Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Naschvál jsem si do komentu dával poznámky o průběhu. Na začátku to vypadalo na další sice solidní, ale nijak nevyčnívající seriál. Zlom ale nastal někdy po 10. díle, kdy se veselé postavy začali měnit a tvarovat. Někdy okolo 15tého dílu se začalo dít, to co mám rád. Seriál se zlomil a od prkotin přešel k důležitějším prvkům a neustále stupňoval grády až k velkému finále. Cca 17 - 22 díl byla jedna velká jízda, kdy jste mysleli, že víte, ale zároveň tušili, že asi nevíte. Takže jste vlastně věděli, že nevíte i když se seriál stále snažil o navození pocitu, že víte. AoS má jedno obrovské plus oproti ostatním filmů od marveláků. Umí sakra přitvrdit a umí být temný. Po první sérii nemůžu jinak a dávám 90 procent, 5 hvězd a k tomu přesun do mé seriálové topky.

Jurské komando (2008) odpad!

Dlouho předlouho jsem hledal film, který jsem viděl jednoho jarního večera u kamaráda, při partičce pokeru. Dokázal totiž to, že odpoutal mou pokerovou duši od karet a možných výher. Dokázal totiž to, že si mou pozornost udržel dalších několik dlouhých minut. Několik dlouhých minut jsem s otevřenou pusou zíral jak je tohle možné. Ty minuty byly dlouhé, ale bylo jich všeho všudy jen pár. S otevřenou pusou jsem zíral, protože něco tak hnusnýho na pohled jsem v TV neviděl ani v GoGo šou. A to, že jsem ten večer prohrál 400,- nebyl ten nejhorší zážitek. Slovo ODPAD na CSFD má své opodstatnění. 0 procent.

Nevyřízený účet (2013)

Film tento a jemu podobné mají u mě dvě velké výhody. Ta první není všeobecná. Ale pokud jste akčním fandou a v titulkách vám jako hlavní klaďas běží jméno Jason Statham, je vám jasné, o co nejspíš půjde. A když už o to opravdu jde, tak právě JS to umí dokonale. Výsledný dojem sice často pěkně podělá ta šílená kamera a střih, kvůli nimž máte z akce kolikrát jen zlomek toho, co ve skutečnosti nabízí, ale vždyť je to sakra Jason. Další výhodou v mém hodnocení je fakt, že podobných jednodušáků, bez point a komplikovaných zvratů, se dnes točí tak málo, že je kolikrát až příjemně uklidňující sledovat něco hloupějšího. Prostě frajer, kterýmu fandíte a sráči, kterým nepřejete nic pěkného. Jediná pointa tak je ta, že frajer skope sráče. Občas není potřeba nic víc. Jenže vysvětlujte to dnešním divákům, kteří pokud nemají triky za milióny a charaktery propracovanější než v divadle, film zavrhnou. Jason Statham, Sly a někteří další ale stále umí připravit pohodový akční večer. A za to jim patří můj dík. 70 procent.

Želvy Ninja (2014)

Chcete se u tohoto podání žeklváků bavit? Vážně? Ono to totiž jde a né že ne. Jen musíte udělat jednu věc. Otevřete hlavu a srdce změnám. Zapomeňte na seriál z 80tých let. Zapomeňte na filmy z let 90tých. Zapomeňte téměř na vše. Jediné co vlastně zůstalo jsou povahy hlavních hrdinů. Místo zvláštní zrzky s mikrofónem je tu sexy Megan Fox. Rozhodně nejsem jejím fanouškem a nejsem z ní vyplesklej jako moji kamarádi. Ale na druhou stranu jsem jen zdravej chlap a ona je prostě pěkná ženská. Zapomeňte na unaveného dědu Třísku a užívejte přísného taťku, který pří výchově svých ratolestí umí být pěkně zákeřný. A nakonec zapomeňte na 4 kluky v krunýři, kteří rok zpět přestali mutovat a mají první pupínky. Jsou tu 4 našlapaní hrdinové, kterým aspoň budeme věřit to, že si poradí s přesilou fooďáků a silným soupeřem. Ale jak jsem již psal. April se stále honí za senzací, Tříska neustále své syny poučuje a s klukama je furt sranda. Majky je stále Majky, Rapf se umí vytočit a Donie je koumák. Jen Leonardo doufám dostane v dalším díle více prostoru. O druhé straně síly nechci nic prozrazovat. Každopádně já to dokázal a bavil se. Jen doufám, že další díly rozehrají daleko větší divadlo. 70 procent.

