Ambulance (2022)

Opět to musím říct a opakovat se, ale ano, je to budoucí "FILM TÝDNE, DNES NA TV HOVNA!!". Atraktivní a divoký vizuál s přehnaně rychlým střihem, nadužíváním dronů, zoomů a rotací. Něco jako když se snaží Michael Bay trumfnout sám sebe, ale nezná na to nic lepšího, než svoje odvědčené triky. Takže Michael Bay nadruhou. Logika tady chybí, zápletka je stupidní, finále, kdy rukojmí a zároveň hlavní svědek sebere svoje věci a normálně odejde je k smíchu. Bay už asi neví co by s roupama a invence mu došla.

Amélie z Montmartru (2001)

Mno...chodil jsem do stejné střední školy jako umělci s jejich obory. Když se na to období dívám zpětně, asi chápu tu kritiku filmu.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Tak po shlédnutí kompletní první série dávám jasných 5 hvězdiček, seriál mě nezklamal a i přesto, že jsem čekal spíše kontinuální hororový nářez plný strachu (ano, nereálná očekávání) mě zcela bezpochyby naplnil. Naprostá psycho-ujetina ve které vás první díl mrští do světa ujetých postav, vyšinutých lidí-duchů, zvláštního domu a rozvrácené rodiny a postupně zjistíte, že vlastně nikdo v tom seriálu není normální a snažíte se najít v tom všem řád. No a tady AHS boduje, narozdíl od mnoha ostatních seriálů (hned ze startu nahodím nejvýraznější příklady: LOST, nové BSG) kde logika jde stranou a často tvůrci vymyslí divné věci s tím, že je později už prostě nějak vyřeší tak u AHS nic takového neplatí. Pokud něco nechápete v jednom díle, ve druhém to pochopíte a věci tady prostě dávají smysl. Navíc atmosféra jak řemen, luxusně vymyšlené a vykreslené postavy, zpracování a hlavně příběh...přiznám se, že story arc mě naprosto pohlcuje a opravdu mě zajímá co se tam vlastně děje, což u mnoha jiných rádobydramatických seriálů nějak šumí kolem mě. Mimochodem už jen samotná úvodní znělka by si zadloužila zvlášť profil na CSFD a tak 90% hodnocení..............v půlce třetí série musím uznat, že tento komentář platí pouze pro první. Další série by si zasloužily každá svůj vlastní profil aby se dal vystihnout ten kvalitativní propad. 2. série tak **** a 3. série shit za ** !

Americké psycho (2000) odpad!

Opravdu nechápu kultovní status tohohle filmu. Začínalo to slibně, už jsem tak nějak tušil odkud přišla inspirace k Dexterovi, ale pak to absurdní vyhrocení a následně vyšumění do ničeho na závěr.... Kromě nějaké kritiky na korporátní Émeriku nějak nechápu smysl tohohle filmu.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Některý díl za 5. Jiný za Odpad. Má to styl, ale je to pomalé, unylé a Shadow je kolikrát vyloženě na facku když sebou nechá orat a nic ho nezajímá tak moc, aby se zeptal. Zrovna čtu knihu a mám z ní podobné pocity. Mno...na některé díly si asi vzpomenu, ale obecně to opravdu tak dobré nebylo. edit: knihu jsem přečetl a ta za to stála. Ikdyž se četla těžce a pomalu. Seriál si z ní bere málo a to málo kurví. Nejspíš nechci vidět druhou sérii

Angie Tribeca (2016) (seriál) odpad!

Touch of Cloth mělo taky přehnaný humor, ale měl britský humor, noblesu a málokdy spadal do trapnosti. Žhavé výstřely často na této hranici balancovaly, ale přesto byly vtipné. Zohan se na hranici (pokud nepočítám poslední třetinu) také držel. Ale tato tragédie je asi jako Žhavé výstřely se Zohanem vynásobené 100x. V každém záběru jsou násilně přidané alespoň dva trapné vtipy a přehání se až do extrémů. Celé to působí humorem ve stylu afroamerické produkce Scary Movie a následujících filmů. Další americká blbost pro americké publikum. Popřípadě desetileté děti. Ale předpokládám, že ani ty by u tohohle nevydržely.

