Milky.

Wallis a Futuna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 14.7.2019  01:29

Když pominu trapné starwars odkazy, tak jedna z opravdu dospělých komedií tohohle typu. Jakože obal atd se tváří snad jako další prcičky, ale opak je pravdou. Bavil jsem se, líbilo se mi to, akorát mě zklamalo, že Banks neukázala kozy. Snad někdy google pomůže. Koukat na silikonové fugu mě až tak nebaví. Rogen byl parádně civilní a Banks jsem věřil úplně cokoliv. Snad jen ty přebělené zuby bych trochu změnil. Mno....překvapím sám sebe, ale dám tomu 4.

• 13.7.2019  22:20

Za mě dobrá pohodovka na sobotní večer. Co mi to kazilo bylo pár hnidopíchnutí jako proč v londýně fouká bouřkový vítr kvůli optickým iluzím, jakto, že nikomu nebylo divné, že z ohnivého elementála nesálá teplo, jak uděláte holografickým projektorem tmu, která zacloní pozadí. A proč nemá SHIELD v databázi fotky bývalých zaměstnanců Stark Industries. Jinak dobrá zábava s parádní zakončovací cliffhangerovou tečkou a nadhozením další "jakože Hydry".

• 25.6.2019  20:49
    I Am Mother (2019)

Mno...občas mi přišla logika některých postav/UI celkem nelogická, ale jinak to nebylo až tak špatné podívání. Nevím jestli to bylo z nějakého festivalu, mně to jako klasická festivalovka připadalo. Low budget (ikdyž scéna na pláži mi přišla vcelku dobře renderovaná), komorní scénář, pár herců a borec v obleku robota. Robot je zahraný naprosto dokonale, tady je třeba hodně pochválit. Taky hodně oceňuju detaily, které lidi často ignorují, třeba číslo embrya hned na začátku. Já osobně nemůžu vlastně film nějak extra kritizovat k odpadu, mně se až na závěr líbil. Co mě vadilo byly blbosti jako že nějaká umělá inteligence dokáže tak dobře uhlídat hormonálně rozjebanou puberťačku tak, že není ani zvědavá co je venku. A že se Matka dokonce na noc i vypíná a nechává holku nehlídanou. Chápal bych to v úplné izolaci, ale ne s puberťákem, který může sledovat pořady a přenosy z "minulosti". Bohužel vyšší hodnocení zhatil závěr, který tak nějak shodil celý předchozí film, nemůžu věřit, že SPOILER Matka vyvraždí a dále vraždí veškeré lidstvo bez jakéhokoliv soucitu a najednou se tady nechá pubertální logikou zviklat a nechat buchtu s děckem bez hlídání v nebezpečném komplexu se zásobami schovanými ve skladech bez přípravy. Tohle mi přišlo hodně mimo mísu a spíše jako bezradná snaha jak ukončit slibné drama. Scénárista očividně věděl jak udělat napínavý příběh, ale už nevěděl jak jej uspokojivě ukončit. Jo a vyměnil bych Hilary Swank, silně nepříjemná herečka.

• 23.6.2019  02:20
    Plus One (2019)

Film tak nechutně předvídatelný, že jsme se s přítelkyní v posteli trumfovali kdo uhádne další scénu. I přesto se Plus One dá považovat za zábavnou domácí víkendovou část večera kromě šukání nebo chlastání. Zápletka je uvěřitelná (i z vlastní zkušenosti) a herci působí dost přirozeně. Nevěřím, že si nedali číslo i mimo kameru. Za mě určitě příjemně strávená hoďka a půl za tři hvězdy na kterou už si nikdy nevzpomenu.

