• Pohádka

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tento díl hodnotím jako komedii roku. Odcházela jsem z kina a smíchem mi tekly slzy. Legolas řídící jakékoliv "vozidlo" a skákající po kostkách padajícího mostu vzhůru (jako Mario či jiný panáček v počítačové hře) u mě prostě bodují... Podle mě je to nejslabší díl.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Bomba. Názorná ukázka toho, jak skvěle se dá manipulovat s davy, názorná ukázka toho, co všechno dokážou řečníci skrze média a někdy i média sama. Já jsem nadšená, film byl obohacený o scény, které v knize chyběly a vysvětlovaly chvíle, kdy na scéně nestojí Katniss. Zpracováno velmi dobře. Vřele doporučuji.

Ledové království (2013)

Námět je naprosto bezvadný, jen bych řekla, že tam některé scény absolutně nemají co dělat (třeba zpívající sněhulák na pláži) a jsou trošku zcestné. Finále mohlo být více epic, ale děti byly spokojené a já jsem po dlouhé době u pohádky neusnula.

Nádherné bytosti (2013)

Nejdříve jsem byla nadšená ze šmrncovního monologu a pár vtipných dialogů... to postupem času upadá spolu s náplní filmu.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Mám pocit, že je pohádka jen zahraná, nikoliv prožitá, což jí ubírá na důvěryhodnosti. Střih a prolínání děje na mě nepůsobí dobře a pohádka postrádá jakýkoliv vtip. Hvězdičky za perfektní J. Čvančarovou a P. Tenorovou.

Glee (2009) (seriál)

K seriálu je potřeba přistupovat s velkou nadsázkou, je cynický a občas arogantní. Samozřejmě je to typický americký sen s prvky (ne)možnosti od začátku až do konce.

Hostitel (2013)

Začnu tím, co opravdu platí: romantický - od začátku až do konce; sci-fi - protože je to nereálné; thriller - nejspíš kvůli těm 2 drama scénám. Od filmu jsem nečekala nic, protože knihu jsem vrátila do police po 150 stranách, jelikož na mě byla pomalá, nudná. Ve filmu jsem tudíž poznala asi první tři scény, zbytek pro mě byl velká neznámá. Byla jsem mile překvapená. Film jede plynule, uprostřed by mohl být akčnější, ale to hlavní bylo dodrženo - nefalšovaná romantika, příjemní herci (hlavní představitelka se s "rozdvojením osoby" porvala na jedničku), soundtrack je výborný, happy end. Co víc si může romantická duše přát?

Panna a netvor (1978)

V podstatě film o dvou hercích. Je dobře zahraný a netvor je opravdu originálně pojatý. Moc pěkné.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Variace Popelky a Mrazíka - no a co? Žilkové ta role absolutně sedla, myslím, že se v ní i s chutí vyřádila a dvanáct měsíčků - druidů nemělo chybu. I když byla podobnost s jinými pohádkami víc než nápadná, za což dávám o hvězdičku méně, smála se u nás celá rodina, a tak to má být.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Epické zakončení čtvrtého dílu, potěší skalní fanoušky i odpůrce série. Film se přesně držel linie knihy, na nic se nezapomnělo. Potěšilo mě, že o každém upířím "kamarádovi" Cullenů padlo alespoň pár slov, minimálně byli představeni, což dodávalo na efektu. Myslím, že Kristen svou roli zvládla dobře a na Robertovi bylo vidět, že ji opravdu miluje, ať už filmově nebo i skutečně. Našla bych pár detailů, které byly trošku umělé, viz mini Renesmee, která se představuje Belle, ale to se dá odpustit. Finální bitva byla opravdu geniální a pro ty, kteří tvrdí, že krev tam chybí: "V upírech krev neproudí." Navíc se jedná spíše o ženskou doménu, takže se nedivím, že se nikdo nesnažil předvádět Gladiátora či Tróju. Abych to shrnula: "Nevěřím, že fanoušek filmu, bude z kina odcházet zklamaný." PS: Soundtrack na jedničku!