Anna (2019)

USB disky, barevné notebooky a další vychytávky cca 30 roků zpátky? Není problém. Besson všechno zařídí. Ale upřímně, za moc to nestojí. Když řeknu, že scénář je naivní tak pak nevím co říct o soubojích. No prostě je to úplná pičovina, buchta je vyloženě superman a s postavou vychrtlé (40 kilo s postelí) modelky zmlátí 15 trénovaných chlapů/bodygárdů/vojáků-záleží na scéně, ale biceps na ní prostě nevidíte. Pak je tu ještě špatně-ruský Evans a standardní Cillian. Ono vlastně kromě hrdinky si na obsazení hlavních rolí až tak nestěžuju. Hrátky s časem a přeskakování o roky z toho udělaly rádoby chytřejší film a snažily se zakrýt vady scénáře. Ty ale Bessonovi nějak nevadí a od naposled parádního filmu Leon v podstatě sere na svět a střílí jeden za druhým jakože cool filmy s cool soubojema a mám z něj pocit, že se snaží vytvořit takový nějaký kult kolem sebe jako Tarrantino nebo Ritchie. To sice může, ale určitě se tím nikam nedostane, protože zatím jsou pro mě Bessonovky synonymem tupých a rádoby stylových laciných mlátiček. Bohužel.

Anomálie (2014)

Zmatené, levné a stupidní Bčko (možná i Cčko) s Mickeym z Doctora Who a Damonem z Vampire Diaries. Příběh nudné klišé, scénář je padlý na hlavu, herci očividně moc tréningu nepobrali, což se režisér (opět Mickey) snažil zamaskovat rádoby efektním zpomaleným zpracováním soubojů. Spíš to ale působí hodně blbě. Velmi sračkoidní, tupé a zmatené béčko, ze kterého číší touha být něco víc. Jsem si ale dost jistý, že skončí nepovšimnuté v propadlišti času, stejně jako těch pár šupů, co do něj investovali.

Ant-Man (2015)

Je to jeden z těch filmů, u kterých víte, že nedáte 5 hvězdiček. Ale zároveň víte, že to byl vlastně parádní film, který jste si užili plnou měrou a vlastně ani neumíte vymyslet, co byste mu vytkli. Mě osobně trochu vadilo až moc vyhraněné a rychle odbyté cameo Avengera a snad i větší provázanost by přišla vhod. Co ale musím vyzdvihnout jsou geniálně zrežírované souboje a akční scény. Ve filmu, kde se velikost postav mění nezávisle za sebou i dvakrát během scény by člověk očekával jakous-takous nepřehlednost. Tady ovšem postavy jedou do sebe naplno, ale přitom jsem neměl sebemenší problém se orientovat v ději, prostoru, postavách a čemkoliv. Triková stránka byla samozřejmě bezchybná, to jsem čuměl jak si tvůrci vyhráli. Zatím dávám 4 hvězdičky, protože mi to přijde jako na 100% odvedené Béčko, které mělo být Áčkem.. Časem ale třeba změním názor, protože tenhle film zas tak moc záporů neměl.

Ant-Man a Wasp (2018)

V podstatě to hodnotím asi stejně jako první díl. Tento se akorát víc soustředí na Wasp a je tam víc mambo džambo technických průjmů a z prstu vycucané fyziky, kdy má zmenšený člověk pořád kinetickou energii velkého, ale na zmenšený barák se to nějak nevztahuje. No budiž, je to Marvel a je to čistě jen letní popcorn pro pobavení. Antmana jsem v MCU vždycky tak nějak považoval za ten malý béčkový filmek, co chce pobavit v mezičase mezi těmi většími s lepšími postavami. A samozřejmě jako obvykle záporačka s nevyužitým potenciálem. Ale budiž, bavil jsem se a dám zase 4 ikdyž si za týden nevzpomenu, co se tam vlastně dělo.