Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Těžce nepovedené. Viděl jsem rozšířenou verzi, takže některé výtky, které jsem tu četl se vysvětlily a nebyl s nimi problém. Ale jinak? Fíííha. 3 (!) hodiny neskutečné nudy. Pokud jsem si stěžoval u Muže z Oceli, že se tam první půlku nic neděje a na konci je jen megalomanské ničení města, tak to se musím omluvit. Tady se nic neděje celý film a ničení města je jen na začátku jakožto flashback. Na konci se bojuje s podivnou příšerou o které nikde nebyla řeč a vůbec nevím, jak ji Luthor dokázal stvořit. Největší problém ovšem není paradoxně nulová akce, ale absence jakéhokoliv příběhu a motivace hrdinů. Batman je prostě jen znuděné děcko, které se vzalo do hlavy, že sundá SUpermana aniž by s ním kdykoliv mluvil či ho poznal. Superman je zase pořád ten depresivní týpek, co přemýšlí o svém lidství a pořád chrání tu tupou reportérku, která se snad snaží umřít schválně. O tom zvratu při zmínění jména Martha snad ani mluvit nebudu, to jsem se málem počůral smíchy. Celý boj mezi B a S byl taky docela slušně trapný. Jako vážně, divím se že tohle vůbec dovolili někomu natočit. Samotní herci nebyli až tak špatní, dokonce ani s Wonder woman jsem neměl takový problém, i když teda ve filmu byla naprosto zbytečná až dokonce na hlavu postavená. Kdyby to opravdu alespoň sloužilo jako úvod k Flashovi, Wonder woman, Aquamanovi atd. Ale i v tomhle směru to zklamalo. Zkrátka nudné tři hodiny bez spádu, akce či čehokoliv jiného. 2* dám jen za Ironse, zajímavě pojatého Luthora a nečekaný výbuch ( jediná překvapivá věc). Opravdu hodně slabé. 45%

Captain America: Občanská válka (2016)

Nebyla to až taková bomba jakou jsem čekal, ale rozhodně to nebylo zklamání. V kině to pěkně uteklo a závěrečná bitka se mi dost líbila.Zaměřím se spíš na mínusy, protože těch nebylo tolik jako plusů. Velký problém byl s předvídatelností, už v půlce filmu bylo jasné, jak to dopadne a všechna menší tajemství byla samozřejmě odhalena také hned. Dál mi dost vadila zbytečnost některých postav. To, čeho jsem se bál u Avengerů přišlo zde. Nevyvážený prostor pro hrdiny a naprosto nulový přínos pár avengerů. Chápu, že je to primárně o Iron manovi a Kapitánovi, přičemž jim bude přicmrndávat pár oblíbenců, ale takový Vision, Scarlet Witch či Hawkeye tady fakt nemuseli být. Ani se mi nelíbilo, jak moc tým Iron man dostával místy na zadek. Oproti ostatním půjdu také proti proudu se záporákem. Herec výborný, ale samotná postava hrozně nudná. Samotná myšlenka, že obyčejný člověk rozloží celé Avengers je zajímavá, ale způsob jakým to dělal a jeho celkový projev byl prostě na záporáka málo, nemastné neslané. Každopádně akce byla velmi slušná, potěšil Ant man a zejména nový Spiderman, ten se mi líbil hodně. Pár melancholických chvil bych vypustil, ale hlášek tam bylo vtipných dost a jak už jsem řekl, závěrečná řezba se mi opravdu líbila. Konec taky trochu moc happy ( I když musí být Avengers 3, tak je to jasné). Určitě to bylo lepší, než Age of Ultron. Nebudu se tu zbytečně rozepisovat, ať si každý udělá obrázek sám. 4* a 78%

Deadpool (2016)