• 16.6.2019  23:43

Francouzské komedie mají určitou jiskru související s francouzštinou a francouzským vystupováním. Když se k tomu přidá dobrý scénář a nápaditá režie, jsou francouzské komedie vždycky jistota. Bohužel tady to moc nefungovalo. Jako groteska to bylo perfektní, francouzský humor občas udeřil naplno, ale člověk se zasmál a pak to hned vyprchalo. Svatební komedie mám rád protože jsem si řadu svateb osloužil jako obsluha a ta atmosféra se nedá nemilovat. Tady ale něco silně vázlo...nevím jak to říct, ale film jakoby úplně zahazoval potenciál tím jak se soutředil na jednu "tragickou" postavu a zbytek tím brzdil. Pobavil jsem se, ne že ne, ale mohlo to být úplně na jiné úrovni. Nehledě na asi jednu z nejotravnějších a nejnepříjemnějších vedlejších postav vůbec...koní ksicht Eye Haidara.

• 15.6.2019  00:01
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Vzpamatujte se. Většina hodnocení tady vypadá, že lidi spíš vzdávají čest a upřímnou soustrast nehodě v Černobylu. Jo, bylo to strašné a hodně lidí umřelo. Taky bych uctil mrtvé. Ale tady se hodnotí seriál a ne událost. A seriál opravdu nemá na to aby byl 1. nejlepší na CSFD. Je to typická emerická kravina, kde SSSR je absolutní zlo a poráží jej odvážné, emancipované a neohrožené jednotlivé ženy. A ano, myslím neexistující wonder woman slečnu Chomchujovou. Takže zostudíme komunismus neomarxismem, to zní košér. První dva díly byly hodně dobré díky atmosféře, pak to šlo prudce dolů. Hlavně od třetího dílu byla roztříštěnost děje a postav očividná. Pasáž se střílením psů byla úplně zbytečná a z třetího a čtvrtého dílu nechutně kapala očividná snaha o slzičky. Ač jsem cíťa jak svině a slzím nad každým mrtvým křečkem, celý Chernobyl mě svou klišovitostí a prvoplánovitostí nechal naprosto chladným. Ono by mi spoustu věcí ani nevadilo, kdyby se seriál netvářil skoro jako dokument. Ale spousta nepřesností a zjednodušení to absolutně potápějí. Kdyby si scénáristi alespoň určili jednotnou lajnu, ale ne. Jednou tam týpek chytne grafit a během pár minut se mu rozpadne ruka. Pak jiný koukne do otevřeného jádra a přežije ještě týden nebo dva. No a vrtulník přeletí nad jádrem a okamžitě se rozpadne. Scéna na facku. Vrtulník tam spadnul, ale pár měsíců potom a díky tomu, že vrtulí trefil nějaký kabel nebo řetěz. Americká sračka plná patosu a agitky. Neříkám, že čekám na ruskou verzi, ale tohle si opravdu nezaslouží své hodnocení.

• 21.5.2019  19:00
    John Wick 3 (2019)

Skvělý náhul parádní akce hned od začátku. Není to tak skvělé jako jednička a už to ztratilo punc originality, ale stále je to hodně luksusní zábava. Bohužel co mi trochu vadilo, že v druhé polovině filmu (a hlavně ve scénách s Halle Berry) bylo často poznat jak komparz Wicka a Berry nechává nebo jak nacvičeně čeká na úder. Ale chápu, že při takovém množství akce to není jednoduché uhlídat. Druhá věc byla už notně "over the top" přepálená akce. Hlavně scény na motorce, boj se dvěma asiatama ve finále a pád z budovy. Wick byl vždycky ten největší kápo, ale tady už to bylo tak trochu supermanovsky absurdní. I přes to řadím Parabellum k nejlepším akčňákům co znám a s radostí půjdu opět do kina, když se objeví další díl. Mimochodem scény se psy byly ozdobou filmu.

• 21.5.2019  18:57
    Břídilové (2016)

Když už si člověk říká, že větší tragédi než Inbetweeners už asi nejsou. A bum! Ale jako na nenáročný večer to bylo fajn.

• 21.5.2019  18:56

Taková slabší Lizardina, je poznat ten ročník a nezkušenost bandy. Ale i v téhle premiéře jde krásně cítit jejich jalový humor a odlehčená atmosféra. Nedosahuje to ještě kvalit jejich pozdějších filmů, ale užil jsem si to parádně.

