Mamma Mia! (2008)

Začnu tím, že se píše rok 2012 a tento film se natočil 2008, celou dobu jsem se mu vyhýbal v předtuše, že se mi bude obracet žaludek… při jedné společenské akci došlo i na řeč o filmech. Já a moje přítelkyně jsme byli dotázáni, zda jsme viděli film Mamma mia, naše odpověď zněla že, ne… načeš se z „davu“ ozvalo: no ne každý je teplej… :-))))) nicméně dovedlo nás to k přesvědčení kouknout se na tenhle snímek. Já do toho šel s tím, že je to muzikálová komedie, ergo blboučké, barevné a zpěvné. Mé předpoklady se naplnily a ještě musím dodat k těm přívlastkům miloučké… Upozorňuji, že jsem 100% heterák a poslouchám třeba Bullet for My Valentine nebo Ozzyho :-))))

Bažanti jedou do Španělska (1972)

Ať už jdou Bažanti do boje na stadion nebo na Drákulu, je to stále stejné… asi jako náš Kameňák - jeden gag střídá druhý, mnohdy bez ladu a skladu. Jsou to většinou kraviny, které nemají za úkol, dle mého soudu, nic jiného, než nás za minimum peněz maximálně pobavit a to se někdy méně, někdy více daří popravdě (a pokud budete upřímní, nezbude Vám, než se mnou souhlasit) znám spoustu mnohem, mnohem dražších filmů, které jsou (řekněme to slušně) mnohem, mnohem horší.

Bažanti jdou do boje (1974)

Bažanti kontra Dracula (1980)

Blázniví bažanti (1971)

Blikající světla (2000)

Tohle je film na pomezí naivní romantické komedie a surrealistického dramatu. Na to, kde film vznikl fakt dobrý… jde o příběh čtyř kriminálníků. Jejich šéf se jednoho krásného dne rozhodne, že bylo dost zabíjení, loupení a koupí hospodu… teda ruinu, ze které později vznikne hospoda. Tohle určitě a dámy snad prominou, není film pro holky s romantickou duší. A já dávám téhle partičce čtyř vykolejených zabijáků, feťáků a vypatlanců čtyři hvězdy, stejně jako dáma v poslední pasáži tohoto snímku.

Princ a pruďas (2011)

Tolik usekaných hlav, prstů a prořezaných hrdel, stejně tak tolik vyřčených hlášek tipu: a kurva... , jdi do prdele... , nebo z toho se neposeru... jsem v žádné pohádce fakt ještě neviděl a neslyšel. Máme tu pohádku, kde je jeden hodný princ (rozumějte je to metrosexuál, který se domnívá, že vykouřit péro svému učiteli je vlastně v pořádku), který se zamiluje do krásné panny (no krásná není a panna už vůbec… ale skvěle to pannenství hraje) jo a pak je tu ten zlý princ, tedy bratr toho hodného a to je… ano, chápete správně vychcánek, který neojede jen to co uteče a čert ví, proč tady se nikomu moc běhat nechce. No a tito dva princové jdou zachránit onu zmíněnou pannu, kterou unese zlý… řekněme úchyl… a ptáte-li se jak to dopadlo inu… jeho znásilnilo a ji zabyli… nebo tak nějak :-)))) jestli se vám zdá mé hodnocení příliš vulgární, tak se na ten film koukněte… pochopíte!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Roadmovie bez motorek, ale v karavanu - ovšem tentokráte s mimozemšťanem. Pokud jste příznivci sci-fi a máte rádi i komedie, tak to bude přesně váš šálek kávy i když… asi se o něj neopaříte. Děj je složitý - asi jako švihadlo. Ale překvapující jsou tu hned dva momenty (a to jsou mimo jiné důvody proč na to koukat): 1) odhalení, kdo že je ten tajný Big Boss 2) agent pronásledující uprchlíka(y) Potěšující je i muzika v podání kapely ELO, tedy pro nezasvěcené Electric Light Orchestr, při jejichž koncertech publiku létal nad hlavami létající svítící talíř.

Piráti na vlnách (2009)

Tak za prvé, jsem od fochu (20let v rádiích) a za druhé mám rád komedie… ovšem toto dílko bohužel dle mého soudu na víc, jak na tři hvězdy nemá. Z těch dřevních let radií mi běhal mráz po zádech a bylo mi moc fajn při vzpomínce, jak to tenkrát bylo a i pár vtipů bylo fakt výborných, ale bohužel mám dojem, že film mohl být mnohem zábavnější a propracovanější. To téma si to zasloužilo, stejně jako herci, kteří se ve filmu objevili… rozhodně asi nemusel skončit tím zdlouhavým a nic neříkajícím „Titanikem.“ Mimochodem, jak by jste se asi cítily Vy po koule ve vodě a kolem vše pod napětím??? Anglickým speakerům to zjevně nevadilo stejně jako režisérovy:-)))))

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Je to film, který mohu doporučit všem. Žádné složité triky, žádné závratné kaskadérské kousky, žádné spekulativní záběry a přece, nebo právě proto, je to film, který mě velice příjemně bavil, film z dob elektrifikace USA, kdy byl silný Kukluksklan, zaprášené boty měl i guvernér a potkat na silnici koně nebo auto bylo tak padesát na padesát. Tři vězni vezmou roha, aby našli poklad, ale vše je nakonec jaksi jinak. To ovšem není důležité, tedy je důležité to, co potká hlavní hrdiny cestou za „pokladem“. Určitě jde alespoň z mého pohledu o herecký koncert a to nejen ze strany hlavních hrdinů. A taky je tento film důkazem, že ať se snažíme sebevíc(mi pánové) tak nám to ženský vždycky nějak pokazí…. :-)))))))))