Kingsman: Tajná služba (2014)

Esence Britské filmové zábavy a vůbec Británie. Tohle pro mě byl příjemný svěží oddych.

Deadpool (2016)

Komiksový film, který mi přišel, že je skutečně komiksový film! Dobře jsem se bavil. Časové prostřihy udělají scénář zajímavější než je. Akce velmi dobrá, hlášky taky a hlavně se to nebere moc vážně. Tak uvidíme, zda budou následovat další "erkové" filmy.

Profesionál (1981)

Pro mě asi nejhustší Belmondo, srdce svírající melodie od geniálního Morriconeho, jedn z nejlepších filmů osmdesátek.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Si trochu spletli hrdinskou Marvelovku s kráskou a zvíře...

Captain America: Občanská válka (2016)

Filmařina dobrá, scénář na hovno. Kapitán celý film předvádí hloupou svéhlavost, kvůli které se vše posere a kdyby to mělo aspoň trochu logiku, tak by před titulkama dostal elektrický křeslo..

Jupiter vychází (2015)

Cena za nesmrtelnost vs. Hollywoodská dovednost úplně zesrat film s velkorozpočtem. Ano! Obsah opět prohrává. Neuvěřitelná vizuelní podívaná je ztrapněna debilností příběhu a fraškálním výstupem ústřední dvojice. btw: Musím se přiznat, že jsem to ve 2/3 filmu vypnul, jak mi to přišlo sračkoidní a pak jsem se 5 dalších večerů přemlouval k dokoukání..

Princezna Mononoke (1997)

Až teprve letos jsem se dokopal to shlédnout. S odstupem skoro 20ti let od vzniku musím konstatovat, že to je ještě pořád mistrovské dílo.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Super filmařina, fanatstické prostředí prolnuté mystickými scénami. Bohužel přehnaně nesmrtelný DiCaprio, který zase dělal svoje křečovité prstíčky, za to uloupnul Oscara. Ačkoliv Hardyho Fitzegerald byl pro mě mnohem lepší, plastičtější a opravdovější. Ale Leo prostě čekal už moc dlouho...