Iluzionista (2006)

Vlastně obyčejný film, ale jinak pocitově příjemná záležitost (umocněná hepáčem), po který zůstane libý pocit déle než jeden večer. Trochu zamrzelo, že to mezi Nortnem a Biel zase tolik nejiskřilo. Naopak zaujal trefný výběr všech herců, včetně křoví, tak aby typově zapadali do obrazu doby; dále výborné kostýmy, české lokace a interiéry, byly bezchybné a měly velký podíl na vtáhnutí do děje.

Dvojí obvinění (1999)

Já mám tohle tévéčko ráda. Obě hlavní role jsou příjemně obsazené i zahrané. Příběh nenudí ani potřetí. Co víc si na jinak nudný víkendový večer přát.

Vesmírní kovbojové (2000)

Co čekat od Eastwooda, když si stoupne za kameru? Prostě pecku. Promyšlený, lidský film o neobyčejné výpravě obyčejných páprdů do vesmíru. Nereálné? Ale těmhle jsem to fakt věřila, víc než Američanům na Měsíci, a to nejen díky skvělé výpravě.

Čekej do tmy (1967)

Skvělá detektivka - horror, za kterou by se nemusel stydět ani Hitchcock. Audrey se zapřela a bezchybně se bojí. Já taky.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Snídaně u Tiffanyho byl pojem dávno předtím, než jsem ji poprvé viděla. Tak trochu jsem nevěděla do čeho jdu, představovala jsem si nějakou romantickou polokomedii. Film mě tak příjemně překvapil svou, na tu dobu nejednoduchostí a rafinovaným vývojem. Audrey opět hraje sebe samu, takže příjemné pokoukání.

Šílená / Krásný (2001)

Jo. Díkybohu se nekonalo klišovité zpodobnění zlaté americké školní mládeže typu Beverly Hills, což zvyšuje věrohodnost příběhu, který se celou dobu statečně drží v realistické podobě. Kirsten moc nemusím, ale docela jí to sedlo. Hernandeze neznám, no, je dostatečně sladkej. Dávám tři a půl hvězdy plus půl hvězdy za opravdu skvělou hudbu.

Můj dům v Umbrii (2003) (TV film)

Od filmu s tak kvalitním obsazením jsem čekala víc. Pátrání po pachateli exploze - zdánlivě hlavní motto příběhu - nakonec nebylo vlastně tak důležité. Mnohem zajímavější mohlo být vykreslení jednotlivých postav, což se až tak úplně nezdařilo (vlastně v jednom případě hlavní hrdinky ano, ale směr jakým se vývoj její postavy ubíral byl spíš k pláči - z laskavé starší dámy ve věčně přiopilou "svůdkyni" s pochybnou minulostí). Dobré tak zůstalo vlastně jenom umístění děje do prosluněné Itálie mezi romantické olivové háje.

Král džungle (1997)

Nemám moc tyhle nachytřelý zvířata v lásce, ale tomuhle se nedalo odolat. Příběh vem čert, ale zábava to byla slušná. Brendan skvěle uplatnil veškerý svůj komediální talent, i dokonalé tělo ;-)

Tarzan (1984)

Tak jo, když mi bylo dvanáct a viděla jsem tuhle pecku v kině, plánovala jsem jak odjedu do pralesa a budu žít s opicema. Paráda, ne?