• 20.5.2019  21:55

Tak nám zabili Ferdinanda. A už máme tu demokracii i ve Westerosu. Jestli já si koupím knížku a zjistím, že to Martin ukončil taky takhle, tak budu kurva nasraný!!!

• 20.5.2019  21:54
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Od druhého dílu naprostý sranec. Být nějaký fanatický fanoušek tak brečím jak může někdo takhle zkurvit předlohu.

• 10.5.2019  23:43

Čtu tady spoustu pičování, ale já si to užil asi stejně jako jedničku. Bylo tam víc toho studentského mambo džambo a bere se to tentokrát trochu jinak...jakože tak víc sci-fi než horor, ale budiž. Furt tam je ta atmosféra, je tam Tree, ale ano...bylo tam málo násilí, vražd a brutality, ale i přes to všechno...mě to bavilo. Dávám stejné nenáročné 3 jako u jedničky.

• 9.5.2019  19:38

První Iron Sky miluju, ale tohle bylo vyloženě zklamání roku. Naprosto prázdný, nudný, nebavící film s pitomým scénářem a veškerým dějem tak plochým a nezábavným jakoby pocházel z nějakých devadesátek na Nově. První díl měl absurditu jako klad a guilty pleasure, tady už je to ale jen odbytý film se kterým si tvůrci prostě nevěděli rady. Bez napětí nebo čehokoliv, člověku je úplně jedno co se děje. A veškeré cool scény byly už v trailerech, takže se člověk nemusí na film ani dívat. Jediná opravdu dobrá věc byl nástup na scénu "Sieg Heil, Mutterfickers!!!" Zbytek stál za vyližprdel. Smutné

• 9.5.2019  19:33

O wrestlingu nevím vůbec nic, sportovní filmy mě nebaví. O to víc mě tenhle kousek překvapil. Florence byla parádní a Nick Frost to samé. Nečekaně jsem si to užil od začátku do konce. Takový malý film a napětí a emocí má víc jak všechny dosavadní 4 díly poslední série GoT. Tam to prostě nefunguje. Vím ale jistě, že ze mě film brzy vyvane a za rok nebudu vědět, že jsem vůbec něco takového viděl, takže velmi příjemná 4.

• 9.5.2019  19:28

Broken Lizard jsou jistota. Parádní styl humoru a uvolněný styl vyprávění, kde člověku nikdo nenutí pozadí nějakou násilnou vysvětlovačkou, ale všechno příjemně vyplyne v průběhu filmu, jsou dvě věci, které na nich miluju. Užil jsem si to skvěle, nemůžu hodnotit jinak. Akorát snad ten Chandrasekhar mi tam tentokrát moc neseděl, ale i tak bavil.