K tomuhle už není moc co psát. Naprostý komiksový hláškovací úlet. Už úvodní titulky v kině naznačovali, že to tvůrci uchopili výborně. Měl jsem strach, aby neztratili koule a udělali Deadpoola přesně takového, jaký má být. Nejde ani tak o to, že mohl být ještě sprostší a hrubší, spíš se mi líbí, že opravdu dodrželi jeho sebeuvědomění, že je ve filmu a promlouval k divákům. Hlášek bylo samozřejmě nespočet, akce výborná a svižná. Bohužel scény s Wadem před proměnou v Deadpoola byly místy dost utahané a nudné, ale chápu, že byla potřeba vysvětlit nějakou tu historii postavy. Děj velmi jednoduchý, což k takovým filmům podle mého patří ( Ano, mluvím k vám Pseudofilosofičtí X meni). V kině jsem se prostě královsky bavil, smál i kroutil hlavou nad tím, co tam to maskované hovádko předvádí. Trošku zamrzí možná jen absence lepšího záporáka, tomuhle jste pomalu ještě fandili a taky mohli vybrat lepší X meny na pomoc. Asi to bude jak řekl Deadpool - nemohli si je dovolit. Reynolds se po výbuchu v Green Lanternovi konečně našel v komiksové rovině ( Už v Blade 3 měl slušné hlášky, tak jsem mu věřil) a moc se mi líbila i Morena, kterou už od Firefly opravdu můžu. Trefil se i výborný soundtrack, takže není moc co vytknout. Jen kvůli občasnému padání tempa a utahaným scénám to není plná palba. Takže silné 4* a 80%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Jestli jsem byl zklamaný z Budoucí minulosti, tak tohle bych musel pojmenovat úplně jinak. Zase přes 2 hodiny úplně o ničem. Apocalypse má být víceméně nejstarší a jeden z nejmocnějších mutantů na Zemi, ale ve filmu se projeví vlastně jen jako zesilovač schopností a písečný muž. Ostatní "noví" mutanti taky pěkné zklamání, ať už Angel, Storm či ostatní. Psylock úplně zbytečná a slabá, že bych si ji mezi své 4 jezdce fakt nevybral. Co se týče samotného příběhu, tak je to slušná vykrádačka předchozího dílu. Zase nám zvlčí Magneto, tak se spojí Xavier a Raven a nakonec ho samozřejmě srdceryvně se slzičkama přesvědčí, aby jim pomohl. Zase spousta filosofických keců o ničem, akce dost málo a když už jo, tak nic moc kvalitní. Slušný tam byl opět jen Quicksilver, i když už se to taky dost opakuje ty jeho zpomalené obíhačky. Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi tam líbilo jen pár scén a pěkná Sophie Turner, které to tady dost slušelo. I přesto ale dám slabé 3 hvězdy, protože X meny mám pořád rád a navíc jsem v ten samý den viděl Batman vs Superman a takový průser to zase nebyl. 60%

Agent Carter (2015) (seriál)

No tak to mám za sebou. Žádné obrovské nadšení jsem nezažil, ale těch 8 dílů se bez úhony přežít dalo a alespoň bylo před začátkem agentů co sledovat. První díly byly opravdu hodně slabé, nic moc se tam nedělo a celková atmosféra nefungovala. Poslední 3 díly už nabraly obrátky a seriál začal docela šlapat, ale pak hned skončil. Hayley je bez pochyby krásná a v kapitánovi mi do role seděla, ale co se z ní stalo tady to už bylo trochu moc. Ten celý terminátor/black widow přístup mi vůbec neseděl jak k herečce, tak postavě. Peggy má být holka od rány, ale ne Bruce Lee co zametá s každým chlapem, který se objeví. Dobová atmosféra byla sice fajn, ale místy nebyla přesně trefená a časem už člověk ani nevnímal, že se seriál neodehrává v současnosti. Objevilo se zde spousta vedlejších postav, ale k žádné z nich se nedal vytvořit vztah, jediný kdo se povedl, byl Jarvis. Jeho postava i obsazení prosvětlovala místy hodně nudné místa v seriálu. Zvrat docela očekáváný, konec uspokojivý, největší výhoda je, že to mělo opravdu jen 8 dílů, takže se nic zbytečně nenatahovalo. Potěší mihnutí pár postav z kapitána a celková návaznost na jeho universum. Takže když to vezmu kolem a kolem, slušný průměrný seriál, který ale v záplavě komiksových seriálů a filmů ničím nevyčnívá. Zatracovat se však úplně nedá, šlo o slušnou zábavu na nedělní odpoledne. Silné 3 hvězdy a 65%

Avengers: Age of Ultron (2015)

