Za hranicí strachu (2007)

Tohle není horor. Má to drsné prvky které určitě nejsou pro oči dětí ale horor to není. Nicméně to funguje jako kvalitní krimi-thriller se vším všudy. Je to napínavé a dlouhé tak akorát. Drsné mexiko a momenty jako vystřižené ze života. Takové filmy mám rád. O hvězdu méně dávám za ten western na konci - přece jen mohli zůstat u komornějšího vysvětlení celé záležitosti. Té střelby bylo na můj vkus trochu moc.

Amélie z Montmartru (2001)

Jeunet v té nejlepší formě. Film který spíše působí jako dobře ilustrovaná kniha - či procházka dokonalou galerií. Nazelenalý ton , skvostná hudba , krásná Amelie. Jako pohled do dětské krabičky schované ve stupačkách - jako vzpomínka na to co jsme nestihli ale rádi bysme dohnali.

Galimatyáš (2009)

Jean-Pierre Jeunet umí vyprávět příběhy nefilmově tak jako se čte dobrá kniha. Každý jeho film je vesměs skvost a Galimatyáš není jiný. Parádní ,,smyšlený" svět uvnitř našeho reálného světa ve kterém bysme rádi žily alespoň na chvilku každý. Trik s rukama jsem zkoušel milionkrát ale prostě se to nenaučím....hrdý nástupce Amelie ale hlavně jiný a zase skvělý film. Takže se v klidu usaďte a zarelaxujte si u něčeho co je tak jímavé , příjemné a krásné....

Ďábel (2010)

Masová rozkrádačka cizích námětů nefunguje od úplného začátku . Mám rád trochu logiky i v pohádkách tohoto typu. Samojezdící auto které desetkrát zatočí a pak zaparkuje v uličce o dva bloky dál by mohlo čirou náhodou být odsud...ahaaaa. Sklo padající z mrakodrapu...ahaaaaaaaa. Babka a parta buzíků ve výtahu..ahaaaaaaaa.....a konec ve stavu : Je-li ďábel děcka bude i pánbůh tak se nebojte. Bože...já vím že dobré nápady se hledají těžko ale tohle ? Autor zřejmě postižený klaustrofobií se nikdy do výtahu nepodíval a protože má strach z výšek nikdy nebyl v mrakodrapu - aby toho nebylo málo zcela jistě nemá řidičský průkaz a neměl by psát filmy.... Mimochodem s takovou bych mohl být zřejmě v Americe také detektivem - to že rozbité okno značí že z něj asi vyskočil ten týpek co pak spadl na to auto které se pak rozjelo rozvážet pizzu bych asi dokázal vydedukovat taky.

Pavučina snů (2003)

Zajímavý příběh roztáčející se do velmi psychlogických otáček ve kterých se ale neztratí snad jen autor předlohy Stephen King. Já jeho styl vyprávění znám -vracet se do minulosti - pitvat postavy do maxima abysme si na ně zvyklia vzápětí tam přidat mysteriozno. Ano ale ne vždy je to nutné takhle dělat i ve filmu. A to na čem předloha staví a dodává ji sílu na tom si film rozbíjí tlamu. Takže čtvrt hodiny se díváte na zajímavý film o skupině výletníků , další čtvrt hodinu je to zápas s čímsi , pak vzpomínky , pak zase zápas a nakonec akční řežba a nějaké to tajemstvíčko. Škoda protože film se snažil alespoň do půlky o nějaké hlubší vysvětlování které ale nakonec ke svému zdárnému finiši nepotřeboval ani trochu. Snad to příště vyjde o trochu lépe....Jinak to vystihl skvěle Pomo já jen nemám tu sílu dát něčemu takhle obsazenému ( a dle Kinga ) méně jak tři hvězdy. Jinak je to skutečně asi zbytečný film. PS: Nikdo si s vetřelcem pod zadkem nebude sahat pro parátko ve fekáliích a krvi...to skutečně ne.

Izolace (2006)

Tento film je hlavně komedie parodující všechny film s danou tématikou . Pokud ho tak budete brát nezklame vás britským ostrovtipem s velmi černou tématikou. Konečně pasáže ale začínají trochu nudit a ani sexuální hlášky to nespasí. Prostě start je příjemný a trochu mi připomínal ,, Horší než smrt" ale pak se to najednou zvrhlo a všude běhali srbové , les byl plnej pastí a já se tak trochu začínal ztrácet v tom o co tam vlastně jde. Ono to totiž defakto nějaký podstatnější příběh nemá. Spíž je to úplná smažba černého humoru postavená na motivu slasher hororu. No budiž , kdyby se tvůrci snažily o kapánek víc nebo kdyby tohle točil Wright věřím že dám pět hvězd. Takhle je to na tři s odřenýma ušima.

Nenávist (2004)

Jestli jsem se u něčeho bál je to japonka s kůstkou v krku a její zlověstné chrčení. Nikdy více nechci vidět tento film. Žánrově ale funguje parádně a nevyvolává smích - naopak...mrazivě děsí.

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi bylo načase se vykašlat na pavoučka a vrátit se ve formě k tomu co ti jde nejlíp. Jak vidno ta doba v hororovém komatu Raimimu prospěla - servíruje nám pecku na kterou se nezapomíná. Díky Raimi za to že si zpět a že si ve formě víc než kdy dřív...prosím pokračuj! Moderní horor tě potřebuje ;)

Stopař (2007)

Kýčovité drámo které je ve všech aspektech více nudné než-li zábavné. Škoda, začalo to nadějně.

Jeepers Creepers (2001)

Začátek měl příjemný rozjezd a vypadalo to že to bude o něčem jiném než to v zápětí skutečně bylo. A tak se ze zajímavého tématu stala idiotská podívaná na nepříliš povedené monstrum doprovázené skutečně hroznými hereckými výkony. Bože dej ať je méně takových filmů.