Mlčení jehňátek (1991)

Možno som nemal v detstve čítať knihy. Možno sa mi nemala dostať ani táto kniha do rúk. Presne tak, možno potom by bolo hodnotenie o čosi väčšie. Všetko čaro príbehu som si zapamätal tak akurát iba pri pohľade na Anthonyho výraz a prejav spoza cely.. Sedemdesiat percent

Vzhůru do oblak (2009)

Dúfam, že teraz nebudem sám seba klamať, no mám taký vnútorný pocit, že Hore bol pre mňa štatisticky najslabší animák zo stajne Pixar. Niežeby bol zbytočný, určite nie. Melancholická časť spomienok na zaprášený album s fotografiami celkom osviežila, humor si takisto našiel svoje miesto. Nemôžem si však pomôcť, voľajakosi ma to nechytilo, čo by malo byť nezvykom u Pixarovcov. Sedemdesiat percent

Na Hromnice o den více (1993)

Takmer som sa zadusil arašidmi. Nečakal som to. Skutočne som nevedel, do čoho idem, keď sa mi do rúk dostal tento film. Pochvala smeruje predovšetkým skvelému námetu. Hlášky sedeli akoby boli na mieru šité. Murray skvelý herecký koncert. Kam až doletí filmárska fantázia je skutočne neuveriteľné. Gratulujem

Zombieland (2009)

Trafili ste mi klinec po hlavičke pán Fleischer. Vytiahnuť takúto štvoricu z nejakého rockového baru, počítačovej herne, kaderníckeho salóna a mekdonaldu je priam neskutočne neskutočná náhoda... Zaujímavý pohľad sledovať Woodyho a mladíka Eisenberga, ktorý je v mojich očiach talent nerozmeniteľných rozmerov. Čierny humor obalený špičkovo premyslených trikov nenásytných zombíkov dodal filmu korenie.. Výprava filmu si musela dať rozhodne veľkú námahu.. Cameo taktiež potešilo. Super! Konieckoncov, pamätáte sa ešte, ako som spomenul zaujímavý pohľad sledovať Woodyho? Nuž. O dosť vehementnejší pohľad bolo sledovať Emmu v obtiahnutých nohaviciach

Smrt čeká všude (2008)

Vy by ste skutočne podali na pódiu Oscara tejto žene do rúk s úprimným blahoželaním za režijný výkon? Asi nie, čo?! Film je nemastný, neslaný. Chutí asi ako segedínsky guláš bez papriky, smotany a dokonca aj kapusty. Valné napätie tam síce funguje, avšak cenu Akadémie by som tomu nedal, aj keby mi Kathryn bavila celú noc psa, keby som išiel s partiou zapiť kamarátove vrátenie sa z alkoholického liečenia

Tahle země není pro starý (2007)

Noo, tak toto boli už iné husle. Nápaditý námet, výborne trio Jones-Brolin-Bardem... Z posledne menovaného išiel skutočne neopísateľný, chladne mrazivý strach. Moc síce toho nenahovoril, fiškúr akýsi, avšak trikrát by som si radšej v nejakom hostinci k nemu nesadol. Brolin si moje filmárske srdce za poslednú dobu veľmi získal. Nenápadný elegán, ale dajte mu pištoľ, týždeň ho nepusťte k žiletkám, kúpte mu pivo a ponúknite ho svojou zbierkou lacných cigár, a uvidíte, čo to spraví... Jones je už síce stará píla, ale stále píli jak oči... Skutočne pekná večerná oddychovka, vrelo odporúčaná pri krbe s vychladenou desinou, ...kto nemá krb, kľudne postačí len to pivo

Opravdová kuráž (2010)

Už ste niekedy zažili takú nudu, že vás nudilo sa aj nudiť? Skutočne som od bratov Coenových čakal peněkud svižnejší bič. Netvrdím, že to neplieskalo, niekto sa v tom dokonca určite nájde... Svetlo Božie to pre môj punc rozžiaril Brolin, ktorý mal beztak úzky pľac. Nuž, nič to. Nejaká hláška tam vyperlila, pod obraz Boží spitý Bridges, excelentný výkon mladučkej Steinfeld, nejaký výstrel tam takisto bol... Celkom milý počin, len by to chcelo trocha oživiť. Každopádne, Coenovci zjavne tušia, o čo im išlo, tak už som ticho

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Arnie v koženej bunde, v slnečných okuliaroch, na motorke. Navyše okolo všade lieta olovo a chrlí oheň. Cameron je megatípek, vie, čo na nás platí

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Krásny film. Skutočne dokonalosť sama o sebe. V prvom rade sú tu geniálne herecké výkony, dokonca aj u komparzistov, ktorí vo väzenskej kuchyni škrabú zemiaky... Newmanova seansa musí dostať aj toho najvyzretejšieho gangstra, ktorý tak doma usilovne tvrdí, aký je výnimočný talent na heavy metal. Nádej skutočne existuje, skutočne už tomu veriť budem

Muž v ohni (2004)

Priznám sa, zvyknem čoraz častejšie hekticky oznámkovať film. Koľkokrát sa mi stane, že svoj debutový ortieľ po čase zmením. Ako však dumám, tak dumám, nemyslím si, že moje prvotné hodnotenie sa bude v tomto prípade niekedy meniť. Mám rád filmy, ktoré so mnou čosi spravia. Zväčša tie, ktoré mi vyvolajú zimomriavky na rukách. A ku tomu nahnevaný Denzel, nuž... asi nie je o čom ďalej diskutovať