O poznání horší než jednička, ale stále to tak nějak funguje. Nebyl jsem úplně nadšený, že hlavním záporákem má být Ultron a taky mě zcela nepřesvědčil, Loki byl prostě ve všech ohledech lepší. Co se týče samotného příběhu, ten z velké části kopíruje jedničku - tedy hrdinové se spojí, rozhádají, jednají každý sám a nakonec opět spojí a vyhrají. Oproti prvnímu dílu už se mi bohužel zdálo, že ne každý hrdina má dostatečný prostor, zejména Thor. Nejspíš to bylo tím, že Black Widow ani Hawkeye nemají své filmy, tak se tam ukázalo trochu víc o jejich charakteru. Zatímco u Hawka to ale ještě působí svěže, tak románek Widow s Hulkem je jako pěst na oko. Dalším problémem je to, že těch komiksovek je teď už opravdu hodně ( a mnoho dalších čeká). takže člověka už ty věčné digitální scifi orgie se superhrdiny, kteří nakládají záporákům všeho druhu přestávají bavit. Slušné oživení byla dvojčata (Zejména na mladou Olsenku se dalo koukat), ale ty taky nedostala dostatečný prostor k nějakému výkonu. Dlouho jsem si taky lámal hlavu, jak bude řešena hromadná bitva, aby stejně jako v jedničce každý Avenger dostal prostor k nakopání pár zadků a stalo se jak jsem předpokládal. Prostě boj s tisíci malými Iron many... Dosti tuctové a nudné, potěšilo alespoň zvednutí celé vesničky. No celkově vzato mám pořád pro tenhle typ filmů slabost a stále mám rád většinu členů týmu, nicméně se obávám, že další film (Rozdělený dokonce na dva díly) už bude velmi velké zklamání. Nicméně tady to ještě jakž takž fungovalo, akce nebyla vůbec špatné, i nějaký ten vtípek se občas prohodil ( I když ne tak skvělé jako v prvním díle), potěšila camea skoro všech filmových sidekicků různých Avengerů, Whedon stále přidává svou osobitost, díky které jsem si zamiloval Firefly. Takže i přes výrazný počet děr v ději, nevyváženého tempa a dalších chybiček, to jako celek fungovalo a film uběhl dost rychle, což je základ. Dám tedy ještě lehce nadprůměrné 4 hvězdy a modlím se, aby trojka nebyla takový paskvil, jaký čekám. 72%

Bojovník (2015)

Tak bohužel, tohle absolutně nefungovalo. Jakýsi Rocky naopak, absolutně vykradené všechny boxerské filmy a bohužel taky absolutně nic nového, co by zaujalo. Film se rozjíždí slušně, ovšem od oné tragické události to jde slušně do kytek. Sledujeme jakýsi psychologický rozpad kdysi úspěšného člověka, který je ovšem natočen tak podivně a tak rychle, že absolutně nefunguje, natož aby působil na nějaké emoce. Poté zase sledujeme návrat boxera na vrchol a jeho boj o dceru. Opět to samé v předchozím případě, bez emocí, bez atmosféry. Poslední část filmu už k ničemu, bylo jasné jak zápas dopadne a narozdíl od Rockyho byl celý zápas strašná nuda. Souhlasím s názorem, že herci hrají dobře až výtečně, ale režisér s nima neumí vůbec pracovat. Sice točí slušně řemeslně, ale jde vidět, že je mu blížší spíš akce než nějaké drama prošpikované emocemi. Gyllenhall byl teda fakt výborný, o tom žádná. McAdams nedostala moc prostoru, 50 cent není herec a normálně oblíbený Whitaker se mi do role tentokrát moc nehodil a navíc jeho scénář byl prošpikovaný strašným kvantem klišé a kravin. Takže průměrné drama, podprůměrný boxerský film a docela slušná nuda, málem jsem nevydržel do konce. Dvě hvězdy pouze za Gyllenhaala a občas slušný song. 2* 45%

Galavant (2015) (seriál)

