Rango (2011)

A zase... sám proti všem! Jak já to dělám... Ptám se pro koho byl tenhle film natočen. Pro děti určitě ne, ty se v kině většinou bály a smát jsem je slyšel asi jednou. Pro dospělí asi taky ne, protože děj a vtipy byly víc než infantilní. Příběh, ve kterém se hlavní postava(velké nemehlo) stane vlastně omylem hrdinou zachraňující všechno a všechny to každý z nás vyděl asi stokrát, tady se k tomuto otřepanému tématu přidávají vcelku nesympatické, místy až odporné postavičky. Je tady spousta odkazů na jiné filmy Tenkrát na západě, Špína a svrab v Las Vegas, Pulp fiction, V pravé poledne… takže… jedna hvězda šerifská, víc ani ránu.

Určitě, možná (2008)

Koukám, zase sám proti všem... Tyhle filmy jsou na téma (a budu parafrázovat jeden starý výrok) on jí má rád, ale ona ho nemá ráda… nebo… ona ho má ráda, ale on jí nemá rád… v nejlepším případě se oba mají rádi, ale pak je to tak slabý film, že nestojí za to na něj koukat. 1) není to komedie(sem tam se usmějete, ale to ještě z filmu nedělá komedii) 2) je to nuda, nuda, nuda, která trvá skoro dvě hodiny. 3) takových filmů se už natočily stovky 4) podobnost se seriálem jak jsem potkal vaši matku je čistě náhodná Na konci filmu jsem si řekl proboha zase dvě hodiny života v p… a mimochodem je to kupodivu názor i mé přítelkyně

Varieté (2010)

ODPAD! Ano je to dopad!!! Zápletka je složitá jako guma od tepláků… Po prvních pěti minutách, kdy se rozkoukáte víte naprosto přesně kdo s kým proti komu a navíc víte naprosto přesně jak to dopadne. O hereckých kvalitách se ani nebudu rozepisovat. Je to film prvoplánově určený pro holky. Možná se tedy ptáte proč ty tři hvězdičky… No… je to film, který se zoufale podobá Hříšnému tanci stejně jako snímku Pretty woman nebo Duch. Netvrdím, že zněj bude jednou taky taková legenda ,ale tady taky vůbec nejde o zápletku ani o herce. Tady jde o pocit. Právě proto, že už dopředu víte jak to dopadne necháváte se unášet dějem, koukáte na hezký holky, tanec, kostýmy, nahlédnete do zákulisí varieté a k tomu muzika. Žádný stres žádné nervy. Pro chlapy Postradatelní pro holky Varieté. Ale můžeme si to občas prohodit…

Bílá vdova (2000)

Pokud by jste chtěli návod, jak udělat svět mnohem veselejší, tak tady ho máte jako na dlani, stejně jako návod jak pěstovat marušku, trávu, konopí… ze kterého se dá ubalit brčko, hulčo, špek… Kdo miluje anglický humor, stejně jako já, tak tahle komedie je ho plná včetně postavičky „přitroublého“ policajta přes „huliče“ v kůži s Korvetou, který poslouchá tyrolské šlágry až po armádu nefalšovaného ženského spolku… A teď trochu vážně: milé dámy. Všimněte si prosím scény onoho klasického setkání manželky a milenky. Manželka trochu pozdě zjistí, že v posteli byl její zesnulí pěkný divoch. Ano milé dámy, jestli vás to v posteli nebaví a nebo vám to stačí jednou za týden… potom se nedivte že máte doma „lenocha“ nebo si najde jinou.

Mlha (2007)

Koukám, že jsem sám proti všem... Začátek byl skvělý, mlha jako dokonalé krytí všeho, co se odehrává tam venku… chystá se horor jako vyšitý! Ne nechystá… Čekal jsem horor ve stylu Alfréda Hitchcocka, tedy tajuplno a mystično. Bohužel vše po tom slibném začátku se zvrhne do průměru. Děj, kterému se dá jen těžko věřit je místy i docela přihlouplý: náboženská fanatička, kterou všichni poslouchají, stateční příslušníci armády, kteří páchají sebevraždu.Fantastické zjištění hrdinů, že světlo ve tmě přitahuje havěť. A je tu i „překvapivé“ rozuzlení, že za všechno může armáda a její pokusy(pokolikáté už?)… a to celé trvá dvě hodiny. Jo a závěr taky stojí za to. Ozvou se výstřely a mlha se rozplyne… Kdo by to byl čekal?!?!

