Castle na zabití (2009) (seriál)

Fíha, tohle jsem nečekal. Na seriál jsem se začal dívat v době, kdy už kriminálek byla plná televize a i dost podobné žena/muž (Mentalista, Bones) partnerství. Šel jsem do toho vlastně jek kvůli Nathanovi a přiznám se, že prvních pár dílů mě kromě slušných vtípků a pár zajímavých vražd moc nenadchlo. Ale postupně jsem si to prostě těžce oblíbil. Chemie hlavní dvojice je místy až neuvěřitelná a je dost dobře, že scénáristé je drželi od sebe dost dlouho. Velmi zajímavé a vtipné doplnění jsou také Javi a Ryan, s Castlem tvoří skvělou a místy velmi vtipnou trojku. S dalšími a dalšími řadami se samozřejmě vytrací originalita, vrahové jsou předvídatelní, místy i hlavní dějová linie a některé díly už jsou vážně na pováženou, ale vyjma 7. sezony je to pořád naprůměrný seriál. Jak bylo řečeno, co ho pro mě dělá speciální je Nathan a celkové fungování všech postav ve vzájemné interakci. Jen to nepřepálit a raději ukončit teď, než aby se to pokazilo jako tolik seriálů. 5* 85%

Constantine (2014) (seriál)

Film s Keanem je asi můj nejoblíbenější vůbec a proto jsem k seriálu přistupoval hodně, ale hodně skepticky. První dva díly navíc byly hodně slabé, takže jsem měl chuť poslat tenhle seriál do pekel. Jenže jak už to tak u mě bývá, dal jsem mu druhou šanci a další díly byly čím dál tím lepší a nakonec před zimní pauzou jsem zjistil, že mě to vlastně docela baví a netrpělivě čekám na další díly. Ano má to ještě spoustu much, jako naprosto vratký hlavní příběh, takže to funguje spíše jako jednotlivé epizody SUpernatural, než ucelený příběh, ale věřím, že pokud seriál dostane šanci, tak nějaká kostra celého příběhu se vybarví. Nejsem uplně spokojený s postavou Zed, naopak nespokojený s malým prostorem, jaký dostáva Chez, na tom by se dalo zapracovat. No když to shrnu, miluju seriály s podobnou tématikou a ač má Constantine spoustu much a práce před sebou, jsem docela spokojený a na pomezí 3 a 4 hvězd zatím zvolím ty lepší 4. 70%

Constantine (2005)

Srdeční záležitost. ANi nevím, kolikrát jsem to viděl a ani nemůžu přesně popsat, proč se mi to tak líbí. :) Každopádně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a všechno si v něm sedlo :) Keanu tentokrát absolutně skvělý, výtečná atmosféra, hlášky, závěr, skvělý ďábel Peter Stormare :) Za mě jasných 5 hvězd, 85%

Čarodějův učeň (2010)

Trošku musím nesouhlasit s všeobecným odsouzením tohohle filmu. Sice jsem možná trošku ovlivněný tím, že mám Cage docela rád, ale i tak. Ano, není to nijak výjimečný film, ale není ani tak hrozný. Efekty jsou slušné, příběh sice nijak komplikovaný, ale aspoň to nemá moc hluché místa a jsou tu i vtipné scény či hlášky. Teresa Palmer se mi osobně velmi líbí, stejně jako nestárnoucí Monica Belluci. S dvojicí hlavních kouzelníků taky nemám žádný problém. Jak jsem řekl, žádný trhák, ale neurazí a nemám problém se na to podívat znovu. Možná je to naivní a bezduché, ale v rámci filmů o čarodějích ( Ano není jich tak mnoho) je to lepší průměr :) 70%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Legendární britský seriál, který nepotřebuje slova. Všechny postavy skvělé, spousta kultovních hlášek a situací, a žádné negativa hledat tentokrát nebudu. 5* 95%

Ďáblův advokát (1997)

Výborný film, který táhne zejména skvělé démonický Al Pacino. Přiznám se, že když jsem to viděl poprvé, myslel jsem si, že ten ďábel v názvu bude jen metafora a bude to něco podobného jako Wall street, prostě pracovat pro nějakého bezohledného šmejda. Film se rozjíždí docela pomalu, taková rodinná pohoda jednoho ambiciozního arogantního právníka, ale ke konci to nabírá slušné obrátky. Ať už tam ďábel skutečný je nebo není, film si dokáže zachovat i určité poselství a kritiku lidské duše v okamžiku kdy jde o vše. Keanu taky zřejmě v jednom z nejlepších hereckých výkonů jeho kariéry a to ho mám dost rád. Skvělá hudba, výborné tempo a nečekaný závěr. Za mě 4* 80%

Deadpool (2016)

