Fighter (2010)

Mark Wahlberg a Christian Bale v jednom filmu o snech, jejich zahozeni a pak plnění prostřednictvím další osoby. Mark Wahlberg a Christian Bale ve filmu o tom jaké to je neustále žít ve stínu toho slavného a pod velkým vlivem své rodiny (místy připomínající Pach krve) a přesto dojít na konec své cesty. Asi každý musí myslet na Rockyho a je jasné, že se to přímo podbízí. Každopádně Fighter je dobrý film sám o sobě. Má silné momenty a třeba u mě mu k páté hvězdě moc nechybělo. Možná by mohl být i kratší, ale to by třeba nemusela tolik vyznít pointa menšího stromu rostoucího ve stínu vyššího (Ano kradu to Figusku) 85 procent.

Méďa (2012)

Při tom málu, co jsem o filmu věděl, jsem čekal slabší South Park s Plyšákem. Viděl jsem totiž jen trailer, kde si medvěd hledá práci a pak rvačku na hotelovém pokoji. Asi i proto nejsem z filmu tak hotovej, ale to neznamená, že bych se nebavil. Méďa umí nabídnout hodně slušnou dávku humoru. Wahlberga já prostě můžu a Milla je kost. Celkové hodnocení u mě sráží konec a zmrtvýchvstání. Hláška po tom, ale naopak dotáhla mé hodnocení na 70 procent a čtvrtou hvězdu.

Equalizer (2014)

Přiznám se, že z traileru jsem čekal malinko víc. Ale ne o tolik abych byl zklamaný. Film si jde svým tempem, který sice žánru ne úplně svědčí, ale nijak nenudí nebo neobtěžuje. Důvod zápletky a zápletka samotná je již 100x obehraná a vlastně jen čekáte co McCalla donutí začít jednat. Hlavní záporák vypadá výborně, ale bohužel nedokázal mé očekávání naplnit. Když pominu to, proč si prvotřídní zabiják jako finále vybral hrdinovo známé prostředí, tak celkově až na irskou návštěvu nepředvedl nic. Co mě úplně nesedlo byl právě závěr, který asi ne jen mě připomínal Sám doma. Každopádně jako celek film funguje slušně. McCall je sice furt mašina, ale nijak to nepřehání a díky tomu se může film tvářit vážněji. Za mě 70 procent.

Pianista (2002)

Nejspíš podobný a ani tento film nikdy nezařadím do své topky, ale i tak mu musím dát velmi vysoké hodnocení. Film mě totiž po náhodném přepnutí na Čt2 okamžitě vtáhl do děje aniž bych věděl o co se jedná. Po více než hodině sledováním snímku bez hlasitého vydechnutí, jsem se podíval, co že to vlastně sleduji. Dobře trochu jsem to díky hlavnímu představiteli tušil, ale sám od sebe bych si to prostě nikdy nepustil. 93 procent za to, že mě snímek donutil nemrkat a dokoukat to jedním dechem, aniž by mě jen na vteřinku napadlo, že za pár hodin vstávám do práce a proto bych měl spát. Zasloužených 5 hvězd za silné pokoukání.

Kráčející skála 2: Odplata (2007)

Znáte ten pocit, když, když si prostě chcete pustit něco totálně nenáročnýho? I tak ale určitě hledáte něco, co má potenciál zabavit. I když v tomto případě spíš pobavit. Je to totiž tak strašně pitomě idiotský, že budete nevěřícně kroutit hlavou, jak se může ta nebo ta postava zachovat. No jenže...je tam Kevin Sorbo. A můžete mě posílat kam chcete, ale Sorbo je pro mě prostě ta samá kategorie co Dudikoff. Všechno tak nějak špatně a přesto ho prostě beru. Respektive oba. Takže nakonec. Jedna za název, jedna za to, že se na to dalo koukat a jedna za Sorba. 60 procent.

Hercules (2014)

Po druhém shlédnutí jsem smazal předchozí komentář a zvedám na pět hvězd. 90 procent za zábavu a za nástupce Kevina.

Lucy (2014)

A osobním zklamáním roku 2014 se stává!!!! Ach jo. Já tomu tak věřil. Trailer mě bavil, myšlenka dobrý, hlavní baba super. První půlka filmu dokonce skoro výborná...A pak to přijde. První náznak, že něco bude zle přijde v letadle. Bohužel to pokračuje dál. Scéna v nemocnici už zavání průserem a konec je pro mě osobně jeden z nejhorších co jsem za poslední dobu viděl. Možná je to můj problém, ale když hlavní hrdinka v akčním filmu, rozjede válku s drogovými boosy, tak čekám něco jinýho než 10ti minutové potování za dinosaury. První polovina filmu 80 procent, Druhá 40, závěr 10. Sečteno a podtrženo u mě 45 procent.

Sex Tape (2014)

Tak jo. Díky návštěvě kamaráda viděn film, který bych asi míjel do smrti. Na druhou stranu, pokud mám rád někoho ztřeštěného v americké komedii je to právě má oblíbenkyně Cameron. Ta ženská to má prostě v sobě. Opět se na ni pěkně dívá a zase si mě naklonila na svou stranu i v týhle ptákovině. A nic jinýho to není. Film je místy vtipný, místy stupidní. Ale to k tomuhle žánru prostě patří no. Takže nic. Za zatraceně rajcovní Cameron dám 4 hvězdy, ale jsou to zaslepený 4 hvězdy, které se neřídí rozumem. 70 procent.

Resident Evil: Odveta (2012)

Paul W.S. Anderson a jeho choutky opět v akci. Ať si kdo chce co chce říká, tak tenhle "umělec" dokáže z minima vytáhnout maximum. I z týhle břečky a přiznejme si, že o nic jiného moc nejde, dokázal udělat nenudící snímek. Slovo nenudící používám záměrně protože zábavu si představuji alespoň o lvl up. Každopádně když není o čem, doporučuji raději netočit. Důvod je jednoduchý. Trošku se bojím aby z příjemných béčkových vod série nepadla do Déčkových sraček. Za to, že jsem se tedy nenudil, ale zároveň ani nebavil hraniční 3 hvězdy a to jen díky Mille. 50 procent.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Vypadat takto každá reklama na hračky, tak je předvánoční čas v TV hned snesitelnější. Zde jde ale v uvozovkách bohužel o celovečerák. Film má za mě 2 klady. 1. Bruce Willis. Po dlouhý době mi přijde, že se filmem doopravdy bavil a natáčení si snad i užíval. (zdravím Figuska) 2. je to, že se nestíháte nudit. Stále se něco děje. Střílení, výbuchy, meče... Celé to má ale jeden průšvih. Připadal jsem si jak na řetězáku. Všechno se kolem mě míhalo šílenou rychlostí a já ani nevěděl co, proč a jak. Suma sumárum nadprůměrná zábava, která ale na čtvrtou hvězdu nemá. Za Rocka a Willise 65 procent.