Moje letní prázdniny (2012)

Na film jsem narazil úplně náhodně a rozhodně nemůžu být nespokojený. Je málo herců, kteří by vás bavili ve filmu téměř o ničem. A MG je rozhodně jeden z nich. Prostředí mexického vězení je taky výborný nápad. Díky této volbě jste sice s postavou za katrem, ale zároveň jste ušetřeni všech klišé amerických věznic. Takže vychcaný, nepřehnaně ostrý Mel v mexické base, chránící své zájmy a ne jen svůj kejhák. Co chcete víc? 75 procent.

The Burdens of Shaohao (2013) (seriál)

Pro milovníky lore povinnost. Pro hráče příjemný doplnění informací. Pro kolemjdoucí asi nic zajímavého. 70 procent.

6. den (2000)

No přiznám se, že první třetina filmu mě moc nebavila. Neustále jsem od toho odcházel, zastavoval to....Střed, ale začíná být akčnější a poznáváte, že film se snaží o jakous , takous zamotanost. Ne že by se to nijak extra dařilo a konec může šokovat, tak 10 procent diváků, ale není to rozhodně hloupé. Navíc akce nabírá na obrátkách graduje ji situace okolo Adamů. Nakonec je z toho fajn podívaná s Arniem. Vytknu určitě absenci neporazitelného a ďábelsky zlého padoucha. Navíc a klidně mě kamenujte Atnie v tomto druhu filmu mi nějak nesedí. Nebyl zlej ale... 65 procent za nakonec slušný pokoukání.

12 opic (1995)

Tak další velká mezera zacelena. No, film je určitě fajn a v době vzniku by mi určitě nabídl daleko více, než mohl teď. Onen WOW efekt z konce, už nemůže obstát v dnešní záplavě filmů s "chytrými" konci. Dále je škoda, že film sám o sobě se nesnaží udržovat diváka v nevědomosti. Každopádně BW ukazuje, že je schopen v top formě zahrát naprosto cokoliv a BP taktéž fantazie. Určitě stojí za to film vidět, jen se obávám, že za pár měsíců už si nevzpomenu. 75 procent

Rudé horko (1988)

Po prvních 30ti minutách jsem by nadšený. A pak to tak nějak začalo. Vlastně spíš skončilo. Nudný a nezajímavý Arnie. Pousmál jsem se asi 2x za celý film. Příšerně vyumělkovaně hláškující James Belushi byl stále jednou nohou v totální trapnosti a umělé a nevtipné hlášky byly spíš na škodu. Jediný kdo splňoval náročnější měřítko byl Ed O'Ross se svým fakt hodně zlým pohledem parchanta. Nuda, šeď a zívání. Nic víc. 50 procent

Gravitace (2013)

Takže abych byl fér. Viděno na 15.6 ntb. Sice ve full HD, ale i tak degradace. Od prvního záběru je totiž jasné, že film je dělaný pro 3D sály. G měla být konkurentem Rivalů v mém osobním žebříčku, za nejlepší film loňského roku mimo mnou tolik milovaný akční žánr. Nepovedlo se. Jedním dechem ale dodávám, že je to velmi dobrý film. Přesto právě Rivalové v tomto duelu pro mě vítězí. Prvních 30 minut mě nenechalo dýchat. Byla to fantastická podívaná. Ztráta komunikace, vesmír kde vidíte jen tu velkou kouli a vy se ztrácíte svému okolí. Pak dochází to a tamto.... Prostě furt něco. Zlom pro mě nastal v momentě , kdy SB vlezla do tý čínský stanice. Ani nvm proč, ale v tu vteřinu ve mě opadl ten pocit beznaděje. Film, ale určitě doporučuji a dávám velmi pěkných 80 procent.