• 1.5.2019  17:16

Proč tahat politiku do komentářů? Protože ji tahají filmaři do filmů. A já před tím nebudu zavírat oči. Marvel a Disney byli odjakživa "kam vítr tam plášť". Od té doby, co se začalo prosazovat LGBT a multikulti, Marvel to vzal za své. Už Wakanda byla až absurdně pro-fekete a co vstoupila militantně-feministická Brie Larson na scénu jako C.Marvel, šlo to do sraček. Avengers Endgame je vyvrcholením nejen 11leté ságy Tonyho Starka, ale stejně tak i neomarxistické propagandy za posledních pár let. Mno, zhodnotím alespoň film, chápu, že pro nerdy to bylo stříkando-grando (o čemž svědčí po týdnu promítání pozice 33. nejlepšího filmu na csfd), ale zas taková diskotéka to není. Jak se v nějakém filmu vyskytne cestování v čase, tak je problém. Endgame se snaží tvářit strašně chytře a dospěle, co se týče cestování časem, ale scénář vás nejdřív ohromí chytrým kecáním o cestování časem a pak si s váma vytře prdel, protože popře snad polovinu filmů za posledních pár let a v důsledku i sám sebe. Ale když ono se na to tak dobře kouká, že? Samotný film je vcelku zábavný, snaží se tvářit komorně a celkem mu to vychází, dokonce je vám i líto postav, ale jak se Russovci snaží natočit epické superfinále, všechno jde do digitálního a předvídatelného konce. Z povinnosti je natočený nový efektní team-shot, hned na to se z povinnosti vůči "moderní době" objeví i female team-shot a všechno jde do kopru. Finále je hotový digimrdník, kde logika postrádá smysl (Marvelka utíkající s rukavicí potřebuje team na podporu a pak letí skrz dav nepřátel místo toho aby to vzala vrchem a přistála až v cíli), poměry sil se mění podle toho jak zrovna potřebuje režisér aby to vypadalo dobře (Captain Marvel, nejsilnější hrdina Marvelu se není schopná pobít s Thanosem, jehož ruku udrží Captain Amerika jen tak, ale nemá problém sejmout sama o sobě celou jeho loď, protože to vypadá dobře, v Infinity War Thanose skoro sejmou i s rukavicí, ale tady je i bez rukavice prakticky neporazitelný). Po tomhle filmu Brie Larson získává pozici nejhorší postavy Avengers, protože má být nejsilnější a tak se i tváří, ale není schopná vlastně pořádně ničeho. Hlavně, že má cool účes, který mladá levicová mládež ocení. Naprosto zbytečná postava. Proč šla Nebula na planetu, kde potká sama sebe a všechno posere, jsem sám nepochopil a očividně šlo pouze o účel scénáře. No a konec sám o sobě mě úplně přikoval do sedačky, bohužel jinak než bych chtěl. Co jsem pochopil ještě méně byla Pepper, která truchlení přejde pouhým "It's gonna be alright", ale Spiderman se tváří jak by mu umřel táta.. Že se Wakanda tváří jako nejdůležitější část Marvelu už jsem přešel, ale že už i Asgard má černou královnu, to je na pováženou. Naprosto do xichtu plivající závěr, kde se zestárlý Captain America úplně vykašle na svého nejlepšího a nejvěrnějšího kámoše, který tvořil obrovskou část jeho příběhu, a jako svého nástupce jmenuje jakéhosi černého Falcona (který vlastně štít ve vzduchu naprosto nevyužije), mě přesvědčil o tom, že Marvel nemá cenu dále sledovat jako předtím. Stal se hlasnou tvorbou židovsky-neomarxistické propagandy a na dnešní mládež to bohužel funguje. K tomuto filmu se hodí nálepka "White Genocide" a čekám, kdy mě na csfd zabanují. Hvězdičkami film hodnotím bez politických názorů a jako takový mě zklamal. Jo a fakt, že Thanos nikoho osobne nezabije je tak trapný, že nechápu Marvel, že jej vlastně vůbec nechal projít. Jako sorry, ale nejtvrdší záporák yet a není schopný vlastně udělat rozdíl a dosáhnout svého natotata.....tady to Marvel ztrapnil jak pecka kokos.

• 1.5.2019  11:42
    The Competition (2018)

Strašně mě to nudilo. Thora Bitch je na facku v jakémkoliv designu. Chris Klein tady působil jak nějaký přehrávající páprda. Scénář trapný, zoufalý a nelogický. Blbost jak mraky

• 1.5.2019  11:40
    Cashback (2006)

Dost zajímavá jednohubka s britskou atmosférou. A samozřejmě kozy!

• 15.4.2019  19:21

Óda na nezávislost a nádherná kritika vyšinuté současné reality, hlavně té v pokrytecké stupidní Americe. Mortensen je parádní a i ostatní mi přišli, že hráli docela přirozeně. Byl bych jen pro ten koncept schopný dát pět hvězdiček. Bohužel poslední čtvrtina celý film zpětně naprosto shodila s sklouzla do laciného finále, kde asi nejzdravější skupina američanů na celém kontinentu ustoupí tupé většině a přizpůsobí se. Režisér se asi bál, že by to bylo na americké návštěvníky Sundance moc a nezvládli by, že lze žít i jinak. Za to hvězdičku trhám. Skvělý film, naprosto posrané finále.

