Milky.

Wallis a Futuna

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 27.10.2020  22:57

Sorry jako. Těšíl sem se ále tóhleten byl šit. Jednička těžila z toho, že byla originální, nečekaná a úderná jak prd po sežrání misky kysaného zelí. Dvojka už bohužel začíná tím, že Borata celá USA zná, takže všechny následující jakože "konverzace s lidmi" padají na hubu svojí hraností a fejkovostí. Jedničce se dařilo alespoň působit věrohodně. Zapojení dcery byla hodně slabá volba. Bakalová je sice krásná bulharka, ale s herectvím je úplně v prdeli a polovinu scén se jí ani nepovedlo ustát bez smíchu. Navíc její "pohovory" s lidmi z módy absolutně vypadávají z konceptu. Borka vyrostla v chlívku a pokládá otázky jak z připraveného inverview zkušené novinářky. Navíc jsou tyhle rozhovory vždy usazené jakoby před kamerou, když tam tentokrát kameraman jakože neexistuje. No shrnu to. Zasmál jsem se jenom párkrát a nejlepší byl Borat když se přestrojil za někoho jiného než Borata. Sorry Cohene, Borat je buď jen jednorázovka nebo je třeba jej víc promyslet, každopádně toto nevyšlo. Nestačí jen pobrat co zrovna letí, nasrat to všechno do hodiny a půl a zakončit to tak, aby s tím nakonec demokrati neměli problém. Další Cohenovy projekty jsou fajn, ale druhý Borat je naprosto zbytečné volání o peníze. Tohle prostě nemělo být o Boratovi.

• 25.10.2020  03:46
    Jen 17 (2013)

Chtěl jsem k tomu jakože něco napsat, ale pak jsem si přečetl komenty a zjistil jsem, že vlastně nemám co. Nejlépe to asi vystihl MartinezZ. Už nemám co dodat. Chtěl jsem vidět krásnou puberťačku se vším všudy, viděl jsem. Příběh? Myslím si, že v podstatě reálný do té míry do které si člověk s českou životní úrovní umí představit život francouzké bohaté střední třídy. Hormonální zmatky mladé Isabelly jsou sice napřesdržku, ale vcelku pochopitelné na její věk. Takových zmatených buchet jsem poznal dost. Bohužel žádné mi tehdy neřekly, jestli šlapou a za kolik. Za mě příjemné sobotní "podívání" a vhled to francouzské kinematografie. A jestli původní bílé Francouzky vypadají v 60-70ti jako paní na konci, tak je mi líto, že nejsme z Francie.

• 15.10.2020  17:23
    Na doraz (2010)

Já nevím, bylo to takové....o ničem. Viděl jsem jiné filmy. Downey se mi tady jaksi nehodil. A Galifianakis asi nikoho jiného než sebe hrát neumí. Jestli se to snažilo nějak vydělat na road tripech a hangoverech tak potěš koště.

• 4.10.2020  01:12
    Babička (1940)

Bohužel pro film, ale asi dva dny předtím než jsem viděl Babičku, jsem dočetl Babičku! Ostatní verze jsem ještě neviděl, ale tato mě dost zklamala. Přehrávání tak typické pro dobu natáčení zmiňovat nebudu, to k těmto filmům jaksi patří. Ale zkratkovitost a prosekávání knihy úplně na dřeň mi celkem vadila. Klidně 20ti stránkové části knihy tady byly v pohodě odbyty 2mi větami. Chápu, že do hodiny a půl se taková kniha vměstnat nedá, ale tady jsem měl pocit, že byla snaha tam za každou cenu narvat co nejvíc ikdyby to mělo být zmíněné jenom slovem. Já si osobně nebyl ani jistý jestli bych všechno správně pochopil kdybych neznal předlohu. Musím uznat, že jako pohádkový film to bylo pěkné, ale zvláštní přeskakování děje a zřetelné obrovské množství vystřižených scén, které tam nakonec nedali, mi dost vadilo. Proto hodnotím jak hodnotím. Snad jiné verze budou lepší.

