Ti druzí (2001)

Extrémně hustá atmosféra, hlavní role šitá na míru pro Nicole Kidman, nečekaná pointa a lekačky tam, kde jsem je nečekal, přestože na ně obvykle mám čuch.

Světová válka Z (2013)

Strach z finančního neúspěchu udělal z velmi slibně vypadajícího projektu pouze vizuálně povedenou jednohubku.

Hra (1997)

Přestože už znám pointu, je pro mě každé shlédnutí obrovským zážitkem.

Kult hákového kříže (1998)

Edward Norton je bůh a Tony Kaye má rozhodně co říct, takže by mohl točit častěji, než jednou za 13 let.

Můj otec je šílenec (2012)

Adam Sandler už se roky poctivě vykrádá a jinak tomu není ani tady. V porovnání s poslední tvorbou je to ale nadprůměr.

U-Turn (1997)

Originální kamera, skvělé herecké výkony a extrémně slizký Billy Bob Thornton. Té smůly už ale bylo ke konci příliš. Chtěl jsem, a to se mi často nestává, happyend.

Nespoutaný Django (2012)

The 'D' Is Silent. Čekal jsem hodně, dostal jsem ještě víc. Christoph Waltz snad ani nemůže nedostat další sošku. První polovinu jasně táhne, v druhé už mu zdatně sekunduje taktéž boží DiCaprio. Jamie se spíš jenom veze na vlně neskutečné stylovosti a koupe v hektolitrech krve. Můj prožitek ještě umocnila rodinná atmosféra v, až na čtyři místa, prázdném kinosále. Topka jak vyšitá, tohle se bude těžko překonávat.

Dovolená s Andělem (1952) odpad!

Komunistická propaganda v jednom z nejodpornějších českých filmů.

Osudový dotek (2004)

Originální scénář, překvapivě dobrý casting, děj, který vám nedá ani na chvíli vydechnout a Oasis jako třešnička na dortu.

Méďa (2012)

Tak často a tak hlasitě jsem se už dlouho u žádného filmu nesmál. Nejvtipnější komedie posledních let.