Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Dlouho mi tahle peprmintka ležela doma, tak už přišel čas na to, jí odpečetit a načnout. Slušivý béčko se slušivou Jen, slušivou akcí i slušivou časovou stopou. Jak já ty rádoby akční hrdinky nesnáším, tak tady mě Garner mile překvapila a to hlavně z důvodu toho, že od ní bych to po jejích všelijakejch komediálních či maminovskejch rolích nečekal. Za to hlavně má od Figa body. Jinak samozřejmě žádný velký překvapení se nekoná. Čistej průměr, kterej se brzy vypaří z palice. 55%

Vyšší princip (1960)

Příběh pana Františka Smolíka alias "Vyššího principu" včetně jeho Oktávy, by měl být povinným promítaným materiálem na 2. stupni základních škol! Kdo nezná tyhle děsivý dějiny, hned by po tomhle filmu měl navštívit wikipedii a trochu se přiučit a informovat o hrůze, která tu byla. Jěště teď mě je ouzko! A závěrečná slavná věta „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem“, při které mrazí, jen podtrhuje kvalitu tohoto veledíla! 95%

Domino (2005)

Tony Scott & Mickey Rourke - moje dvě srdeční záležitosti! Je to akční výplach, plnej akčních vsuvek, akčních keců a na můj vkus až s moc akční kamerou. Za to já musím srazit jednu hvězdu, páč vidět tenhle biják v kocovině, házim grcky po každým roztřeseným záběru. Bonus je jednoznačně Keira Knightley. Po sladkých rolích princezen a dámiček s věčně roztomiloučkým kukučkem, nám jako drsná Domino dokazuje, že i něco tak křehkýho může mít koule z ocele a lovecký pudy v krvy. Navíc její nahý tělo filmu samozřejmě prospívá. No a Mickey? To je kurva tahoun a kápo jak má bejt! 75%

Vyšinutý (2020)

Za mě parádní překvapení plný tempa, napětí a hlavně agrese. I když je Russel zkrmenej jako prase, k jeho roli magora a vraždícího psychopata to jde náramně! Přijde mě jak kdyby pan Borte chtěl oprášit starej devadesátkovej thrillerovej kabát, kdy se takový fláky točily velice často. Dnes už tyhle typy filmů absolutně nefrčí, proto dám Vyšinutýmu silnější známku, už i jen za odvahu, že se do světa pustilo něco, co tu dlouho nebylo. A i když se tam nasoukalo spousty nesmyslů a nelogickejch kokotin, jako svěží jednohouba na fajn večír, to je bomba! 70%

Jako v bavlnce (2020)

I když tenhle biják nese název nějakýho top buzerantskýho fláku, jde o originální a parádní kousek. Rozjezd a zasunutí diváka do děje je luxusní. První půlka, která nás nese v duchu neznáma je kvalitní, v té druhé se to mírně zvrtne a těžce se přitahuje za vlasy. Ovšem proč né, je to jen film. A i když by asi žádná baba dobrovolně za cenu života nešla proti mafii, tak tady paradoxně Rosamund ty koule slušely bezvadně! Na Netflix bomba! 75%

Muži v naději (2011)

Když chlapovi dobrovolně skáče do cesty Vica, tak opravdu cejtí naději. Nedivím se Macháčkovi ani Polívkovi, že za tou nadějí šli hlava nehlava, páč když nad nima dámička Kerekes náhle roztancuje ty její melouny, to nevíte kam hodit oko, kam dát ruku a co dřív chytat. Ovšem je zde i tvrdá a těžká konkurence v podání Peti Hřebíčkové, ta je taky kusanec. No a když se dostaví ještě k téhle čtyrce lidiček supr herecká forma, s chytlavým scénářem a šikovnou režijí, máme zde náhle jednu z nejlepších českých komedií jednadvacátýho století! 75%

Jméno růže (1986)

Temnější film jsem poslední dobou určitě neviděl. To téma a daný prostředí té temnotě samozřejmě nahrává. Všichni okolo Conneryho působí, jak polomrtvý, ovšem to nemyslím kvalitou jejich herectví, ale jejich rolí. Kdežto Sean, tak ten jak kdyby do doby roku 1327 nepatřil. Je jinej než ostatní. Je chytrej, nebojácnej, přímočarej a hlavně zná pravdu. Jen jí dokázat. Z tohodle opatství benediktinů pořádně mrazí. Ale stojí to za to! 75%

Všechnopárty (2005) (pořad)

Když se řekne talk-show, tak typickej zástupce tohoto směru je jednoznačně Šípova Všechnopárty. Karel se moderováním živí dlouhý roky a díky tomu to je profík a jede jedna báseň. Navíc ze sebe rád umí udělat vola a borca, kterej nejde s dobou a absolutně té současné nerozumí. Plusoví body i za super výběr hostů napříč jakýmkoliv oborem či řemeslem atd... Mě to baví. 70%

Labyrint lží (2008)

Tak si říkám jestli nám Ridley v lavici trochu neopisoval od bráchy Tonyho, páč v Labyrintu je jeho rukopis zřejmej. Obsazení bomba. Když si vezmu daný téma - války, terorismus, Jordánsko, Irák, bomby, muslimové, islám, korán, džihát atd..., mě do toho prostě nepasuje absolutně DiCaprio. A světe div se! Jestli né jeho nejlepší hereckej výkon, tak rozhodně jeden z nich. A to samý i ledově klidnej suverén pan Strong. Mělo to napětí, tempo, akci, myšlenku a grády. Takovýhe bijáky nejde nedoporučit! 80%

Dynastie (1981) (seriál)

Jen jsem si čistě vzpomněl na svoje dětský školní léta v devadesátých letech, kdy na nejmenované televizní stanici Nova, moje čekání na oblíbený Vražedný podřeží a Odpadlíka prznila tahle pffff nekonečná Dynastie... Je to sice slabší odvar než Tak jde čas, nicméně ty vzpomínky to nabouralo dokonale. 15%