• 3.10.2020  01:35
    V síti 18+ (2020)

Nápad skvělý, realizace...mno....jak se to vezme. Svižně to sype, divákovi to ukazuje dost drsnou realitu, zvlášť těm, co mají dceru. Nebudu chválit 100% jen pro dobrý účel. Něco tomu prostě chybí. Je tady spousta balastu, spousta jednorázových šokovaček, plno "tyyy vole" obličejů a vytáhnou asi 2 nebo 3 hlavní "predátory". To vše se ale ke konci stejně nějak rozvolní a člověk se cítí tak nějak ošizen o nějaké finále nebo uzavření. V rámci marketingu jde vidět na internetu spousta trailerů, propagačních materiálů, videí jak filmaři číhají u restaurace a hned ty zmrdy berou. Tady ve finální verzi nic z toho není. Celý díl se víceméně soustředí na dva anonymní dědy a jednoho drsného Ústečana, který si všechno snaží uhájit. Asi největší psychopat Sneaky je tady obsažen jakoby mimochodem. Na to, že v reklamní kampani a rozhovorech to byl ten nejhorší zmrd ever (což jde z jeho přístupu dost poznat), tak mi tady chybí něco rozvinutějšího. Chápu Klusáka, že se snažil udělat filmový formát, takže 100 minut je pro něj asi ta představa filmu, ale tenhle materiál by zvládnul klidně i trilogii. A bylo by to lepší. Takhle je to taková hromada chaotického něčeho bez jakéhokoliv uzavření nebo finále. V podstatě jsem si při sledování připadal jako osel jdoucí za visící mrkví. To ukončení a zadostiučinění (například stylem "po natáčení dostali ti a ti po držce") tady chybělo. Bohužel. Obsah byl zvolen dobře, formě něco chybělo. Ale aspoň, že tak, něčemu to pomohlo a minimálně já vím, že mít dceru, tak mě čeká velmi stresující život. Chválím zařazení slušného hocha a lituju holky, tohle musel být nápor na psychiku jak cyp! A to hudební nebo zvukové pozadí, které mělo u vážných případů navodit mrazení v zádech bylo strašně prvoplánové a spíš k smíchu.

• 26.9.2020  22:37

Nudná pitomost pro rodinky s detma, vtipy na urovni TV nova pred 20ti lety. Uma bud prestala umet hrat nebo ji byl tenhle film uplne u prdele. A nedivim se ji, hodina a pul, kterou mi uz nikdo nevrati. Clovek se divi, ze to ma De Niro vubec zapotrebi.

• 25.9.2020  23:26
    Insomnie (2002)

Aha, to byl Nolan. Tak ok, teď zpětně....jop, to dává smysl.

• 25.9.2020  23:22
    Memento (2000)

Ehm....tak trochu TENET když nad tím teď tak přemýšlím.

• 25.9.2020  22:54
    Tenet (2020)

Dobře udělal Nolan, že se vysral na nějakou hlubší logiku a vysvětlování fyziky, procesů, co kde jak proč a co když. Na tom už si hodně filmů vylámalo zuby. Prostě to vzal stručně a jasně a jedem na to!!! Hlavně se soustředit na základní prvek filmu a to je blbnutí s tokem času. První třetina filmu je jak naskočit do jedoucího vlaku, připadal jsem si trochu jak u Dannyho Parťáků nebo nějakého Ritchieho. Plán střídá akci střídá plán střídá akci, člověk ani neví která bije, co se vlastně děje a proč. Pak se to začne zklidňovat, divák se taky chytne a poslední třetina už stojí za to. Washington byl dobrá volba, na první pohled vypadá, že se neumí ani podepsat, ale ve filmu je to správně drzý grázlík, Pattinson mě osobně potěšil, z Twilightu konečně vyrostl. A do dalších filmů mu fandím. Debicki mě nudila a Kenneth Branagh mi tam přišel strašně klišovitý a nudný, ale budiž, o to tady nešlo. U Nolanovek tohohle typu jde jenom o to, že přinesete do kina mozek a odnesete si z kina míchaná vajíčka. SPOILER: Po tom, co zhruba v poslední třetině zjistíte, že se film od začátku odehrává zároveň i pozpátku, vám docvakne mylijon věcí (ikdyž hodně z nich se dalo předpovědět nebo uhádnout už během prvního sledování), si řeknete, že z původního chaosu se vlastně vyloupnul kurva dobrý film. Je mi jasné, že část lidí to odpálkuje jako překombinované nic, část to nepochopí ale budou se jim líbit triky a část si bude užívat ten mixér v hlavě a sestavování kousků dokupy. Já patřím do poslední skupiny lidí a řadím TENET spolu s Mementem a Inception k jedněm z nejlepších mindfucků na plátně. Doufám, že si Nolan zase jednou šňupne nějaký matroš, na tripu vymyslí nějakou šílenost a začne uvažovat, jak z toho natočit film. Já si tyhle jeho bohaté úlety užívám. Co bych dodal (jak už tady někdo psal) je obrovská nahuštěnost a zkratkovitost děje, film by zasloužil minimálně hodinu navíc aby vykreslil postavy, motivace a dovysvětlil pozadí. Za první podívání 4, časem po dalším možná změním.

