Yeoreumui soksagim (2007)

Keď si predstavím, že ten film nebol v podstate ničím veľmi zaujímavý, myšlienka bola už veľakrát rozobratá v iných filmoch a aj záver bol taký voľnejší, neviem prečo tomu dávam tak vysoké hodnotenie. Pravdou však je, že akosi nevidím dôvod dať tomu horšie hodnotenie, keďže sa mi to celkom páčilo... Takže 70%...

Long Love Letter: Hjórjú kjóšicu (2002) (seriál)

Tak tento seriál ma teda nemilo sklamal. Celkom originálna myšlienka - jedného dňa sa po silnejšom zemetrasení "vyparí" z mesta škola aj približne s 30 ľudmi. Tá sa objaví v neznámej spustošenej krajine a začína boj o prežitie + zisťovanie, čo sa to vlastne s nimi stalo. Bohužiaľ, hoci je príbeh na prvý pohľad zaujímavý, každou časťou sa seriál mení v hlúposť vhodnú asi pre deti do 15 rokov. Samotný záver to síce celé pekne uzvarie, no ja som nejak nepochopil, čo sa vlastne stalo resp. ako to skončilo.

Mahócukai ni taisecu na koto (2003) (seriál)

Anime svojím štýlom pripomínajúce Haibane renmei no tu medzi ľudmi chodia jedinci schopní čarovať. Bohužiaľ, zatiaľ čo Haibane je úžasné anime od prvej časti po poslednú, Mahô tsukai ni taisetsu na koto bolo pre mňa dosť "nezáživné" a jeho pomalé tempo ma často uspávalo. Posledné časti boli síce výborné no neprebijú ten nudnejší stred.

Záhady minulosti: Soudný den 2012 (2007) (TV film)

Zaujímavé, hoci za "čistý" dokument to nepovažujem. Rozprávanie o Sibyle, Mayskom kalendári či známom Merlynovi bolo zaujímavé a pomerne uveriteľné. Celkom som zvedavý, či sa to všetko naozaj stane :)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Hviezdička za Jennifer a druhá za žáner + pár svetlých momentov... inak capovina, že človeka pri pozeraní až oči boleli....

Dům loutek (2009) (seriál)

Zaujímavé na tomto seriáli nie je ani tak samotný dej jednotlivých epizód, ktoré sú v podstate náhodné akčné príbehy ale skôr ich úvod a záver ktoré tomu dodávajú tú správnu šťavu a ten hlavný dôvod, prečo sa na ten seriál pozerať aj ďalej. Ako keď jete pečené kura s exotickým korením - je to stále len kura, no to korenie pridáva jedinečnú chuť, ktorá odlišuje ostatné kurence od tohto jednoho :))

Vše, co můžeš chtít (2005) (TV film)

Celý problém tohto snímku spočíva v tom, že sa jedná doslova o "Americký romantický film". Jednoducho obsahuje všetko, čo si pod týmto pojmom dokážete predstaviť a trochu originálnejšia myšlienka je asi to jedniné, prečo to dopozeráte do konca (a možno ešte kvôli sympatickej hl. postave :).

Mr. GS (2008) (pořad)

Neviem o čo vám pri hodnotení ide, ale ja sa pri tejto relácii dosť často smejem.

Univerzální uklízečka (2005)

Veľmi pekný film na také to večerné piatkové pozeranie, kedy sa vám nechce nič zložitejšie sledovať, no poslendá minúta mi celý dojem dosť pokazila :(

Parangjooeuiboo (2005)

Choďte s tým hodnotením niekam... :) Hoci je to remake Crying Out Love, In the Center of the World, mne sa to aj tak páčilo. Je pravda, že oproti originálu je to také nedonosené dieťa, ale aj tak to bolo pekné...