K tomuhle už není moc co psát. Naprostý komiksový hláškovací úlet. Už úvodní titulky v kině naznačovali, že to tvůrci uchopili výborně. Měl jsem strach, aby neztratili koule a udělali Deadpoola přesně takového, jaký má být. Nejde ani tak o to, že mohl být ještě sprostší a hrubší, spíš se mi líbí, že opravdu dodrželi jeho sebeuvědomění, že je ve filmu a promlouval k divákům. Hlášek bylo samozřejmě nespočet, akce výborná a svižná. Bohužel scény s Wadem před proměnou v Deadpoola byly místy dost utahané a nudné, ale chápu, že byla potřeba vysvětlit nějakou tu historii postavy. Děj velmi jednoduchý, což k takovým filmům podle mého patří ( Ano, mluvím k vám Pseudofilosofičtí X meni). V kině jsem se prostě královsky bavil, smál i kroutil hlavou nad tím, co tam to maskované hovádko předvádí. Trošku zamrzí možná jen absence lepšího záporáka, tomuhle jste pomalu ještě fandili a taky mohli vybrat lepší X meny na pomoc. Asi to bude jak řekl Deadpool - nemohli si je dovolit. Reynolds se po výbuchu v Green Lanternovi konečně našel v komiksové rovině ( Už v Blade 3 měl slušné hlášky, tak jsem mu věřil) a moc se mi líbila i Morena, kterou už od Firefly opravdu můžu. Trefil se i výborný soundtrack, takže není moc co vytknout. Jen kvůli občasnému padání tempa a utahaným scénám to není plná palba. Takže silné 4* a 80%

Den nezávislosti (1996)

Pro filmy z roku kolem 1995 mám docela slabost. Jsou to vlastně "klasiky" mého školního věku. Je pravda, že scénář je neuvěřitelně tupý, ale je to prostě slušná akční jízda s vyčnívajícím W. SMithem, pár slušných hlášek se ve filmu taky najde. ANo, nejspíš to má opravdovou kvalitu pouze v efektech, ale když to mohlo většině lidí stačit u Avataru, tak proč ne tady? :) Mám tenhle film prostě rád i když má spoustu nedostatků. O jeho kvalitě pro mě svědčí i to, že když zase běží v televizi, tak prostě v programu na žádné stanici není lepší film. Nejspíš to je tím, že ostatní stanice vysílají opravdu mohutné kraviny, ale i tak to nesnižuje význam tohoto prohlášení :) 75%

Dovolená za trest (2014)

Takhle. V rámci posledních Sandlerových filmů je to opravdu výborné. Je to dost vtipné, romantické, místy roztomilé a toho úchylného humoru tam není tolik, takže to jako romantická komedie opravdu funguje. Navíc spojední Adam a Drew skutečně funguje, což šlo vidět už předtím. Ale je tady to ale. Za prvé si pořád myslím, že příjemný Sandler má prostě trochu na víc, než točit jen totální úchylnosti nebo dokola se opakující romantické komedie. Za druhé si myslím, že i v rámci samotného filmu se dalo vytěžit víc, možná ubrat trochu dětí a přidat víc dospěláckého humoru? Velkou vadu bych viděl v tom, že je to až moc nápadně podobné Zkus mě rozesmát, což mi zážitek filmu trochu kazilo. Celkově to mohlo mít víc vyhrocenějších momentů a čistějšího humoru. ALe abych pořád nehanil, jak říkám, chemie tam byla, postavám jste přáli, momentů tam bylo vtipných dost, takže jako komedie to fungovalo a v rámci Sandlera je to opravdu těžký nadprůměr. Kdyby pokračoval touhle cestou, možná bude zase populární, když do toho přidá ještě trochu kouzla. Takže snímek docela ubíhal i když mohl být o malinko kratší a slušně jsem se pobavil, tak tedy solidní 3 *, 64%

Dračí srdce (1996)

Nádherný film. Jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Nemá to sice bůhví jaký příběh ani herecké výkony, ale je to milé, vtipné a pohádkové. Quaid dle mého názoru v nejlepší roli, dosti slizký Thewlis, slušně vypadající Meyer. Vše je navíc umocněno nádherným drakem (jeden z nejhezčích, kterého jsem kdy viděl) a fantastickou hudbou. Dokonce i dabing není vůbec špatný, takže se na to dá neustále dívat v televizi. Zkrátka výborná fantasy pohádka o hodném drakovi a čestném rytíři, kteří dohromady porazí rozmazleného a krutého krále :) Na konci si většinou pobrečím, ale Drakova hvězda pro mě neustále svítí dál :) Více netřeba rozepisovat, každý si udělá názor sám. Musím nastřelit 5 hvězd kvůli mé slabosti pro film. 85%