Expendables: Postradatelní (2010)

Jestli patříte mezi lidi(a bohužel moc jich není) kteří dokáží koukat na film a u toho chápat že filmaři chtěli tímto oslovit třeba hlavně děti, tak vám určitě nevadí, že se herci pitvoří, chovají se jako idioti a kulisy jsou barevné jako duha… ano, vy víte, že to se dětem líbí!!! Naprosto stejné je to i v snímku Postradatelní. Musím říct, že jsem obdivoval ty „staré pardy“ jak stále ještě nepatří do starého železa a jak se od nich mají stále mladí co učit. Drsní chlapi, svaly, akce, střílení, zběsilá jízdy, výbuchy a pochopitelně šťastný konec. Tak má vypadat pořádný „akčňák“!!!  Tak šup popcorn do jedné ruky, kolu(pivo) do druhé, holku na klín začínáme. Stalone a spol. těm padouchům zase natrhne triko!

Na doraz (2010)

Nikdy jsem moc nepochopil(a to jsem na světe dost dlouho) proč se filmaři potažmo scénáristi snaží natočit film, který je řekněme tragickokomický. V pekárně se také lidi neperou o sladko-slané rohlíky. Stejné je to i s tímhle filmem. Výborní herci příběh složitý jako jojo ale nabízející spousty možností jak pobavit publikum. Místo toho koukáte na snímek, kdy máte strach se někomu nebo něčemu od srdce zasmát. Podvědomě se totiž bojíte, že hned v další scéně to stejné bude k pláči. Upřímně… v hospodě dnes večer zažijete víz zábavy.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Pier Brosnen se na roli elegantního padoucha - gentlemana hodí naprosto skvěle! A přiznám se, že obdivuji zloděje, kteří používají mozek a dokáží toho daleko víc než pitomci se zbraní v ruce. Od tohoto filmu nesmí nikdo očekávat, že bude plný akcí a napětí tak nějak se příjemně vleče… hezká auta, příroda, lodě, letadla, holky…mimochodem holky… stupidní postava hlavní hrdinky tak emancipované, cílevědomé, tvrdé a rozpolcené mi místy vyrážela dech. Občas jsem měl dojem, že tuhle roli napsal gay. Suma sumárum možná malinko kratší, určitě přepsat nebo vymazat roli hlavní hrdinky a možná bych dal i hvězdičku navíc. Ovšem závěrečný trik stoji za to 

Na stopě (1985)

Z minima se maximum podaří vydolovat jen málokomu… tady se to nepovedlo… Ale jen tak, tak! Prostoru bylo určitě na daleko víc „zápichů“ a „propletenců“. Nicméně čtyři hvězdy tenhle snímek dle mého soudu naplňuje měrou vrchovatou. Jeden starý dům a partička výborných(místy i prsatých) herců zjevně(pokud je dobrá předloha) stačí na to, aby se obecenstvo příjemně bavilo. „Konec - nekonec“ je hodně netradiční“ 

Milujte svého zabijáka (2002)

Tři hvězdičky maximálně. Kdyby každý agent té doby(a že jich bylo) napsal svůj životopis, který by se následně zfilmoval uvidíme určitě mnohdy zajímavější kousky. Mám dojem, že tenhle film by si zasloužil označení melodrama. Roztáhla nuda, která se sice sem tam „zachvěje v základech“ ale jinak nic. Smutný je závěr… ne kvůli smrti agentky, ale hlavně kvůli až trapné(americké) teatrálnosti té chvíle. Jednou se na to kouknout? Určitě! Ale klidně u toho můžete třeba žehlit.

Banáni (1971)

Film Banáni může být pro některé z nás (bráno s nadsázkou) takovým prapředkem všech creazy komedií jako jsou bláznivá střela, Scary movie, nebo Utopenec na útěku. První půlka je trošku slabší, jako by se Woody Allen bál to rozbalit na plno. Ovšem v druhé se zjevně už nebál nikoho a ničeho… film je poplatný své době, kdy vznikal a pokud se chcete opravdu dobře bavit měli by jste znát alespoň základy studené války, Kubanské revoluce a nebo americké F.B.I. a C.A.E… jako třeba kdo to byl Edgar Hoover.

Dostaň ho tam (2010)

Protože v tomhle oboru (showbusiness) pracuji delší dobu, musím říct, že jsem se dobře bavil. Některé scény jsou opravdu vystřižené ze života, zkuste se vžít do role onoho „ubožáka“ co má opravdu nelehký úkol = rozmazlenou rockovou hvězdu dostat z bodu „a“ do bodu „b“ bez použití násilí a rozumné argumenty jsou mu k ničemu… Je to tedy komedie určená asi spíš pro chlapy, ale mám dojem, že se u ní budou(pokud občas zatnou zuby) bavit i holky. Tak si otevřete flašku a hurá do zákulisí - tohle je totiž rockenrol!!!

Kopačky (2008)

Komedie… (lámat v pase se určitě nebudete, stejně jako já) Kopačky je film, který se mi hodnotí jednoduše: je to nuda. Každý z nás někdy dostal kopačky a k smíchu to určitě nebylo. No a ten film je o tom, že chlap dostane kopačky a najde si jinou. Takže než koukat na tohle, jděte raději se svou láskou někam na kafe než dostanete kopačky sami…Mimochodem volné pokračování filmu pod názvem Dostaň ho tam je určitě větší zábava.