Vetřelec (1979)

Pozeral som režisérsku verziu. Spočiatku som nechápal, čo všetci na tom filme vidia. Proste klasické sci-fi s množstvom pípavých zvukov, blikajúcich svetielok a miniatúrnych obrazoviek. Áno, malo to atmosféru ale mňa to akosi nevedelo osloviť. No a potom prišiel na scénu Alien osobne, hladina napätia radikálne stúpla a ja som primrzol na stoličke. Neuveriteľne hustá atmosféra, akú som už dávno nezažil. Hlavne záverečná polhodina je zážitok, oplatí sa naň počkať. 80%

Království nebeské (2005)

Ale len a jedine za Director's cut! Kinoverzia mi absolútne nedávala zmysel a nudila ma. DC je skvelý, plný emócií, logický, duchaplný a neskutočne nadupaný. Odporúčam pozrieť. Kinoverzia: 60% DC: 85% PS.: Že DC pravidelne vysiela JOJ-ka je jeden z mála jej plusov. PSS.: Chcem vidieť DC Gladiátora!

2012 (2009)

Paradoxný film. Na jednej strane strašne prehľadný scenár a tisíckrát videné postavy a na druhej strane veľkolepá, trikovo nadupané scény a snaha o nejakú tú myšlienku. Semioticky vypiplané vs. pubertálna akcia (rozumejte= podobné "zvraty" a tesné úniky som robil s lego panáčikmi keď som mal 14). No i napriek tomu dávam vysoké hodnotenie, lebo film sa mi proste páčil, bavil som sa a to je presne to čo som chcel. 75%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Hra tieňov nie je zlý film, len je občas zbytočne zmätený a nejasný, divák musí byť pre to extrémne pozorný, alebo naňho ísť dvakrát (čo podľa mňa nie je na škodu). Ritchie v tomto filme predviedol vybrúsený vizuál, ktorý sa však vzdialil od klasickej detektívky bližšie k akčnému filmu. Moderného fanúšika Doylovho Holmesa, ktorý si uvedomuje, že Holywood rád prekrúca predlohy, by to nemalo odradiť, lebo stále tu nájde citáty a miesta známe z poviedok, zaobalené do súčasnej "teenage" estetiky. A navyše vtipné (Downey si očividne rolu bláznivého narkomana užíva, takže Holmes v jeho podaní srší hláškami a je uveriteľný). Komu sa nepáčil odklon od klasiky už v jednotke nech sa tomuto filmu vyhne. ja mu dávam 80%