Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Třetí díl Hobita jednoznačně nejlepší. Ale přesto... těchto 5 hvězd je zcela jiných, než 5 hvězd za Pána Prstenů, který mi prostě přirostl k srdci daleko daleko více. Prostě dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a Hobit prostě není točen jako siamské dvojče Pána Prstenů, ale spíše jako jeho velmi vzdálený příbuzný. Přesto své geny nezapře... :) Jen škoda, že po úchvatných scénách bitev celých armád se film "zvrhl" pouze v bojůvky "jeden proti jednomu".. člověk jako by pak spíš sledoval turnaj v ultimátních zápasech, kde se děj pomalu prokousával přes osmifinále až do finále, kde ke všemu nastoupí největší tupec ze všech, který si na boj na ledové ploše vybere velkej šutr na řetěze, kterým do ledu buší jak zběsilej... mohl by si podat ruku s lidma, kteří si v zimě zkracují cestu autem přes zamrzlou přehradu.. jeho hloupost zkrátka musela být potrestána.. :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pán Prstenů je trochu někde jinde - Hobit je opravdu jen malinký bráška této úžasné trilogie. I přesto si Hobit alespoň 4* zaslouží, protože i tak je to skvělý film se skvělým příběhem. Přesto víc jak 10 let staré filmové zpracování příběhu "ze stejného světa" bylo pro mě, kromě příběhu, i vizuálně daleko lepší - což vzhledem k pokroku technologií není zrovna dobrá vizitka pro Hobita (možná jsou to právě ty technologie, které to kazí - všechno takové moc umělé....). Co se mi ale opravdu nezamlouvá je snaha roztáhnout tento příběh do tří dílů - vždyť je to kniha útlejší než pouhý první díl trilogie Pána Prstenů. Tržby to zvedne, ale pro diváka to dobrý nápad není.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

V případě Pána Prstenů je film dle mého názorů přibližně stejně tak dobrý jako kniha. Nesmyslně roztahaný Hobit do tří dílů se bohužel ve filmovém podání s knihou nedá ani srovnávat. Tři hvězdy dávám asi jen kvůli Tolkienovi, jehož fantaskní svět je zkrátka brilantní, jinak bych snad šel klidně i níž. Někteří trpaslíci by se spíš hodili ke Sněhurce, než do příběhu Tolkienova. Navíc jsem měl pocit, že se dívám spíš na animovaný film či úvodní sekvenci počítačové hry - nepřeberné "vyspělé" digitální triky se v porovnání s Novozélandským reálným prostředím a reálnýma "nekreslenýma" postavama můžou jít vycpat... pro mě zklamání...

Hodinářův učeň (2019)

Tak tohle ano. Hodinářův učeň si můj obdiv získal. Konečně něco i pro dospělé a děti starší pěti let. Právě pro sotva odrostlá mimina, mám ten pocit, se pohádky za posledních několik let zcela a bezvýhradně točí. Švitořivý humor, naivní chování,... Ale Hodinářův učeň z této řady vybočuje. Vybočuje celkově i z řady současné české kinematografie jako takové. A vybočuje z ní z mého pohledu v kladném slova smyslu. Originální, chytré, místy nenuceně vtipné, zajímavý děj, velice zajímavé zakončení. Herecké obsazení i výkony na jedničku, hudba naprosto skvělá, vizuál velmi dobrý. Nenapadá mě, co bych vytknul. A tak nízké hodnocení nechápu. Možná, že divák, co si chce pustit pohádku, očekává něco krapet.. no, veselejšího.. možná jednoduššího.. nevím.. ale tento film si zaslouží hodnocení minimálně o 20% vyšší. >|

Hon (2012)

Už po několikáté jsem se přesvědčil, že severské filmy jsou opravdu prvotřídní. Děj plyne tak nějak sám a nenuceně. Kromě úžasné atmosféry filmu oceňuju hlavně charismatické herce a herečky, kteří vypadají jako lidi a ne jako oživlé panenky barbie. Jak osvěžující protiklad současné americké tvroby - nepřeberné množství halyvůdských cucáků se vždy pevným účesem, u kterých mám problém odlišit jednoho od druhýho a umělých modelek hrajících si na ramba, aby se ukojily choutky emancipovaných feministek.

Hra (1997)

Zatraceně dobrý kousek pro ty, které běžné thrillery s běžnou zápletkou už tak trochu nudí.. velmi vřele doporučuji a dalšího komentáře se zdržím - tenhle film patří mezi ty, o kterých není třeba mluvit, ale je nutností je vidět.. ;)

Invaze (2007)

Tak trošku nouzovka. Zapnul jsem bednu, abych se mohl u něčeho v pohodě navečeřet a přepnu na novu cinema. Zrovna začíná film Invaze. Akorát si řeknu: no paráda, zas nějaký béčkový sci-fi, který po deseti minutách vypnu. Nejprve mi to opravdu tak připadalo. Malý děcko navlečený v oblečku supermana, maminka psycholožka či co, rozvedená, střídavá péče.. no potěš koště. Ale už po těch 10 minutách se to začlo rozjíždět a já televizi nevypnul. Příběh sice není zas tak originální, ale děj plyne velmi svižně, ale rozhodně ne stupidně.. sice způsob toho, jak se "infekce" šířila byl trochu úsměvný, ale dal se překousnout.. :) i dobývání do auta v závěru filmu, kdy "mimozemšťané" zalehnou celé auto vypadá spíš komicky než hrůzostrašně... Ale celkově to je záživné, poutavé. Kidman s Craigem utvořili zajímavou dvojici a dodali celému filmu potřebné charisma.. takže pro mě velmi milé překvapení. Celkovému filmu dávám 3,5*. Nebýt těch dvou úsměvných aspektů zmíněných výše, byly by to čisté 4*.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tak tohle jsem viděl už poměrně dávno. Popravdě, na moc si z toho filmu už nepamatuju. A rovněž popravdě, jsem tomu rád. Současná tvorba Marie Poledňákové by se měla zakázat - už kvůli ní samotné - takhle si kazit dobré jméno..

Já, robot (2004)

Všichni vychvalují vizuální stránku filmu. Nebyla špatná, ale kdykoli jsem viděl tu "plastovou" audinu musel jsem se skoro až smát. To už radši šoupněte hlavnímu hrdinovi káru Freda Flinstona. Willa Smitha jako herce rád nemám a ani v tomto filmu mi zrovna dech nevyrazil. Náměť jistě dobrý... ale konečné vyznění jaksi bez emocí, u mě dá se říct i s relativní lhostejností. Prostě průměr.

Já, Tonya (2017)

Mě to prostě nebavilo.. nebyl to ani dokument, ani sportovní film, ani komedie, ani drama, ani akční film.. a zároveň to bylo všechno dohromady. Já takovéhle směsi obecně moc nemusím a doslova nesnáším, když se film snaží do sebe zakomponovávat dokumentaristickou složku tím, že příběh neustále přerušuje rozhovory na kameru, aby právě onen dokumentární žánr částečně simuloval. Nicméně brak to není, to ne.. jen se mi to netrefilo do vkusu. >|