Bullet Train (2022)

Miluju tyhle propracovaný příběhy, který se do sebe postupně skládaj jak mozaika, při čemž se nám hlouběji představí i všechny důležitý postavy story, kdy není nouze o supr vtipný dialogy a hlášky a kde hlavně nechybí ani herecká kvalita! Tenhle vlak vše tohle pozitivní měl naložíno a na rovinu říkám, nejel jsem v něm naposledy!!! Takhle by za mě měla vypadat kinematografická zábava jednadvacátýho století! 95%

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Mě ke zpříjemnění svátků Vánoc prostě holt stačí málo a teču jak Tsunami! Strážcům galaxie se jako vždy podařilo tu hráz tou vlnou mojí tělní skořápku prolomit a rozproudit ve mě krásně dobrou náladu na celej Štědrej večír! No a za to díky všici i Kevine Bacone! 90%

Luís Figo: Přestup století (2022)

V éře Figa pro mě Luis byl vzorem, modlou, velikánem a osobností! Prožil jsem si s ním závěr základky i celou střední. Byly to ty roky s a po přelomu století (2000/01/02/03...). Měl a nosil jsem jeho dresy, plakáty s ním mi zdobily stěny pokoje, snažil jsem se sledovat každej špíl, kde se objevil, prostě nehoráznej fanatickej fanda! Zamiloval jsem se do něj! Když jsem kopal dorosteneckou ligu, Figo byl absolutní fotbalová stár, nejlepší čutálista světa, klenot! Získal zlatej míč! Rád na to vzpomínám! Ať to bylo, jak to bylo, ten borec si mě získal, provázel mě fotbalově během dětství a dospívání a šíleně se mi vryl do srdce! Tenkrát to bylo něco! Od té doby si to nesu sebou a dnes mi málokdo řekne jinak, než právě Figu... Spousta lidí kolikrát neví, proč se mi tak říká a jak mi vlastně vznikla přezdívka, kterou si vleču přes půl života. Ona fůra lidí vlastně ani neví, kdo že to byl sám Luis Figo! Takže mě nezbývá než poděkovat Netflixu, že znovu oživil někoho, pro koho jsem dejchal a vlastně dejchám dodnes po tý sportovní fotbalový stránce! (Rád bych si s tím frajerem někdy podal ruku a povodil ho po place!) 100%

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Co si budeme povídat... Je to těžce přitažený za poslední zbytky chlupů na palici Jeníka a dokreslený to je taktéž solidně! Klasická brnkačka na city a pasáže k dojetí diváka nemůžou chybět. Nicméně forma jakou je to natočený a celkově ta omáčka okolo Dina na mě působí skvěle a funguje na jedničku! Navíc já jako milovník fotbalu a to samozřejmě hrdě toho českýho, nemůžu nikdy jít proti Jendovi, kterej patřil do té top nejlepší a nejslavnější generace českýho nároďáku a dokonce celá hra byla strategicky postavená především na něm, na jeho sklepávačkách a gólech. Jsem opravdu upřímně šťastnej, že mě tihle borci v životě neminuli, že jsem je mohl pospolu sledovat a že jsme tady u nás někdy takovou reprezentaci měli! 90%

Souboj s rodinou (2019)

Zase se mi po dlouhé době zarejvaly a choulily chodidla do peřiny, stehna se mi třely o kusy povlečení a opět jsem měl vibrace na hrudi! Né, drahá po mě nelezla, i když se válela vedle.... Ale viděl jsem biják, kterej má prostě koule! To, že je točenej v novým kabátku a že má nějakej podklad skutečný story, to je velký plus, nicméně mě bere hlavně to, že se to i přes kurevsky přitažený pačesy umí prodat! A já jako zákazník fakt tohle kupuju! Díky! 90%

Top Gun: Maverick (2022)

Fakt jsem nic nečekal, fakt jsem na tuhle projekci nespěchal a fakt se vše po přeletu téhle stíhačky v mým obýváku vyplatilo! Ten náběh do příběhu ze Scottovýho Top Guna byl famózní! Výběr herců taktéž sympatickej (Harris naprosto teda navíc a zbytečnej) no a co si budeme povídat, Cruise je pořád bourák a hlavně s přehledem pořád v klidu sám utáhne biják s jeho celou story! Fakt příjemný překvapení! PS: Connelly odpustím tuny make-upu na tlamě, páč je to furt neuvěřitelnej kus, ale Jennifer - marmeláda se maže na chleba, né na ksicht! 90%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Čekal jsem sílu, ale Štáfek a spol do toho dali ještě víc! Vulgární, bizarní, fekální prasárna o prcání, smažení a lehce o nádechu fotbalu! Jo bomba přesně pro mě! Navíc těch celebrit ze všech koutů sportu a televize naplavenejch a nasoukanejch do tohodle FYLMU! Pecka! Jestli se ti líbil seroš, tak tě tohle určitě nesmí minout! Všichni se zesměšnili, ovšem všichni na to měli koule! A to se cení! Aspoň u Figa!!! Díky Lavino!!! 95%

Zlouni (2022)

Akčňák pro děti, kterej nepostrádá supr akci, skvělou animaci, parádní vtipný vsuvky a především úžasnou myšlenku o zlu, dobru a přátelství!... Já tam viděl prostě i ty Dannyho parťáky v kresleným kabátě a to je samozřejmě moje krevní skupina! Myslím si, že DreamWorks si opět koupil suše malý publikum a oslnil i některý z těch starších. Naše kino táta + dcerka + synek = k nezaplacení! 80%

Vyšehrad (2016) (seriál)

5 let uběhlo od zrození Vyšehradu a "hvězdy" Laviho a stejně i skrz tenhle krásnej příklad toho, jak by to být nemělo a jak solidně v prvotním rozkvětu projebat kariéru, se stále dodneška najdou rádoby fotbalisti, kteří svůj supr talent totálně protopí v chlastu, kurvách, fetu, kérkách a reklamách!... Hm, to Lavi zřejmě málo tlačil na pilu. Proto doufám, že letošní večerní Fylm Vyšehrad už mnohým talentovaným fotbalovým nadějím otevře oči a nenechá je spadnout na tu druhou stranu s názvem "ostuda a promrdanej potenciál"! Štáfek je dobrej borec, kterej umí a jde geniálně s dobou filmu! 90%

Devadesátky (2022) (seriál)

Pan Bebjak už několikrát naznačil, že v něm mnohý režisérský bude a v Devadesátkách svůj potenciál naprosto dokonale prodává! Paráda! Bavilo mě to a zajímalo mě to jako dlouho nic! Najednou jsem byl zpět v čase a to především díky skvělýmu autentickýmu vyzobrazení dané doby (dobový doplňky, lokace, budovy, auta i třeba samotná móda atd....)! Herci na jedničku! Netřeba jmenovat, páč všichni hráli famózně! Já jsem nadšenej a s tím samozřejmě souvisí i moje zařazení Devadesátek do mojí top desítky nej seriálů! Krásná práce! 90%