Ticho před bouří (2019)

Přiznám se, že mě zde nebavilo absolutně nic. McConaughey, respektive jeho postava mě docela vytáčela. A to takový ty lehce arogantní týpky můžu. Anne je jedna z nejhezčích hereček, ale ve finále jsem zjistil, že v tomhle filmu mě prostě nijak nebere. No a příběh? V momentě kdy to začne být zajímavé se začne poodkrývat pointa. No a když jsem začal hádat v čem to celé spočívá, přál jsem si ať se pletu, protože takovou blbost by snad nenatočili. Jenže vole natočili. 25 procent za neskutečnou slátaninu.

Království prstenu (2004) (TV film)

Moje konečné hodnocení odráží několik skutečností. Ta první je, že na to že se jedná o TV produkci vypadá vše fakt dobře. Triky i akční scény jsou fajn a draka prostě odpustíte, protože to dá rozum. Další skutečností je, že fantasy prostě nadržuji. Ono koukatelného a pro starší publikum, kde jsou jak já říkám "čáry meče" toho moc není. No a to nejhlavnější je to, že jsem člověk nesečtělý a proto onu legendu neznám. Takže když celou dobu koukáte na polopohádku a čekáte jakou cestou se to vydá, aby byl cíl u happy endu a ono přijde to co přišlo, tak prostě buď zíráte nadšením nebo kroutíte hlavou. Já kroutil hlavou nadšením, proto v rámci TV filmu klidně dám plný počet a 90 procent.

Poslední král (2016)

Že filmaři ze severu umí o tom se ví. Navíc když točí o své historii a především o vikinzích, tak jsem se hodně těšil. Dostavilo se mírné zklamání. Bohužel si za to můžu tak trošku sám. Ono jak je člověk zblblej americkými seriály, filmy apod. kde jeden hrdina vystačí na vše, najednou mu přijde trošku střízlivější zpracování skoro nudné. Zde je to přesně ten případ. Navíc celkově mi to přišlo poněkud chladné. A teď nenarážím na krásnou krajinu, která je ve filmu zobrazena. Vše zachránil až konec, který má napětí a konečně válečníky v akci. Za mě slušných 60 procent, ale čekal jsem víc.

Legenda - Série 1 (2014) (série)

První polovina seriálu je za mnou a na místě je spokojenost. Častokrát člověk musí tvůrcům odpustit za vlasy přitažená řešení a někdy trochu děravé chování postav. Ale pokud bych měl tohle řešit, nemohl bych sledovat už nic. Seriál jede podle klasické šablony. Ukáže sílu hlavního hrdiny, jeho týmu a odkrývá střípky hlavní dějové linky. Někdy v půlce série zpomalí a tím trošku klame tělem. Poslední třetina je totiž jízda a baví. Sean Bean je můj oblíbenec a v roli mi v pohodě sedí. Umí se totiž tvářit jako neporazitelný agent a stejně tak jako člověk co je zahnaný někam, kam určitě nechtěl. Tým kolem sebe má taky dobrý. Především na Ali Larter se mi prostě dívá vždycky dobře. Jasně, Legends nebude nikdy seriál, který se vám vybaví v pomyšlení na top 20. Rozhodně ale stojí za to se do něj pustit. 1.série 78 procent.

Legenda - Na vlastní pěst (2014) (epizoda)

Jsem v polovině první série a mám fajn pocity. Někde v dálce mi to připomíná 90kové seriály, kdy je hlavní hrdina "neporazitelný". To je věc kterou právě Seanovi věřím a žeru i s navijákem. První díly ale pochopitelně nenabízí jen tento aspekt a připojují hlavní linku, kdy o Beanově postavě zjišťujeme co mělo být zapomenuto. Tvůrci si s tímto tématem hrají opravdu výborně a dávkují ho po kapkách. Jenže tady nestačí že kape a proto vás to nutí jít díl po díle , dál a dál. Zatím hodně slušná práce.

