Knihovníci (2014) (seriál)

Na konci prvej sezóny dávam 5*. Lebo. Lebo je to prekvapenie! Nič náročné, krásne žánrové, s estetikou seriálov 90tych rokov a dneška. Niečo medzi Buffy, Doctrorom Who, Skladiskom 13 a Lovkyňou tajomstiev. kto by mohol odolať? Plus: Časť zo Slovenska potešila ;)

Need for Speed (2014)

Prekvapenie (preto 4* a nie tri hoci tú 3 by si to zaslúžilo). Ono príbeh je priemerný, charaktery ploché, ale na druhej strane má to príjemnú hudbu, dobre sa na to díva (zvlášť na Imogen Poots) a Waugh je silný v "civilných" scénach. Takže dobre natočený žánrový film. Ako relax vyhovujúce.

Láska na vlásku (2014)

Strašne rád by som dal viac. Lebo napriek absencií poriadnej zápletky je to väčšinou dobre odohrané, s dobrou výpravou a v pohode sa na to dá dívať. Aj niektoré podivné dialógy som prežrel. ale potom prišiel záver. "Rozuzlenie" prebehne..neprebehne... vlastne neviem čo to bolo. Scenáristická amatérčina najhrubšieho zrna. Dobrý pocit fuč. Keby som bol 14-ročná teenka bez vkusu tak to prežijem. Ale nie som.EDIT: Pri druhom pozeraní je to ešte väčšia nuda a flákačstvo tvorcov je ešte vypuklejšie. Toto má byť nová vianočná klasika? Smutné. Smutné čo bežný slovenský divák znesie.

Transformers: Zánik (2014)

Strata času. Okrem vizuálu - na Peltz a výbuchy sa dobre díva - a hudby je to o ničom. Nudná zlátanina (aj Bayove epické zábery sa omrzia keď sú každé dve minúty používané úplne zbytočne!!!). Posledných 20 minút som ledva udržal oči otvorené. Veci len vybuchujú, ľudia pobehujú zo scény na scénu a celé je to akési nekonzistentné a nudné. A hlavne pridlhé. Podobný príbeh by pôsobil akčne a sviežo aj v 80 minútach nie v cca 3 hodinách. Proste zle.

Já, Frankenstein (2014)

Nehorázna blbosť. Ale nehorázna... Napriek tomu ma to neskutočne bavilo. Ale NESKUTOČNE! Príbeh, efekty, pointa všetko. Fantasy Bčko podľa môjho gusta. Ale ja som jeden z mála, bežný divák bude umierať od pátosu, nelogickostí a kŕču.

Sousedi (2014)

Alebo 3 a pol. Ono je to vlastne fajn a chytré. Len škoda, že kdesi v jadre to stratí šťavu. Nie však na dlho.

Rio 2 (2014)

Animácia pekná a väčšina songov je skvelých. Ale scenár skáče od zápletky k zápletke, od scénky k scénke a aj tak je to nuda. Čo je..dosť umenie pri tom nožstve tém. Dokopi priemer, ale pozerať sa to asi neoplatí.

Vlk z Wall Street (2013)

Dorian Grey dnešnej doby. Plus skvelý DiCaprio a Scorsese. A naše tajné túžby na obraze a estetizované. Treba viac?

Poslední hvězdný bojovník (1984)

Tron+Star Wars+ Doctor Who na drogách a pre deti. Aj na tú dobu to museli byť smiešne (naozaj museli) triky. To je jedno. Kašlať na triky, nevýrazná réžia to kazí. Prípadne dabing. Inak by to bola pecka. Ale tak pre deti/ na zabitie času to postačí. Užijete si to hlavne ak máte slabosť pre teenegerov a space operu.