Glimmer Man (1996)

Filmu, kde si hlavní záporák pouští v rádiu kytarové Preludium D moll od Bacha, těžko dát nižší hodnocení.

Třicet případů majora Zemana - Klauni (1978) (epizoda)

„-Vtáhla mě do sebe jako mořská sasanka rybu. A teď, když jsem na dně vymačkanej jako citrón, … tak mě vykopne. … -Mám ho ráda asi jako cigaretu, když se rozhodnete nekouřit. -Mám v sobě jako na poušti, samej písek.“

Duna (1984)

Vcelku zábavný bizar. Herecký cossover Twin Peaks, Picarda a Šimona a Matouše. Obstojné scény střídají naprosto otřesné a nechtěně vtipné. Do toho se v detailu plive do ženského obličeje, nosí se mopsíci v náručí, trápí se kočka sphynx, pojídá se čerstvě vyrvaný kraví jazyk a probodává se Stingovi hlava. A vše prostupuje všudypřítomná repetetivní samomluva. Slabší tři.

Duna: Část druhá (2024)

Nevím, do jaké míry v tom má prsty předloha, ale druhý díl byl o poznání slabší. Hůře sestříhaný, méně uvěřitelný, příběhově zkratkovitý. Jak Villeneuve nechával až příliš času méně zajímavým pasážím, tak potom skoro nevystačil prostor na ty zásadnější. Téměř vše se dělo tak nějak samo sebou, aniž by se o to postavy musely jakkoliv usilovněji přičinit. Navzdory všem výtkám nicméně stále druhý díl v rámci žánru výrazně vyčnívá.

Chudáčci (2023)

Příšerně natahované emancipační pododobenství s prazvláštní stylizací, která v exteriérech nepříjemně šustí greenscreenem (vzhledem k rozpočtu není divu). Místo přirozeného plynutí příběhu a chování postav navazují jednotlivá dějství spíš mechanicky a aktéři se jich jen jakoby nuceně účastní. Představy režiséra zde šly vyloženě na úkor uvěřitelnosti a celkového vyznění filmu.

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série)

Jak chyběla dramaturgie v brněnském ranním vysílání, chyběla citelně i autorům druhé série. Zajímavých momentů pramálo, všehovšudy asi tak dvě lehká pousmání.