Rezistence (2015)

Teenage spatlanina, která se měla svést na Hunger games vlně. Bohužel to jsou hovadsky sesypaný scény, který postrádají smysl. Vyhozený peníze..

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nafouknutější rozpočet, víc bombastické scény, víc megalománie, přesto pro mě jen stín prvních Avengers.

Ant-Man (2015)

Velmi zábavná, uvolněná Marvelovina. S nadsázkou, plná nápadů (někdy dost vtipných), bez hraní na vážnou notu. Paul Rudd a Michael Peña jsou ve své kůži a viditelně se svými postavami dost bavili. Velký Michael Douglas zjevně přestál rakovinu jazyku z lízání Catherine Zeta-J a opět předvedl něco ze svého umu. Toto je jasná ukázka, že když se comix nebere smrtelně vážně, ale udělá se z toho popcornová zábava, tak i divák může být spokojený.

Dešťová víla (2010)

Bylo to mnohem méně tragické, než jsem se bál. Vica je super kočka a její občas jemně svůdné pózy se mi velmi líbili. Z herců výborný Donutil se Simonou Stašovou, ty mě fakt bavili. Lakotovi za jedna s hvězdičkou, krom syna, ten byl neslaný, nemastný. Zápletka mi bohužel přišla nablblá s abcencí hlubších emocí a napětí. Tam zatím moderní pohádková tvorba stále pokulhává.

O svatební krajce (2003) (TV film)

Holky, bez paličkování krále nesbalíte..trochu naivní..česká pohádka, nic víc, nic míň.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ač to byl pravděpodobně záměr, prožitek mi kazilo kopírování původních příběhových sekvencí. Film pro mě příliš vyznívá jako remake místo plnohodnotného pokračování série. Málo síly, málo mystična, málo charismatu původních postav. I tak mě film bavil, sálal na mě fan made podtext. Btw. Kdyby se ze starého Luka pod kápí vyklubal Sith, přidám pátou hvězdu. :-)

Automata (2014)

robokluci a roboholky se pachtí scénářem jako pustinou ve filmu, aby došli do připosraného závěru, kde tvůrci jaksi nevěděli, jak to vlastně zakončit..

Den konce světa (2005) (TV film)

Otázka není, jestli se tak stane, ale kdy. Na tomto doku/drama dílku je příliš vidět, že vznikalo rychle a není propracované na úrovní, kterou člověk dnes očekává, ještě z dílny BBC. Je to moc Lola běží o život a Na hromnice o den více a málo DOKU.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Konečně opět posunutá laťka, naštěstí směrem nahoru. Po tragickém pádu série se X-Men vzchopili. Hezkém propojení starých postav, profesor smažkou, výborný Fassbender měl bohužel tupější part, Magneto byl napsaný moc přímočaře, skoro se dá říct, že makal svaly, chyběla mi jeho záludnost. A dobrý závěr..příteli.