Nikdy to nevzdávej 3 (2016)

Můžu říct, že toto mi sedlo. Konečně se odpoutáváme od vysokoškolských problémů, nesympatických vocasů a namíříme si to k dospělejšímu osazenstvu a i pojetí. Příběh ve své podstatě je klišé, ale jde na to šikovně. Nepomáhá si k posunu děje otravnými berličky. Chlapi v hlavnějších rolích se snaží seč můžou. Jasně herci to rozhodně nejsou ale nepůsobí nijak toporně. MJW je tedy místy tím svým dobráctvím otravný, ale jinak je fajn. To nejdůležitější tedy bitky ale jakoby tentokrát nebyly tak živé, jak jsme zvyklí. Především finální souboj by si zasloužil daleko víc adrenalinu. Ale celkově mě to fakt bavilo a dám 75 procent především za upuštění od teen nesympaťáků.

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Jednička byla taková fajn pohodovka. Na dvojku jsem se těšil, jak jinak hlavně díky Michael Jai Whiteovi. Rozdíl mezi oběma díly je hlavně ten, že jednička nabízela sympatické postavy. Zde jsem nenašel jednu jedinou , na které by mi nějak záleželo. Jasně, když je třeba postavit se proti zlu, tak těm hodným fandíte, ale tím to končí. Zatím co u borce z jedničky bych se klidně podíval, co se s ním děje dál, u žádně postavy z druhého dílu mě to nezajímá ani v nejmenším. Co pochválím jsou souboje, které často vypadají dobře. A když už se MJW dostane do akce je to asi to nejlepší z filmu. Pro mě čistý průměr, ale trojku si dám určitě taky. 60 procent.

Vyvolávači deště (2005)

Když se dívám na rok vzniku nemůžu uvěřit svým očím. 2005? Film vypadá jako z roku 1980 což v pohodě odpustím, stejně jako dobré hře slabší grafiku. Jenže snímek je tak naivní a hloupý, že i v osmdesátkách by to bylo špatné béčko. Postavy se chovají jako magoři. Příběh je úplně tupoučkej. Ale ne tak, že nad tím mávnete rukou a hlavně že se střílí. Je to fakt špatný. První polovina se ještě dá a jeden by řekl, že finále bude fajn tak ty 3 klidně dám. Jenže finále tomu všemu dává parádní korunu. Hloupost postav se vynásobí dvěma a gumový náboje jsou fakt pecka. 40 procent za to, že jeden z hlavních hrdinů celou dobu, nekecám fakt celou dobu, udržel drsnej výraz.

Shazam! (2019)

Někde na cestě mezi oznámením a puštěním filmu jsem blbě zahnul. Myslel jsem totiž, že si jdu pustit úplně jiný film. Shazam je jednoduše řečeno a jak je i několikrát napsáno víc rodinný film, než komiks. To není výtka. Naopak proč pro děti a mlaďáky něco takového nenatočit. Vidět to v 15ti, tak budu spokojený. Jenže 20 loňských sněhů je dávno v pr...háji a přeci jen bych radši něco dospělejšího. Pochvala ale míří na hlavního hrdinu. Ten mi totiž nebyl protivný. A to u mě není zvykem. Příběh je blbůstka co určitě neurazí, ale rozhodně nemá šanci nadchnout. Potěší až finále díky rozložení palebné síly. Shazama si umím představit jako přímou konkurenci Arnieho, "Rolniček kam se podíváš" o vánočních svátcích. 69 procent za pohodový kousek, ale čekal jsem maličko víc.

Bez záznamu (2012)

Strašně moc si přeji vidět Seana Beana v roli podobné 96 Hodin. Věděl jsem, že zde tomu tak nebude, ale věřil jsem v nějaký náznak. Film je klasický politický thriller. Libí se mi, že strana atentátníků dostává poměrně velký prostor. Díky tomu se ukáže, jak se z člověka může stát hovado, co vyhodí do vzduchu třeba kavárnu. Trošku mě mrzí, že se málo dozvídám o hlavní postavě. Takže ve finále je to takové trochu neosobní a tím i časem zapomenutelné. Co se týká vyostřených pasáží, film umí být brutální a tím zvládá dodávat děsivost skutků nejen teroristů. I Seanova postava umí být nekompromisní a ne vždy to odskáče člověk, který si to zaslouží. 69 procent za film, který stojí za to vidět, ale už teď vím, že na něj za dva měsíce zapomenu.