Yeoreumui soksagim (2007)

Keď si predstavím, že ten film nebol v podstate ničím veľmi zaujímavý, myšlienka bola už veľakrát rozobratá v iných filmoch a aj záver bol taký voľnejší, neviem prečo tomu dávam tak vysoké hodnotenie. Pravdou však je, že akosi nevidím dôvod dať tomu horšie hodnotenie, keďže sa mi to celkom páčilo... Takže 70%...

Záhady minulosti: Soudný den 2012 (2007) (TV film)

Zaujímavé, hoci za "čistý" dokument to nepovažujem. Rozprávanie o Sibyle, Mayskom kalendári či známom Merlynovi bolo zaujímavé a pomerne uveriteľné. Celkom som zvedavý, či sa to všetko naozaj stane :)

Goong (2006) (seriál)

Skoro rozpávkový príbeh - chudobné dievča Chae-kyung sa zhodou okolností dostane do kráľovskej rodiny, kde sa musí pripraviť na novú úlohu - kráľovná krajiny (hoci len formálna). Plánovaná svatba bez akýchkoľvek citov, ťažký život v paláci, závisť v očiach druhých, učenie množstva kódexov a bontónov i princová stará láska - to všetko musí mladá študentka umenia zvládnuť. Avšak namiesto toho, aby sa prispôsobila palácu ona, palác sa pomaly mení a prispôsobuje charizmatickej a nespútanej Chae-kyung. Seriál asi vhodný pre dievčatá no mne sa to aj tak páčilo, hlavne herecký výkon hl. predstaviteľky Eun-hye Yun :)

Nodame cantabile (2006) (seriál)

Pokiaľ sa vám seriál páčil ale radšej by ste si pozreli vážnejší príbeh, Kórejský seriál Beethoven Virus je to pravé.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Ja opíšem len dôvody, ktoré mi ubrali tú jednu hviezdičku: hudba (hlavne "say heeeellooooo... mi po pár častiach liezlo na nervy) a naťahovanie (hoci sa v každej časti toho veľa udialo, mal som pocit, že všetky zábery boli o 15 sekúnd dlhšie, než by sa patrilo). Potom ešte drobnosti, ale tie sa nájdu všade... (pozn. pozrel som si to 2x, pre istotu, ale názor som nezmenil). Takže bod strhnutý za spracovanie, inak príbeh úžasný.

Podobat keu sanai (2006) (seriál)

Veľmi dlhý príbeh o tom, ako jedna "pipka" z mesta odíde na vidiek do vinohradu, kde sa učí pestovať vinič len so svojím starým otcom a jeho pomocníkom. Samozrejme to začne medzi tou pipkou a pomocníkom iskriť a iskrí to až do konca. Nudný začiatok, celkom príjemný koniec, pekné prostredie, ale inak nič extra.

Kariseuma talchoolgi (2005)

Nebolo to vôbec zlé ale zase ani nejak extra dobré. Proste filmík do pohody, nad ktorým netreba rozmýšľať. Tie 4* sú asi trochu nadhodnotené, ale tak svet sa kvôli tomu nezhrúti a pri Eun-hye mám sklony vždy trochu nadhodnocovať :D

Nobuta. O produce (2005) (seriál)

Japonská stredná škola - príchod novej žiačky vo forme "škaredého káčatka" - jej šikanovanie - dohoda s dvoma spolužiakmi o tom, že ju spravia populárnou. Myslíte si, že už dopredu tušíte, o čom to bude a ako to dopadne? Omyl. Treba si uvedomiť, že nepozeráte na Americký seriál. Pre mňa rozhodne príjemné prekvapenie...

Parangjooeuiboo (2005)

Choďte s tým hodnotením niekam... :) Hoci je to remake Crying Out Love, In the Center of the World, mne sa to aj tak páčilo. Je pravda, že oproti originálu je to také nedonosené dieťa, ale aj tak to bolo pekné...

Univerzální uklízečka (2005)

Veľmi pekný film na také to večerné piatkové pozeranie, kedy sa vám nechce nič zložitejšie sledovať, no poslendá minúta mi celý dojem dosť pokazila :(