• 9.4.2019  20:18
    The OA (TV seriál) (2016)

Vcelku zajímavá levičácká mysteriozní kravinka pro mladé publikum, která lehce znechucuje unyle pomalým dějem a naprosto kurví dojem nesmyslným koncem. Asi jako když měsíc balíte holku, pak vás konečně dotáhne domů a když už ji položíte na postel a sáhnete na kozy tak dostanete facku a vykopne vás z bytu. Asi tak nějak to finále po všech předchozích dílech působilo. A nemluvím jen o scénáři. Opravdu si někdo myslí, že magor přijde vystřílet školu, po pár dávkách vleze do jídelny a jen tak si pochodí kolem 150ti lidí krčících se pod stolama a pak se zvědavě podívá jak 5 magorů cvičí Tai Chi a nikoho nesejme?

• 1.4.2019  18:54
    Final Space (TV seriál) (2018)

I přes nepřekonatelně otravného a debilního hlavního hrdinu je tohle asi nejnapínavější, nejepičtější a nejemotivnější věc, co jsem za poslední roky viděl. A na hlavu poráží celou Marvelovskou frančízu a s DC si vytírá podrážky od hoven. A zároveň je to dost zábavné (ikdyž občas je humor až moc trapně americký, ale vždycky to vynahradí napětí a děj). Rick & Morty jsou sice chytřejší, ale co se týče příběhu a atmosféry, tohle je na jiné úrovni. U Avocata jsem měl chuť jít brečet k mamince a na konci série mi zůstala čelist dole. O něčem takovém si můžou celí Avengers i s Thanosem nechat jenom zdát.

• 18.3.2019  19:25
    Aquaman (2018)

Tak konečně DC pustilo i něco koukatelného. Není to dokonalé, ale na průseráře jako DC, kteří by se mohli občas poměřit i s Asylem, je to velmi solidní snímek. Dokonce bych řekl, že po Man of Steel asi nejlepší, co zatím vyšlo. Je třeba mu ale odpustit určité napodobování (ač úmyslné nebo ne) ostatních snímků. Scény pod vodou z velké části působily jako TRON: Legacy, a to nejen graficky, ale i hudebně. Finální honička byla tak očividná, že jsem si vybavoval jednotlivé scény z TRONa. Bitvy jak v Pánovi Prstenů, část jako Fraserova Mumie, Prince of Persia, Pacific Rim, vodní vojáci byli vyloženě z HALO a vedlejší černý záporák jakási Mamba byl prakticky ukradená příšerka Rity z původních Strážců Vesmíru. Originální to tedy není, ale koukatelné je to solidně. Momoa si to užívá, Amber tam jakože stojí a dělá kozatý komparz (kdyby už ji nikdo nikde neobsadil, vůbec by mě to nepřekvapilo, já bych to zahrál líp) a ostatní tak nějak plynou. No zkrátím to, za mě prostě dobrá výplachovka a určitě jsem si ji užil. Raději bych se 5krát za sebou díval na Aquamana než podruhé na Captain Marvel. A zrzavý a vousatý Dolph Lundgren nemá chybu. Akorát vůbec nechápu proč tam ten černoch vlastně byl. Nemělo to vůbec žádný smysl kromě úvodního představení.