• 20.9.2020  17:41
    Spojenci (2016)

Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale ani nejsem nadšený. Allied jsou jakousi divnou míchanicí žánrů, která je provedena řemeslně dobře, ale postrádá jakékoliv kouzlo, identitu nebo dlouhodobější dojem. Pominu zprasené klíčování a odfláknuté CGI v některých scénách (seskok padákem, průchod Pitta rušnou ulicí, atd.) ale film mi přišel jako naprosto sterilní odvyprávění příběhu, kterému chybělo jakékoliv tvůrčí nadšení a nezanechá ve mně vůbec nic. Všechno bylo krásné, vyretušované, dokonalé, asi jako když dostanete photoshopem upravené fotografie. Tedy formou dobře natočený film, obsahem nic moc. Navíc se film už tak nějak sám předem prozradil předvídatelností a trailerem. Za pár týdnů ani nebudu vědět, že jsem to viděl. A za LGBT vynucenou buzerantskou ségru během WWII ubírám hvězdičku.

• 30.8.2020  18:17
    Seveřané (TV seriál) (2016)

Docela jsem se těšil, že to bude zajímavý nový kousek, ale díky americkému ad-absurdum humoru, kde postavy hlavně kecají kraviny a každou rádobyvtipnější věc 3krát provaří až do maxima, kde už dávno přestala být vtipná, mě toto "dílo" asi mine. A vůbec mi to nevadí.

• 29.8.2020  23:10

Blackflix si najmul nějaké lepší herce a rozjel to v černém. Teda chci říct ve velkém. Ale to je asi jedno. Po filmu ani pes neštěkne, o nic tam nejde, postavy se chovají jak idioti. Taky mě zaujalo klasické afroamerické poselství, co je v životě důležité. Něco se naučit ve škole? Ne pyčo, vyser se na školu, nigga, běž na ulici rapovat a jsi v cajku. Věřím, že s tímhle přístupem už většina Émeriky žije a taky to tam tak vypadá. Akorát ta myšlenka tabletek a sil je zajímavá a má potenciál. Project Power ten potenciál ale úplně projebal. Poděkujme politické korektnosti.

• 4.7.2020  11:58

Zahrané skvěle. Finální odhalení musí každý asi tak nějak čekat, celý film je to takové nějaké podezřelé. Pravděpodobně si na film ale za pár týdnů ani nevzpomenu.

• 27.6.2020  03:37
    Anna (2019)

USB disky, barevné notebooky a další vychytávky cca 30 roků zpátky? Není problém. Besson všechno zařídí. Ale upřímně, za moc to nestojí. Když řeknu, že scénář je naivní tak pak nevím co říct o soubojích. No prostě je to úplná pičovina, buchta je vyloženě superman a s postavou vychrtlé (40 kilo s postelí) modelky zmlátí 15 trénovaných chlapů/bodygárdů/vojáků-záleží na scéně, ale biceps na ní prostě nevidíte. Pak je tu ještě špatně-ruský Evans a standardní Cillian. Ono vlastně kromě hrdinky si na obsazení hlavních rolí až tak nestěžuju. Hrátky s časem a přeskakování o roky z toho udělaly rádoby chytřejší film a snažily se zakrýt vady scénáře. Ty ale Bessonovi nějak nevadí a od naposled parádního filmu Leon v podstatě sere na svět a střílí jeden za druhým jakože cool filmy s cool soubojema a mám z něj pocit, že se snaží vytvořit takový nějaký kult kolem sebe jako Tarrantino nebo Ritchie. To sice může, ale určitě se tím nikam nedostane, protože zatím jsou pro mě Bessonovky synonymem tupých a rádoby stylových laciných mlátiček. Bohužel.

• 3.6.2020  17:31
    Tři tygři (TV seriál) (2019)

Ne vždy stoprocentní, ale když trefím na dobrý kousek tak se to dá sledovat donekonečna. "Mysliš že mě boli krev?"

