Divý chlapec (1970)

Především klobouk dolů před výkonem představitele Viktora. Hlavně v lese působil jako pravý Mauglí. Vše už tu bylo napsáno - parádní intimní dokument bez nánosu patosu atd. Za zmínku snad jen ještě stojí zajímavá studie o přístupu k hluchoněmým a postiženým v roce 1800. A ještě něco - hrozně by mě zajímalo jak takový vlčí dítě vlastně v tom lese samo přežívá...

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Tak vzhledem k mé slabosti pro westerny dávám 4*, ale myslím že Crowe už hrál v lepším (Rychlejší než smrt), aspoň co se týče propracovanosti scénáře - hlavně motivace postav. To je totiž největším kamenem úrazu tohoto díla. Nádherné lokace, výborní herci, slušně rozehraný příběh, to vše úplně zazdí nelogičnosti a zmíněné nejasné motivace jednání postav v závěru filmu.

Sunshine (2007)

Co tam dělala ta oživlá mrtvola?? Dobrý začátek, slibný vývoj, ale ten zombík to všecko zazdil. Jakoby scénárista najednou nevěděl co s tím, tak to takhle rozsekl. Škoda. Zlatej Vetřelec.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Přesně vystižené (nejen) rodinné vztahy. Místy bizarní. Chvilkama úsměvné. Taky trochu smutné. Za nejlepší část považuji záchranu tonoucích a následné setrvání ve vesnici. Vadilo mi že jsem několikrát bezděky stočila pohled na hodiny, že mě film nevtáhnul do málem neexistujícího děje, takžeproto tři a né čtyři*.

Tahle země není pro starý (2007)

Mno, kromě toho že Tommy Lee Jones zraje jako víno, Javier Bardem je samozřejmě skvělý a Josh Brolin sympaťák, na tomto filmu celkem nic oskarového neshledávám. Nedonutil mě celkem k žádnému zamyšlení, a to od pětivězdičkovýho filmu očekávám. Je dobrej, toť vše.Lepší fakt nebyl?

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Nejsem seriálová. Ale tyhle holky si prostě jen nerada nechám ujít. Nejsou to Američanky ale Australanky - to je hned o hvězdu víc. Mají šmrnc, makaj, potěj se, žijou, milujou. Vždycky si myslím že už mě další série nebude bavit když v ní vlastně půlku lidí neznám , ale zase se chytnu... Jen nechápu kde se pokaždý tak zprasej :-)

Pumpkin (2002)

Mravoučná nadsázka? Blbá Americká pohádka? Jo. Ale fakt milá. A skvělá Christina Ricci a Hank Harris si prostě sedli. Hvězda dolů za přeslazenej konec.

Obyčejná koňská historie (1990) (seriál)

Příběh je prostinký, ale v té době a pro děti – to se dá vydržet, ovšem nesnáším když zvířata ve filmech bez nadsázky myslí (a mluví) jako lidi. Jedna hvězda, protože jsem holka od koní. A víc ani chlup.

Denní světlo (1996)

V podstatě béčkový katastrofický film, ale pomohlo mu, že pro Stalloneho mám celkem slabost. Nedávno jsem ho shlédla asi počtvrté (tak nějak z nutnosti – nic záživnějšího TV nenabídla) a musím říct že mě i tak celkem uspokojil.

Hledání Země Nezemě (2004)

Když jsem Hledání viděla poprvé, ještě na mě nemělo ten správný dopad. Zato teď, když mám děti... Krásný.