Po první sérii. Přiznejme si, že je to strašná blbina :). Ale na druhou stranu, těch je v moderní době hrozně málo. Seriály jsou všechny na stejném principu, samá kriminálka nebo sitcom o partě lidí. Chtělo to hodně odvahy zkusit tuhle ztřeštěnost, která mohla skončit totálním fiaskem nebo chválou. Určitě to rozdělí diváky na dvě skupiny, ale já budu zatím patřit k té spokojenější. Nemám rád zpívání ve filmech, ale některé songy byly slušné a až na pár otravných se to dalo přežít. Místy sice trapně okamžiky, ale většinou taky skvělé vtípky, kdy jsem se ze srdce zasmál. 20 minut na díl a 8 dílů na sérii není taky nic, co by člověka nějak obtěžovalo a mrhalo jeho časem. Celému seriálu samozřejmě dominuje skvělý Omundson, kterého jsem měl rád už v Psych. I ostatní postavy jsou dobré, ale Timothy prostě vládne jako král.Takže když to vezmu kolem a kolem, je to neškodná blbinka která umí dobře pobavit a ukrátit čas, když se člověk nudí, aniž by mu sežrala celé odpoledne při sledování více dílů. Je to na pomezí 3 a 4, ale zatím dám 4 a uvidím, jak bude pokračovat další série. 4* a 72%

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Tak tohle zase jo! Přiznám se, že jednička se mi moc líbila a dvojky jsem se trochu obával. Ovšem naprosto zbytečně. Ne že by snad byla lepší, než jednička, nicméně kvalita zůstala viset velmi vysoko. Vrátila se nám celá stará banda, oživená o prcka Dennise(oviče), lidskou rodinnu Johnnyho a ke konci i o dědu Vlada. Dracula je pořád stejný blázen, který tentokrát pociťuje úzkost né kvůli dceři, nýbrž vnukovi. Johnny zůstal sám sebou a Mavis se sice poněkud změnila, díky mateřským pudům, nicméně také předvede pár odvázaných a vtipných scének. Většinu filmu opět spolu s Draculou táhnou jeho pomocníci, kteří zejména v situacích kdy mají strašit působí velmi úsměvně. Ač je tento animák svým tématem a hlavními hrdiny poněkud dospělejší, nepochybuji o tom, že určitě zaujal i malé díváky. Sandler a spol se do toho ponořili celou duší a proto z toho občas sálá roztomilost, většinu času taková zábavná pohoda a sem tam nějaká naprostá šílenost, Blá bla blá.Po nástupu Vlada je sice trošku hluché okýnko, ale poslední bitevní scéna se mi moc líbíla. Originální dabing herců mě také zaujal a vůbec bych se nebránil 3. dílu. Když to nějak shrnu, v rámci toho kvanta animáků, se mi libí, že tento je originální (žádné princezny, mimoni a spol), zároveň obsahuje mně velmi blízký humor a je poněkud dospělejší, takže se u toho pobaví i starší ročníky. Takže díky tomu všemu si to zaslouží pěkné 4*, poněkud slabší než ten minulý díl. 4* 75% PS: I didn't do that :)

Jurský svět (2015)

Ani oslňující, ani propadák. Takový průměrný Blockbuster. Měl jsem tedy z toho větší strach, ale výborný film to rozhodně není. Tempo tedy nebylo zvoleno vůbec dobře, protože "úvod" trval až moc dlouho a než se člověk dostal z té nudy a rozhovorů o ničem do nějakého pořádného děje, uplynula skoro hodina. Akce už to pak samozřejmě nemohla dohonit, protože ty nudou odumřelé buňky již nedokázaly fungovat správně. Nejsem tedy vůbec fanda předchozích filmů, jediný koukatelný je první díl a to taky s přivřenýma očima. Ti dva haranti byli ještě víc na facku než v Jurském Parku, to už je taky co říct. Celkově to byla vlastně kopie a vykrádačka prvního dílu s jinými postavami a lehce odlišným dějem a řekněme motivací postav. Atmosféru to ovšem totálně postrádalo, prostě jen obyčejný hon na super smíchaného dinosaura a k tomu pár mrtvol. Trochu nad vodou to pro mě držel Pratt, kterého docela můžu a sem tam i nějaká ta hláška. Jednoduše řečeno, z těch dvou hodin filmu se člověk bavil dejme tomu půl hodiny a zbytek byla prostě jen vata aby film nějak držel při sobě. Režisér si na tom teda jméno asi neudělá. Stejně jako u posledního Riddicka, který byl taky skoro stejný jako jednička, jde vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž. Slabší 3* a 60%