• 25.5.2020  19:21

Naprosto projebaný potenciál. Po vcelku lákavém traileru (co si ale budem nalhávat, 5* z toho nikdy nekoukalo) a slibném začátku se do toho tvůrci zamotají jak japonská pornoherečka do chapadel. Jakmile osvobodí nehezkou bloncku tak jde veškerá logika a napětí úplně do hajzlu. Jediné co vás pak bude ještě napínat je co dalšího si vlastně ještě někdo navymýšlí a jak tohle někdo hodlá ukočírovat. Mno....nijak. Scénář ke konci moc smyslu nedává a ukončení je naprosté zklamání. Přijde mi, že ani sami tvůrci vlastně po chvilce nevěděli co s tím filmem vlastně dělat. Zbytečná hodina a třičtvrtě.

• 17.5.2020  11:36
    Vlastníci (2019)

Pokus o převod divadelní hry do filmové verze, bohužel co funguje v divadle nefunguje tak úplně tady. Postavy jsou (ač uvěřitelné a umím si představit, že takové typy v domech existují a projevují se) přepálené ad absurdum a scénář moc zajímavého nenabízí. První třetinu na sebe nějak štěkají, druhou třetinu se objeví nějaké drama a třetí třetina už je vyloženě absurdní a finále nesmyslné, když se postavy začnou chovat úplně jinak než předchozí zbytek filmu. Chybělo tomu něco, co by rozvíjelo příběh víc než hádky. Takhle se díváte na bandu lidí, z nichž skoro každý je úplně nesnesitelný idiot a předhánějí se v tom, kdo vás bude víc srát. Ikdyž jsem se snažil brát to všechno s nadsázkou a dostkrát jsem se zasmál, tak jsem většinu filmu trpěl úplně stejně jako Zahrádkovi a Nitranský a všichni ostatní mi hráli na nervy. Navíc vám tvůrci předhazují furt dokola stejné vtipy klidně i 10krát (veškrnka nebo debil s firmičkama) a čekají, že se asi i podesáté opakovanému vtipu budete furt smát. Na komorní konverzační drama s tímhle scénářem je hodina a půl bohužel až moc. Podle hodnocení jsem si myslel, že Češi natočili po dlouhé době něco dobrého, ale bohužel mě česká kinematografie opět nepřesvědčila.

• 11.5.2020  08:10
    Ostrov (2005)

I přes všechny logické díry, scénářové zkratky a nedomyšlenosti je to pořád moje oblíbené guilty pleasure. Jeden z Bayových filmů, na které se podívám rád.

• 10.5.2020  19:58
    Yes Man (2008)

Jo, pěkně se na to dívá a samozřejmě film má i nějaké to poučení. Ale jinak je to typicky vykalkulovaná holyvůdská šaškárna na sobotní večer a za týden si nebudete pamatovat ani jednu scénu. Deschanel standardně šukézní, ale nic extra neukázala. Carrey mě potěšil, že se snaží něco hrát a jenom se nepitvoří jak zvířecí detektiv. Ikdyž ani tomu jsme se nevyhnuli. Kdyby to film vzal trochu střízlivěji, bylo by to fajn. Ale těžko se člověk motivuje brát svět s "Ano" na rtech, když nemá příjem Jima Carreyho aby zaplatil všechno, co odkývne.

• 27.4.2020  18:58

Paráda, asi nemá cenu nic moc psát, verbal to vystihl dost přesně.

• 27.4.2020  18:56
    Bloodshot (2020)

Perfektní béčko pro kluky ze základní školy, protože je tam plno kůl scén a kůl triků a vůbec je to všechno kůl. Ale jinak to stálo za hovno. Kdo viděl trailer, viděl všechno podstatné. Hloupý scénář, hloupý konec, fyzika i logika se od tohohle filmu odrážejí jak pingpongový míček. A Vin Diesel je prostě herec, který herecky stačí tak akorát na to "I am Groot" a Riddicka. Na nic jiného nemá ani talent, ani schopného agenta, který by mu něco pořádného našel.

• 16.4.2020  17:52
    The Boys (TV seriál) (2019)

Bylo to dobré, humor perfektní, napětí taky. Homolander asi nejděsivější záporák za poslední dekádu a celkově super seriál. Problém je ale v konceptu, díky kterému seriál jede celou dobu na půl plynu a nikdy se vlastně pořádně nerozjede. Ono blbě se píše scénář, kde se má postavit parta obyčejných gangsterů proti partě superhrdinů typu supermana a podobných. Kdyby to mělo jít do nějaké akce tak lidi nepřežijou ani pár sekund. Seriál s velkým potenciálem, kterému ale chybí něco jako kryptonit. EDIT 2. SÉRIE: Přišel kryptonit, přišla anti nazi agitka. Ač se seriál snaží táhnout vše v satyrickém tónu jakože si ze všeho dělá prdel, tak je to prostě tam. Zábava větší než v první sérii...moderní tématika taky.

