Schindlerův seznam (1993)

Neuvěřitelně silný zážitek kdy konec filmu nenechá žádné oko suché. Můžeme spekulovat či skutečnost byla tak jako v tomto filmu, ale nemůžeme zpochybnit že Oskar Schindler nezachránil skoro 1200 lidí, kteří za 72 let od konce války splodili několik generací.

Avengers (2012)

Už měsíce jsem se těšil na tento pro pubescenty vytvořený snímek, příjdu do kina radši o půlhodinu dřív ať mi nikdo nezabere místo dole u plátna, do levé ruky popkorn a v pravé vajca abych je mohl po celý film mačkat když jsem nesehnal žádnou registrovanou homokládu. Tep mám na 110/minutu a nemohu se dočkat až skončí všechny reklamy. První hodina byla trošku nudná, ale třeba osvětlit "náročnému" divákovi kdo je kdo a proč se v tomto kousku objevil. Pak se to rozjelo.Tony Stark definitivně přesedlal na hard rock. Hawkye je ve filmu spíše sidekick Scarlett Johansson ve velmi upnuté kožené kombinéze. Thor a Captain America sebejistě kráčejí ve šlépějích svých "sólových" filmů. Hlavním pokladem filmu je však grandiózní Mark Ruffalo v kůži Bruce Bannera-Hulka. Prostě byl jsem celý film vzrušený a doufám že tvůrci mají v plánu natočit další napadení země

To byl zítra flám (2010)

Cestování časem je moje nejoblíbenejší filmové téma a to proto, že bych sám jim rád cestoval. Jen si musíte dát bacha abyste nezměnili minulost, protože se vám to může vypomstít. Uf ještě, že to dobře dopadlo a nakonec jsou ze všech prota"h"onistu boháči. Pěkná pohádka :-)

Nabít a zabít (2006)

Lekárníkuv handicap, tento film jsem viděl poprvé skoro pred třemi lety a když mám chuť a náladu rád se na něj zase podívám. Herecký koncert Bruce Willise, Joshe Harnetta a v neposlední řadě dvou padouchů mafiánu mě dostáva do takového varu, že i posté když ho vidím se nemohu dočkat spravedlivého konce. Začalo to koněm.... někdo si zařídil tutovku a pak to šlo jako po másle. A nejlepší je stejně Kansanská léčka

Zelená míle (1999)

Frank Darabont – speciálně jeho tématem jsou vězni, bachaři a vše co se za zdí věznice děje. Úžasný film při kterém se vám míchají pocity, kdy nejčastejším pocitem je bezmocnost, kdy John Coffey putuje sám krajinou a „bere všechno zpět“ plný bolu v srdci .... . Po skončení tohoto snímku, jsem si sedl do křesla a přemítal o něm pokud jsem neusnul. Tak mně ten film psychicky vyčerpal. Musím konstatovat že Zelená míle je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

Stáhni mě do pekla (2009)

Nejsem zastáncem horových snímků a tedy se na ně dívám sporadicky, ale tento film mě dostal hned od začátku. Počínaje hereckým obsazením které není okoukané, vynikajícím scénářem, kamerou a samozřejme perfektní režii Sama Raimiho. Ze začátku jsem se jen lekal, ale od poloviny filmu jsem byl napjatý a konec byl famozní. Nejsem si jist či končívají všechny hororové filmy happyandem, jelikož je moc nesleduji, ale tady jsem ho čekal, tak si dokážete představit ten šok na konci. I když více než na pět hvězd to nebude :-)

Konspirátor (2010)

Přesně to je ten film, kterému dáte 5 hvězdiček a už víte, že se na něj nikdy nepodíváte. Přesně to je ten film, který vám hne žlučí pro to bezpráví, pro tu nespravedlnost. Typická americká společnost, ktera sice ctí ústavu a dodatky k ní, ale když je "potřeba" klidně ústava jde stranou a nastupuje typické americké pokrytectví.

Nedotknutelní (2011)

Týdny jsem odolával i přes hodnocení ostatních uživatelů a říkal si, že to bude další nadhodnocený film místních přiteplených papagayů. Leč jsem se mýlil. Od začátku byl film nastaven na pět hvědiček a věděl jsem, že to nemůže pokazit ani konec. Na konci filmu jsem jemně potlačil slzu a říkal si jak dlouho budu čekat než někdo natočí podobný snímek. Už se nemohu dočkat.

Ocelová pěst (2011)

Ladies and gentlemen, chci se jmenovat Atom, robot, který je šampión z lidu. Já vím, tento film zase hraje divákum na city a podobných príběhů mezi otcem a synem se natočilo neurékom, ale když já filmy hodnotím ihned po skončení a srdcem. Před nedávnem jsem kritizoval Warriora s argumentem, že nemám rád filmy v ringu, ale toto je jiné, tam se do hlavy nemlatí lidé ale roboti. Opravdu jsem velmi překvapen, i přesto, že jsem kolem tohoto snímku chodil jako kolem horké kaše a myslel jsem si, že nestojí za zhlédnutí.

Odplata (1999)

Fíhá, nejlepší film s Melem Gibsonem. Viděl jsem spousty filmů a říkám si, že mě už nemůže nic staršího překvapit a vida je to tady. Nejde tu o střílení, toho ve filmech je dost, ale jde tu o princip. Ne 130 tisíc, ale 70tisíc. Víte někteří zloději si myslí, když jdou někoho okrást, oloupit, že v podstatě ty prachy jsou jejich dříve, než je mají v ruce. Jedním slovem.....wunderbar .