• 18.3.2019  19:12

Za mě sice celkem zábavná rozprávka, aneb Bylo nebylo v digitálním MCU, ale taky zároveň jedna z nejslabších. Klasický CGI mrdník, na kterém jde poznat, že většinu rozpočtu nejspíš sežral Jacksonův xicht a zbytek působí občas jak z roku 2000. Co se týče scénáře a filmu samotného...až příliš výrazně jde poznat, že je to jen vynucený origin, aby všichni věděli kdo je Captain Marvel. A film místo aby se soustředil sám na sebe vám až trapně často předhazuje, jak je vlastně nejdůležitější být emancipovaná, silná, neohrožená žena, která odolá všem pošklebkům a ve zlatém věku feminismu ukáže všem zač je toho loket a jak síla vagíny neohroženě zvládne vše. K tomu Capitánce dopomáhá snad nejhnusnější černoška, co jsem za posledních 5 let ve filmu viděl (asi jako když kůň oplodní šimpanze). A ač chtěli být tvůrci co nejkorektnější, tak si tou černou matkou samoživitelkou akorát nasrali za krk. Bohužel až moc očividně je na filmu poznat, že šlo hlavně o potěchu moderních feministek a naservírování silné ženské postavy v MCU. Zamazání humorem a jakože funny kočkou tomu vůbec nepomohlo. Celkově je film předvídatelný, klišovitý, místy až směšný a kašle na vysvětlování docela důležitých věcí jako vlastně původ a důvod, proč tam vůbec ta kočka je. Reynolds by řekl "that's just lazy writing". A z pomatené sluníčkářky Larsonky jsem měl pocit, že buď má z role samotné prdel, nebo vůbec neumí hrát. Ale to asi ať posoudí jiní. Mě tam prostě neseděla.

• 2.3.2019  22:49
    Smrtelné stroje (2018)

Po dlouhé době film, který soutěží o můj nejodpadovější odpad. Je to podle jakési knížky, jsem rád, že jsem ji nesehnal. Absolutně mi nedochází kdo si přečetl námět a řekl si "tohle bude dobrý nápad natočit podle toho film". Už jen ta logika...pár výbuchů black-hole bomb po světě a z lidí se stanou idioti. Protože příroda nedotčena, vše nedotčeno, jen elektrika nefunguje. Co uděláme? Ne, nezačnem se starat o sebe navzájem a obnovovat města. Radši postavíme maximálně nepraktickou obrovskou pitchovinu, která bude jakože město, bude jezdit po krajině na velkých kolech jakože steampunk, bude požírat ostatní pitchoviny a tím získávat palivo nebo kyhočerta. No zelení by se z toho zesrali. Hlavní postava je tak neuvěřitelně napřesdržku puberťačka, že byste ji nejradši tu jizvu ještě rozšířili, jenže pak přijde androgynní trans-něco asiatka, která je strašně cool a všechny zachrání a vy jen koukáte jestli je možné, aby to bylo ještě absurdnější. Mno...bude, logika tady absolutně chybí. Létající města hoří jak papír, lezoucí města pochodujou jakože barák-stonožka, je tam jakýsi absurdní "terminátor", který přežije všechno včetně protitankové střely, ale pak chcípne po tom, co mu gender-free asiatka píchne 7cm nůž do hrudi. Pak tam je samozřejmě jakýsi ráj, který je vlastně Tibet za zdí a všichni tam jsou strašně cool. Samozřejmě nemůže chybět závěrečné "Refugees welcome". A vůbec, to bylo asi nejhorší, co jsem za posledních já nevím 10 let viděl. Za něco tak stupidního by se měly dávat i ceny. Poslední dva týdny jsem bral atb, ležel jsem s chřipkou a zánětem průdušek. A upřímně bych si raději to vše zopakoval než dívat se ještě jednou na Mortal Engines. Kdokoliv, kdo tohle hodnotil víc jak 1 hvězdičku, si prosím dejte facku a pak se utopte v záchodové míse.

• 24.2.2019  22:37

Pěkný dokument, který vás sice nějak úžasně nepoučí, ale ukáže vám plno věcí, které byste sami asi nikdy nespatřili, nebo by vás ani nenapadlo, že jsou kousek od vás. Skvěle natočeno i zpracováno. Jakožto milovník české přírody jsem si to užil a doporučuji. Ale jak už tu někdo připomenul, zajímalo by mě také jak se modrásek z toho mraveniště pak dostává.