• 5.4.2020  03:18
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

A po filmu pokračujem dál. Reálie se posunuly do Staten Islandu, přehazujem herce na ještě větší úchyly a funguje to dál. Parádní odlehčovačka.

• 4.4.2020  01:28

Je dost blbé vidět, že jsem před rokem a čtvrt něco hodnotil a vůbec si to nepamatuju. Teď už můžu s klidem v duši prohlásit, že je to film, na který si za rok nevzpomenete. Až zpětně když procházím trailer a galerii tak mi dochází, že jsem to viděl a naprosto nic mi to nedalo. Hodnocení tedy souhlasí.

• 29.3.2020  04:16
    Guns Akimbo (2019)

Tohle byla bomba. Vizuálně vymazlená, adrenalinem napíchaná videoherní onanie plná nadsázky, humoru a zábavy. Přímočaré, chytlavé, poctivé. Radcliffa moc nesleduju, ale od Harry Pottera je to už druhý jeho film (první je Swiss Army Man), který mě fakt bavil a vypadá to, že se mu ujeté projekty dost líbí a vlastně mu i sedí. Well...doufám, že si bude podobné věci vybírat i dál.

• 25.3.2020  19:47
    Rafťáci (2006)

Když on to prostě není žádný zázrak, jenom Snowboarďáci v jiných reáliích. Ale na tohle jsem se díval radši díky těm buchtám v plavkách. Přecejenom zimní bundy nejsou zrovna moc sexy, žejo.

• 25.3.2020  19:43
    1917 (2019)

Pojem one-shot-movie tady dostává úplně jiný rozměr. Pro někoho možná nudný válečný film, pro mě skvěle strávený večer. Sam Mendes a Roger Deakins dokázali z malé procházky udělat kulervoucí "komorní" drama, kde se díky způsobu vyprávění a natáčení cítíte skoro jakobyste tam s vojákem trpěli taky. Jde za tím vidět obrovské množství poctivé práce. A promyšlenost scén a množství detailů občas bere dech. Pravděpodobně to nebude film, který si budu opakovaně pouštět nebo na který budu dlouho vzpomínat, ale určitě jsem rád, že jsem ho viděl a 4* si bezpochyby zaslouží. Scény s přelétajícími světlicemi nad rozstříleným městem vizuálně 5*.

• 25.3.2020  19:36
    Párty Hárd (2019)

Hodně muziky za málo peněz. A ani to nepůsobí amatérsky. Po dlouhé době český film u kterého se necítím trapně, že jsem Čech. U kterého se nenudím, hodně se pobavím a neřeším, že mě nějaký herec sere. Je to sice jenom hodinová jednohubka, ale tolik nápadů a komedie pohromadě prostě za plný počet stojí. Kdo nemá v prdeli pravítko a nevadí mu občas nějaká nechutnost se pobaví. Korektnost tady nehledejte. Poctivý úlet a první český film, který dokáže konkurovat americkým prcičkám. Plus jde teda do větších extrémů. Film, který má koule, ikdyž v něm jde vlastně doslova o hovno!

• 25.3.2020  19:30

Debilní scénář, šílená režie s postiženým kameramanem (naprosto nepřehledné akční/závodní scény), na mě nefungující japonské štětky motající se kolem aut (s radostí tyto šikmooké smrady ponechám pedofilům), nevyvážený zvuk (musíte zesilovat abyste slyšeli dialogy a pak vám uši rozerve přepálená hudba nebo akce) a asi nejdebilnější hlavní herec za hodně dlouhou dobu. Charismus neviděl ani z rychlíku a hraní ve stylu "jeden výraz stačí" taky ne. Jeho "záporácký protějšek" je zas nagelovaný šikmooký debil s dvěma výrazama za celý film(debilní namachrovaný úsměv, nasraný pohled). Opravdu jsem nefandil ani jednomu z nich, spíš jsem doufal, že oba dostanou solidně po držce nebo že film už skončí. Pokud je vám víc než 15 nebo nejste blázni do podobných závodů nebo aut, tak se tomuhle s velkým obloukem vyhněte.

• 6.3.2020  23:05
    Frozen (2010)

Let it goooo! I did. Až teď jsem si na CSFD všiml, že jsem kdysi viděl tenhle film. Po těch letech si ho až tak nevybavím do úplných detailů, ale pamatuju si, že jsem z něj byl fest odvařený.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23