Extinct (2017) (seriál)

Hodnotené po zhliadnutí 6 dielov, na zvyšné čakám Zo začiatku som mal obavy, že čo sa z toho vykľuje a aj keď tento počin neoplýva najlepšou prácou s kamerou, či réžiou, má celkom slušný scenár a netvári sa to, že divák je nemysliaci kus hmoty pozerajúci na telku. Za mňa určite štyri hviezdičky.

Stranger Things (2016) (seriál)

Len málo filmových (rozumej motion picture) spracovaní vo mne dokázalo vyvolať eufóriu, ktorá spôsobila, že som nad týmto zážitkom uvažoval minimálne týždeň po skončení. Doteraz mi to popravde dokázali vyvolať len tri snímky. A táto je štvrtá, dohnala ma ku druhej projekcií a strateniu sa v charming svete bratov dufferových, eleven a jej kamarátov. Neskutočný zážitok, ktorý odporúčam každému - tento čas, na rozdiel od majority sračiek v televíznom priemysle nebudete ľutovať.

Detectorists (2014) (seriál)

Poznáte ten pocit keď vás niečo upúta od prvej minúty, čo si to pustíte? Tak u mňa to takto bolo až do konca všetkých dielov. Veľmi pekne podaný príbeh "o ničom", o láske k prírode, hobby... nádhera.

Krev v mobilech (2010)

Nebudem hodnotiť kvalitu dokumentu. Skôr mi nie je tak celkom jasný motív natočenia. Objasniť zločiny v Kongu? Obviniť divákov? V čom bol akože zostrihaný tento film? V laboratóriu s nožničkami? Osobne by ma zaujímal režim dňa pána režiséra, totiž, či nepoužíva mobil, televízor, auto, počítač... Chodí pán režisér oblečený, alebo nahý? Ak oblečený, tak skúma pôvod šiat? Ako tu vhodne padlo, mobilné spoločnosti nie sú najväčší odoberatelia inkriminovaných kovov a preto autá a televízory a dokonca aj solárni enviromentálni krásavci spadajú pod tzv. "podporovateľov vojny v Kongu". Áno , je to strašné. Ale čo my s tým narobíme? Či azda deti prestanú pracovať v doloch a skorumpovaní tyrani ich nakŕmia a počíčíkajú, ak si nekúpim telefón?

Já, robot (2004)

Tak som si teda prečítal poviedku Malý stratený robot. Na rovinu poviem, že nie som fanúšik akčných bijákov, kde lieta sto guliek naraz a ani jedna vás netrafí (lebo ste Will Smith). Tým teda uznávam, že spotené decko s pukancami, odchované na marvel komiksoch, bude nadšené. Ja nie. Dehonastácia mena Asimov a to chudák nemohol ani zasiahnuť. Beriete film ako umelecké dielo? Tým pádom nič pre vás.

Procitnutí (2012) (seriál)

*spoiler ahead* Aj keď tvorcovia sa vyjadrili tak, že Michael nebol v kóme a že toto celé nebol len jeden veľký sen - ako prekvapivý záver by som to bral a bol schopný zniesť. Ak teda zoberieme fakt, že nebol, tak svet s Rexom bol pravdivý a čo tam robila Hannah netuším. Na seriál veľmi dobré a premyslené, čo väčšina američanov (a priznajme si, že aj nás) nepochopili. Tvorcovia rátali s druhou sériu a ja s ňou rátam tiež, odchovanci prízemných sitkomov ale nie.. A asi sa nedorátam...

Léto s liškou (2007)

Nemám čo vytknúť - očakával som príbeh dievčatka s líškou, záver ma viac menej prekvapil (dvakrát) a aj odovzdal nejaké to poučenie. Príroda plus bonus, pekný film na večer s rodinkou.

Noe (2014) odpad!

Kedysi bol film o potope, kde sa ku korábu doplavil podomový obchodník a predával čojaviem čo. Biblická správa o potope je krátka - preto som rátal, že do dvojhodinového filmu si pán režisér dodá svoje predstavy. Ale keď sa človek, ktorý natáča nákladný film rozhodne nebrať v úvahu ani tých pár veršov, čo o potope máme - tak to je čistý úmysel niečo si tým dokázať. Neviem čo je také ťažké pre režiséra držať sa jednej krátkej kapitoly z Biblie, keď má tisíc stranový scenár a 125 miliónov dolárov k tomu. Začína sa spoiler... Démoni, čo prišli na zem, nám sem vlastne prišli pomáhať a pomohli aj pri stavbe samotného korábu, potom ho statočne obraňovali a položili aj svoj život za obranu. Toto je tá vec, ktorá ma naštvala, lebo to nie len, že je upravenie Biblickej správy, toto je zámerné zmenenie, čo má za cieľ zmiasť, alebo oklamať? Pchať tam nejaké filozofie? Môže to byť všeličo, len nie Biblická správa. Keby režisér postupoval presne podľa Biblie, tak by mali všetci traja synovia svoje manželsky; Tubal-kain by nebol na palube; Noach by nechcel psychopaticky zavraždiť každého, koho zachraňoval; nebola by epická bitka, nakoľko už 7 dní pred potopou sedeli zavretý v korábe. Bola to zmeska všetkého možného aj nemožného, naoko postavená na Biblickej správe - v podstatných záležitostiach ale patrične upravená, kto vie asi prečo. Najviac ma dostal telefonát babke počas kina z obecenstva a niekto, kto za nami celý čas smoklil (asi preto, že musel vysoliť 7 euro za takúto frašku). Radšej by som bral toho podomového pltníka ako Noacha s nožom v ruke a dobrých démonov (antonymá). Problém je teda v tom, že tento film sa hrá na Biblického Noacha a myslel som si to aj ja, sprvu. Chcel som dať dve hviezdičky aspoň za vizuál - ale myslím, že to bol tendenčný film s cieľom popliesť Biblickú správu, preto som nekompromisný: neodporúčam. Nikomu. Ešte, že som bol pozvaný a neplatil za to. --- Prežívam dilemu, lebo nechcem dať "odpad!" udalostiam o Noachovi. Je to osoba, ktorú si vážim, takisto ako aj celú pôvodnú správu. Ale tiež nechcem dať žiadnu hviezdičku niečomu, čo stavalo do pozitívneho svetla démonov. Preto je to takto ako to je.