• 23.2.2019  15:19
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po první sérii hodnotím seriál s lehkým zklamáním oproti očekávání. Příroda z mého pohledu nádherná (ikdyž chápu, že někomu tyhle vlhké severské reálie nemusí sedět), Vikingské zvyky pěkně zpracované (nemůžu hodnotit jak reálně) a všechno to má tak nějak styl, Ragnar má takové jakési homo-charisma, ale fungující a dívá se na to celé pěkně. Naturálně zpracované, ikdyž ne moc časté, bitvy tomu dodávají trochu šťávy. Ale jaksi tomu chybí...nevím...ještě víc šťávy nebo co. Prostě na ty dlouhé díly se tam toho zas tak moc neděje. Říkal jsem si, že s kamarádkou chřipkou si sjedu celou první sérii jedním tahem a prd, po dvou dílech jsem se do třetího vždy musel nutit. Čtvrtý jsem si nechal až zase na další den a mezitím koukal na něco jiného nebo četl. Prostě to jaksi nudí a chybí tomu nějaký napínač, který by mě nutil koukat dál a dál, jako to mají některé ostatní seriály. Škoda, takhle nejspíš celý seriál nedokoukám. Možná to trochu kazí i ta únavně táhnoucí se zápletka s Ragnarovým bratrem, který je tam snad vyloženě proto, aby se mu nedalo věřit a diváka sral tím, že člověk nikdy neví, čím chce někoho podrazit. Možná je to jen problém první série, kdoví. Třeba se to dozvím...třeba se na to vykašlu.

• 23.2.2019  10:33

Být mi 5-15 tak si to tak nějak užiju. Bohužel ale vidím, že když se dostala Rowlingová k větší kontrole nad svými filmy, tak ukazuje, jak je naprosto bezradná scénáristka a ideová prostitutka. Scénář musela psát snad zhulená nebo já nevím, ale tady ty zápletky s silně překvapujícíma výměnama děcek, tamto, tamto, všichni jsou něčí bratranci, sestřenci, bratři, tati, stryci ani nevímco a najednou se tam objeví neznámý další bratr Brumbála....achjo. Kdyby ho aspoň nehrála jakási pidlooká židovská transka Ezra, která působí, že ve školce spadla vychovatelce na hlavičku a od té doby se snaží usilovným přemýšlením přijít na to, jestli to, co tak hrozně tlačí je jen silný prd, nebo sračka! A v hlavní roli bohužel opět otravný mamlas a asi nejdivnější mladý herec dneska, Eddie. Kterého (ikdyž si nemůžu pomoct a ten film jsem neviděl) prostě pořád vidím jako toho úchyla z Danish Girl. Zásadový mlok s sebou samozřejmě všude tahá svou kapesní zoo s přerostlou čínskou kabaretní kočkou, upištěnou strašilkou a otravnými židovskými ptakopysky, kteří mají najednou i jakési zvláštní stopovací schopnosti nebo co, tu scénu ve Francii jsem prostě nepochopil. Vedlejší postavy jsou stejně jako v jedničce otravné a stupidní aby se dětičky zasmály, ze stejného důvodu kterákoliv havěť, ikdyby byla jen dvoubuněčná, vydává pištivé a kdovíjaké zvuky, protože děcka by asi jinak nechápaly, že to je přece živé zvířátko a žvížátka sou rostomijá. Kromě toho protože Rowlingová, tak do toho namlela spoustu současných světových problémů, takže už v roce 27 dělá ve Francii bystrozora Yusuf, syn Mustafův, atd. A nezapomněla ani varovat před strašnou druhou světovou. Vzhledem k datu souboje předpokládám, že ve trojce ji Brumbál zabitím Deppa ukončí a zachrání svět. Bravo. Brumbál mi přišel celkem věrný původnímu, manipulativní zmrd co posílá ostatní na porážku místo sebe a ještě ho všichni milujou, tedy standard, Jude Law to zvládl celkem v pohodě, ono nebylo moc co zvládat. Zato Depp zase vyfasoval další roli, kde ze sebe musí dělat nějakého magora, tentokrát se ale tváří strašně útrpně, tvrdě a charismaticky a ono mu to i funguje a jako záporák není špatný, ale furt mi přišlo, že tam chybí jakási pořádná motivace a drive. Nebo to prostě neuměl prodat. No prostě dojem z toho mám takový, že je to hrozně překombinovaná sračka mířící na děti, kteří z toho nepochopní ani třetinu a nedospělé puberťáky, kteří se slinou u koutku budou chrlit jednu fan-teorii za druhou a nepochopí to taky. Styl standardní: ať je to sequel nebo prequel, v každém dílu je třeba vymyslet něco bombastického a co nejneuvěřitelnějšího, ať to děcka chcou vidět a ať jim padá čelist. A hlavně ať kupujou merchandise!!! Zlaté původní díly, které si ještě tak moc na nic nehrály a plnily svůj účel jako film pro děti.