Muž v pokušení (2009)

Film je trochu o ničem a komedie to není určitě. … vlastně je to o muži, kterému je šedesát a zjišťuje, že už není lev salónu a tygr businessu. Neuvěřitelně dlouhé dialogy vlastně nestojí za to poslouchat, protože stejně jako film sám jsou o ničem. Už víte o čem to je (o ničem), tak máte hodinu a půl života, které můžete strávit mnohem užitečněji, třeba můžete umýt nádobí a vyluxovat. Znám hodně filmů se stejnou tématikou… a pokud mohu něco doporučit zkuste skutečnou komedii Veselé velikonoce s Belmondem.

Podivní (2010)

Asi jsem příliš stár na to, abych se bál nebo lekal, když koukám na horor. A tak tyto snímky sleduji a říkám si: „teď se stane to a to…“ a on se to kupodivu stane. Chci tím říct, že tady se ničeho nového nedočkáte pokud hlavní hrdince hlavní hrdina řekne zůstaň tady, tak pochopitelně nezůstane… ale na druhou stranu děj odsýpá, nejsou tu žádné „srdce rvoucí dramata“ a navíc je tu velice příjemná změna v tom, že se režisér nevyžívá v nechutnostech za každou cenu. Prostě je tu další horor, který určitě řadím mezi ty lepší.

Muž ve stínu (2010)

Četl jsem si komentáře k tomuto film… a jsem rád, že se tu prezentují většinou samí „odborníci“. Až na výjimky se zde objevují věty tipu: Polanski je mocný podprahový kladivo! Nezaměnitelný Polanského střih! Polanski dokázal stvořit malou filmovou laskominku! Atd. Proboha! Garantuji všem nezávislým pozorovatelům, že kdyby naprosto stejný film natočil nějaký Honza Novák z Horní Dolní, dočteme se od těchto „odborníku“ něco zcela jiného! Ale jakmile to natočí Polanski…dvě hodiny trvající nuda, která je velkou reklamou na BMW. Proti Polanskému ani BMW nic nemám, ale mám výhrady proti dvouhodinovému nic! I když… zábavná byla scéna v 19min. Onen kličkující bodyguard, který dostal za úkol zůstat v obraze. Polanski se měl nejprve kouknout třeba na film Tři dny kondora ať ví, jak se točí politický thriller.

Solomon Kane (2009)

Děj tohoto filmu je přímý a má švih jako čepel meče stínající hlavu služebníku ďábla. Odporná pohádka pro chlapy plná bláta špíny a krve, která(předpokládám) se bude líbit. Já byl spokojeny. Nic složitého v ní není a jak to celé dopadne? Inu bylo nebylo… dobro zvítězilo nad zlem! A podle posledních 30vteřin se klidně může natočit i pokračování. Protože je tu konečně někdo, kdo se nebojí postavit zlu!!! Protože já teď fakt nemůžu… piju kafe. Mimochodem a je tu i hra: najdi Vašuta.

Výplata (2003)

Víte… možná jsem pitomec ale… od scifi očekávám 1.logiku děje 2.(proto že je to scifi) ztvárnění budoucnost 3. herecké výkony. V tomto pořadí. Logicky tedy můžu tvrdit scifi není jednoduché napsat natož pak natočit… Tady jsem se držel za hlavu opakoval jsem pořad dokola: to snad ne!!! Nejsem žádný lumen ale… pokud bych sám sobě chtěl nějak pomoci v budoucnu asi bych to neřešil tím že si do pytlíčku připravím Hromadu krámů a budu doufat že v budoucnu pochopím na co to všechno je. Co takhle manuál? Mimochodem kdo tu obálku připravil? Hlavní hrdina nejen koukal do budoucnosti ale on i cestoval časem? A tak bychom mohli pokrčovat hodně dlouho. Místo tohohle koukněte raději znovu na film na kometě. Bude víc scifi, logický o hereckých výkonech nemluvě.