Pianista (2002)

Hrôza vojny je tu zobrazená surovo, tak, že si to prežívate na svojej koži. Tento film by mal vidieť každý, povinne. Aby mal každý ten hnusný pocit z toho, aký idioti vedia ľudia byť a aby sa na ten fakt nezabudlo. Adrien Brody hral dokonale a fakt, že to bol komplet pravdivý príbeh je strhujúci. Music was his passion, survival was his masterpiece!

Zkouška (2009)

There is one question before you, one answer is required. Nič nebude tak, ako sa to bude zdať! Dal by som tri a pol, keďže taká možnosť tu nie je, dám štyri.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Podarené ako každý jeden diel, ale dvojka sa mi osobne páčila najviac! Jednotka ma pripútala, dvojka priamo nadväzovala, čo ma dorovnalo a trojka nadväzuje a ukončuje. Viac-menej. Veľmi slušná trilógia.

Zrození Planety opic (2011)

Málokedy sa mi stáva, že chcem od filmu pokračovanie. Tu ho chcem!

Příběh Alvina Straighta (1999)

Hrialo ma u srdiečka, za čo určite môže aj dokonalý herecký výkon Richarda Farnswortha, bol na túto rolu ako stvorený. Čistý film o túžbe človeka v jeseni života možno už posledný raz sa vidieť s bratom, pozrieť sa na hviezdy a zmieriť sa...

Návrat do budoucnosti (1985)

Keď ma dokáže niečo zaujať o štvrtej v noci, tak si to zaslúži päť hviezdičiek. A toto si to veru zaslúži.

Lovec trolů (2010)

Divoká jazda lovcov trolov po Dánsky.

Hačikó - příběh psa (2009)

Smutné, keď zviera miluje človeka viac ako človek človeka. Smutné, že čas to zvieratku nedoprial.