• Pohádka

Básník války (2007)

Průměrný film s ne úplně dobrým scénářem. Herci se opravdu snažili, ale ani tak mě to příliš neoslovilo.

V peřině (2011)

Půl hvězdičky patří L. Bílé za to, že hudební scénu (do)táhla svým neskutečným hlasovým fondem a půl hvězdičky za to, že to Roden nezabalil v půlce a pomáhal jí to táhnout kupředu. Bohužel ani to nestačí. Nevím, kde vzali zbytek herců, ale slabé herecké výkony, ještě slabší pěvecké výkony a celkový zážitek je nulový. Domnívám se, že tohle je opravdu nepovedené.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Díky Bohu za to, že se o hudbu znovu postaral Burwell - stará melodie a nový, dramatičtější hudební podtext filmu se postaraly o to, že jsem se znovu cítila, jako bych se dívala na první film, který (kromě nyní první části čtvrtého dílu) vyvolal nějaké city, skvěle to zahřálo u srdce. Kamera a střih - nemám co vytknout, a všem, kteří četli knihu a mají strach z toho, že si zničí představu, kterou si vytvořili, říkám: běžte na to, drží se to knihy co to dá! Herci trochu vyspěli, herecké výkony stouply a z Belly už není ta ulízlá holka, kterou byla, ale opravdová paní Cullenová. Inscenace jejího těhotenství a porodu nemá chybu, nedá se jinak než dát 5 *.

Americká kletba (2005)

Jedním slovem: HOROR. Tvůrci se měli vykašlat na jednu z dějových linií a buď se měli pořádně zaměřit na ducha nebo na otce. Ovšem tady byla hromada nedodělaných scén, které byly nesouvislé a děj byl plytký. Myslím si, že je hromada lepších filmů z této oblasti.

Zlatá číše (2000)

Klidný, pohodový, romantický, nicméně poměrně pomalu ubíhající, a především docela dost dlouhý film. Myslím si, že Uma Thurman nás jenom utvrdila v tom, jak je dobrou herečkou. Škoda jen, že Kate Beckinsale byla v mírném pozadí. Dávám tři hvězdičky za zajímavý nápad, dobré herecké výkony a za to, že jsem se mohla přiučit některým ženským trikům, ovšem na plný počet to nestačí.

Protivný svůdný holky (2008) odpad!

"Růžová a lilková, kluci po nás šílí!" No pomoc. Tenhle film si opravdu nezaslouží ani půl hvězdičky. Tupé dialogy, z policistů jsou udělaní směšní hlupáci a většina filmu by měla být "vypípaná". Rozhodně nedoporučuju.

Protivný sprostý holky 2 (2011) (TV film)

Klasický případ - první díl super, druhý díl - jak to říct: nuda, nedomyšlené, nezajímavé. Myslím si, že jednička byla chvílemi až moc temná, ovšem tohle je prostě růžová kalamita. Jednotlivé "naschvály" mi přijdou nedotažené do konce. Postavy nejsou vůbec sjednocené. Je mi líto, pro mě tento film nemá valnou úroveň. Nebýt Meaghan, Nicole a Jennifer, dávám hodnocení ještě nižší.

Princezna Fantaghiró 5 (1996) (TV film) odpad!

Ságu o princezně bojovnici jsem sledovala jako malá a ani oči dospělého člověka mi v prvních 4 dílech ságy nezměnily pohled na věc. Fantaghiró je prostě bezesporu úžasná lidská bytost, plná citu a nezkrotné lásky. O pátem dílu budu raději dělat: 'nevidím-neslyším-nemluvím.' Pátý díl absolutně popírá všechny předchozí díly. Jak je možné, že princezna zapomněla na Romualda, Tarabase nebo své království? Neumím si to vysvětlit jinak než tak, že ostatní herci odmítli spolupracovat na posledním dílu, a tak nezbylo nic jiného, než zasadit princeznu do nového prostředí, bez svého vyvoleného Romualda, kde i nakonec zůstala s úplně jiným mužem a úplně jinou dcerou. Neumím to říct jinak, než že celý pátý díl je postavený na hlavu. Proto doporučuju všem, kteří již viděli první 4 díly: Na ten poslední se prosím Vás nedívejte nebo si zkazíte veškeré představy o romantice, lásce, síle lidského srdce a odhodlání, které bylo viditelné pouze v prvních dílech.

Shrek Třetí (2007) odpad!

K autorům této "komedie" se asi nedoneslo, že opakovaný vtip není vtipem. Po úspěšném první a druhém dílu jsem se s chutí a nadšením vydala do kina - odcházela jsem znechucená a znuděná. Z průpovídek a hlášek, které měly nejspíš zaujmout diváka, jsem se nesmála ani jednou, nehledě na to, že král Žabák umíral asi deset minut. (Chudáka nenechali ani vydechnout.) Shrek 3 úspěšně a nesmyslně látá dohromady pověst o Artušovi s bojovou jednotkou princezen Růženka, Sněhurka a Popelka, ze kterých jsou tady - mimochodem - udělané pěkné slepice... Smutné, hlavně když víme, že DreamWorks má na víc.