• 22.2.2019  16:35

Já se toho dost bál, ale užil jsem si to dosytosti. Jak emočně tak i příběhově to fungovalo skvěle (ikdyž semtam jsem trochu zapochyboval o smyslu jednání postav). CGI bylo stylově přestřelené přesně tak, že to evokovalo herní vzor a často jsem si na něj v některých scénách vzpomněl. Jen dvě věci mi tam trochu vadily...obsazení čarodějského učně a krále, ti dva mladí herci Cooper a Schnetzer mi tam prostě nějak neseděli. A pak povinné rasové kvóty v bílém Azerothu, které opravdu vynuceně bily do očí. Jinak jsem si to ale parádně užil a závidím lidem, co to viděli v kině.

• 21.2.2019  17:49

Dokonalá moderní výchovná neomarxistická agitka. Co jiného čekat od SONY-Marvelu. Nástupce spider-mana je z jaksepatří africko-mexické rodiny. A jako správný malý nigga je nadprůměrně inteligentní cool-strýt-rebel a navíc samozřejmě talentovaný sprayer. Podle toho samozřejmě vypadá i pořádně černý hudební doprovod když se během pár minut naučí zázračně ovládat své schopnosti a stane se trénovaným spidermanem. Ale co, žádné překvapení. Co se týče scénáře, tak když přihlédnu k tomu, že to je pro smrady od 10 do řekněme 18-ti let, tak se drží zaběhnuté šablony "everybody can wear a mask" u těchhle typů pubertálních filmů. Takže každé jelito s hejnem jebáků na xichtu a nejistotou vlastní identity může po dokoukání snít o tom, jak se prohání mezi panelákama Jednu věc ale pochválím a taky za ni dám hvězdičku. A to je grafické zpracování. To je tady asi nejoriginálnější a nejpropracovanější, co jsem zatím v jakémkoliv filmu viděl a dívalo se na něj fakt skvěle. Co mě ale naprosto dostalo, a to negativně, byla druhá půlka filmu, kdy tam SONY (asi pro větší pokrytí mladých vygumovanců) nacpali animované prase a anime holčičku s robotem. Věřím, že nerdi, anime-filové a japonci promáčejí trenky. Jinak já lituju svých uplynulých dvou hodin a nikdy víc už tuhle sračku, určenou primárně k vymývání mozků mladých potenciálních "aktivistů", nechci vidět!

• 21.2.2019  10:30
    MOST! (TV seriál) (2019)

Nesleduji přímo, sleduje přítelkyně, takže to pokaždé slyším a vidím tak jako tak. Stejně jako neustále poslouchám v práci úžasné hlášky a scénky z posledního dílu. Nevím jak může někdo říct, že je to nekorektní. Kromě pár sprostých slov je z toho akorát multikulti genderfree agitka, a cigáni jsou samozřejmě v pohodě klucí. Na takovou politickou blbost ČT seru. A navíc tím jak to ČT a média cpou úplně všude a MOST! na mě vykoukne snad i po ránu, když splachuju, tím se mi úplně zprotivil a přesvědčil mě, že jej naplno sledovat nepotřebuju. A opravdu nekorektní seriál by čt nepustila. Ale jo, chápu, češi se z toho můžou zesrat, protože tam někdo otevřeně řekne "cigán" a podobně. Nasrat Most!

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21