Pohyblivý terč (1996)

Akční film s akčním hercem bez akce. Víte, když si pustím film s Dolphem a ještě s takovým obalem, tak čekám akční, hloupou jízdu. Zde mi chybela akce a jízda. Bylo to jen hloupé. Slušnej začátek. Průserovej střed. Především Dolph VS magorskej securiťák... No ten securiťák měl aspoň koule. Ale nikomu se z něj nepodařilo udělat zdroj strachu, nebo aspoň čehokoliv co vyvolá emoce. Takhle troubovitýho hlavního hrdinu jsem dlouho nezažil. Elitní zabiják připoutá borce na záchodcích? Zajímavé. Ne kecám - je to hloupé. 40 procent a to ani nvm proč.

Konečná (2013)

A máme tu další z velkých návratů. Fandové 80tek a z části i 90tek. Pohodlně se usaďte, nachystejte si to co k filmům konzumujete a jde se na to. Plakát ke Konečné, který je dělaný opravdu skvěle lecos naznačoval. Nabízel terminátora, ale už v názvu naznačoval dojezd. Prostě žádný vylomeniny. Ve městě, které si žije vlastním životem a tempem, kde lidi mají srdce na svých místech a mají se rádi vše šlape. Nad tím vším drží ochranou ruku ospalý šerif. Ospalý sice ano, ale nechtějte ho probrat. To se potom Arnie namíchne a začne být zlý. Ale ne zase kýčovitě zlý. Tak nějak vesele zlý. Hodně nápaditej návrat Anrieho. Nehraje si na supermana, neskáče po střechách a tak vůbec dává na svoje tělo pozor. Ale střílet sakra umí a rozdat pár ran taky. Místy příjemně úsměvný a nadsázkou nabitý návrat akční legendy je tu. 69 procent

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Přiznávám, že neznám knižní předlohu. Co víc! Jsem takovej ignorant, že jsem nevěděl, že to podle nějaký knihy je. Hodnotím to tedy z pozice neznalce předlohy. Tom má jednu jasnou výhodu. Charisma mu teče snad z každýho otvoru na těle. Ten chlap by utáhl snad i nemožný. Někdo může namítnout, že film má zbytečně hloupý scény (koupelna), nebo mu škodí, že víme pravdu od začátku, ale výslednej pocit u mě je, že Tom si s tím poradil na výbornou. Nečekal jsem zázrak a taky jsem ho nedostal. Ale dostal jsem sakra dobrej filmovej zážitek a díky za něj. 78 procent

Šest výstřelů (2012)

Když Sly rozjel první Postradatelný, nastartoval tím několik obnovení kariér již skomírajících hrdinů mého dětství. Po druhých Postradatelných se dalo očekávat, že i JVCD využije pozornosti. Jedním ze zajímavých snímků je i 6 výstřelů. Mám na tvůrce dva dotazy: 1. proč z totálně našláplého hlavního hrdiny udělali rádoby násosku co vidí duchy a v zavěru filmu se sotva zmůže na střelbu. Vždyť po prvních minutách se musel každý fanda JVCD doslova vznášet v oblacích. Levá, pravá, výkop, nůž v krku, v ruce a kdo ví kde ještě. To vše ale přešlo do spíše kecací a občas střílecí fáze. Velká škoda. 2.Joe Flanigan mohl být rovnocenným partnerem. Po bitce v baru šla ale jeho úloha kam si. Chvílema mi dokonce přišel jako mentálně zaostalej. Promiňte mi to, ale jinak to napsat nešlo. 58 procent, protože jsem se celý film nenudil, jenže ani až na asi první půlhodinu nebavil.

96 hodin: Odplata (2012)

Liam o něco starší, ale stále ve formě. Ne už v takové jako před pár lety, ale dobrý. Má několik nepřátel před kamerou a asi si s nimi poradil na výbornou. Proč píšu asi? Protože hlavní nepřítel čekal za kamerou, ve střžně a kdo ví kde ještě. Ono když nevíte v akčním filmu a konkrétně v akčních scénách či pěst je ta co narazila do kraje čísi čelisti a kdo vlastně bitku vyhrál tak je něco špatně. Dozvíte se to, až když zjistíte, že Liamm je tím kdo zůstal stát. 50 procent za Liamma, který se snaží film táhnout a nádherný nohy dcery, ale proti druhé části nepřátel nemají šanci. Po 2. pokoukání, už tak přísný nejsem. Člověk se musí oprostit od vynikající jedničky. Hodnocení zvedám na 69 procent. Ale na 4tou hvězdu to prostě není.

96 hodin (2008)

Liam Neeson ve strhujícím, akčním a parádně uvěřitelným snímku. Budete fandit a jásat při kazdém úderu, každém přesném zásahu Liama. Budete litovat všechny slečny nacházející se často ve stavu mimo realitu a budete nenávidět každýho zmetka, kterej jen proběhne Liamovi pod rukama. Chvílema nevím jestli je to filmek ze starý školy, nebo našláplá novinka a právě tenhle mix je super. Nevadí mi kamera, střih a vlastně jen to, že to končí. V našláplém akčním roce 2008, (Rambo, Iron man, Temný rytíř,) patřila 96ka k tomu nejlepšímu a podle mě byla vůbec nejlepší. 100 procent *****