Nic nás nerozdělí (2012)

Silny pribeh podlozeny skutecnou udalosti je plny utrpeni, zoufalstvi, nestesti ale i nadeje. Cloveka to nuti se zamyslet nad celkovou tragedii, ktera se opravdu odehrala. Mozna az moc samostatny nejstarsi syn na me pusobil moc uvedomele, ale zase se pro me stal detskym hrdinou. Moc pekna kamera a detailni vodni zabery nahani husi kuzi.

Hačikó - příběh psa (2009)

Velmi dojemny pribeh cloveka a psa opreny o skutecny pribeh, ktery musí dostat snad kazdeho. Cely film doprovazi i velmi příjemná hudba, takže chce dat clovek volno svym emocim, Haciko je nejlepsi volba.

Gremlini (1984)

Bylo mi mozna tak 10 let, kdyz jsem se tajne divala na muj prvni horor a dlouuuho jsem se koukala pod postel. Odstupem casu je to samozrejme lehce usmevne, ale libi se mi ten napad s mnozenim a ty jejich ksichty jsou nezapomenutelny i po tech x letech.

Líbáš jako ďábel (2012)

Snad najdu spravna slova a nebude me to nutit psat moc sproste, ale proste opakovany vtip neni vtipem. Libas jako buh bych jeste vydrzela, ale tahle patlanina plna naprostych stupidit si ten muj komentar ani nezaslouzi. Obcas to odlehcil Bartoska svym sarkasmem, ale jinak nic. Videt znova by byl pro me trest.

Pták Ohnivák (1997)

V case vanocnim jsem vzdy dobre naladena na pohadky, ovsem Ptak Ohnivak mi moji naladu skoro zkazil. Joo nemecka koprodukce mozna budiz, ale ty celkove efekty nezachranil ani Roden. I v Ceste do Praveku to vizuelne zvladli mnohem lip. Pulka filmu navic byla tak tmava, ze stejne bylo prd videt. Tohle se opravdu nepovedlo.

Faunův labyrint (2006)

Zajimave pojednani s lehce pohadkovym nadechem, kde se promyslene propojuje realita s fantazii, jak je ostatne Torovym zvykem. U Guillerma del Tora se libi, ze jeho filmy nejsou predvidatelne klise, ktere se toci jako houby po desti.

Hra (1997)

Skvele natoceny napinavy a paranoidni thriller. Myslim, ze Fincherovi se opet podarilo divaka napnout az do samotneho zaveru filmu. Michael Douglas filmu dava pomyslnou tresnicku na dortu za nadhernou roli arogantniho milionare, ktery chce zjistit pravdu za kazdou cenu.

Mama (2013)

Zacatek docela poutavy, protoze chovani "lesnich deti" me zaujalo. Nekolik lekavych scen mi privodilo malem infart, i kdyz se dej strhnul do (opet) strasidelneho domu. Zklamala me samotna velka postava, ktera pusobila mozna i trochu komicky a to hlavne v zaveru, ale i tak to byl jeden z tech lepsich hororu toho roku v kinech.