwyneth proplétala mezi témi roboty, tak bylo hodně vidět, že tam ti roboti prostě nejsou, ale byli přidaní později... Přesto dávám 4 hvězdničky. Bylo tam totiž i pár dost dobrých vtipných hlášek, přestože to nebyla komedie: "Nemůžeme aspoň jednou umřít bez zbytečných hádek?!" :)

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Další Burton - Depp. Skvělá ponurá atmosféra Londýna, kde hlavní roli vedle šedé a černé hraje červená. Písničky byly některé povedenější, některé míň, celkově byly takové mdlé (ale co bysme chtěli, když víme, o jakém tématu se v nich zpívá).

Synecdoche, New York (2008)

Chápu, že se režisér snaží ukázat složité lidské vztahy a pohnutky lidské mysli, problém je v tom, že celý film je tak také velmi komplikovaný a divák je z toho akorát zmatený... Neustále jsem se v tom ztrácela, až mě to začalo dost nudit, bohužel. Škoda, protože pokus je to vskutku netradiční.

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Není to ten typ černé komedie, u které se budete smát. Jsou to spíš takové ty tragické scény, které jsou vlastně až komické. Nápad skvělý, herecké výkony taky dobré. Konec neměl chybu. Jenom se musíte připravit na to, že v tomhle filmu se 96 minut z 97 jenom řve, řve, řve, řve, řve, řve, řvééééééééééééé!

Šifra mistra Leonarda (2006)

Šifra je dalším průměrným americkým filmem. Kdo četl knižní předlohu, tak ví, že film její kvality zdaleka nedosahuje a ani nemůže. Knižní Šifra je vyjímečná právě stylem, kterým je napsaná a troufám si říct, že to co ji dělá unikátem, se prostě na plátna kin převést nedá. A pozměněný konec se mi zdál trochu uhozený (možný SPOILER), přece kdyby ten ohromnej poklad byl skovanej pod tím kobercem, tak by ho už dávno musel někdo najít...

Šílený rande (2003)

Romantická komedie, respektive opravdu bláznivá romantická komedie - už dlouho jsem se takhle nenasmála!