Má je pomsta (2002)

Asijské filmy mě částečně svou odlišností od běžné evropské a americké produkce děsí, na druhou stranu neuvěřitelně lákají a baví. Park je mistrem ve vyprávění příběhů na jejichž konci nevíte, kdo je vlastně "ten zlej" a kdo "ten hodnej". Neklade ani tak otázky. Víc se snaží ukázat zamotanost lidských osudů. Nebojí se brutality a násilí, ovšem nikdy mu nechybí odvaha dodat krvavým scénám humor a nadsázku. První díl Parkovy trilogie je jen a jen o pomstě dovedené do důsledku.

Persepolis (2007)

Krásná jednoduchá animace prvního iránského komiksu. Příběh silný, leč jsem se občas ztrácela v přemíře informací. Ale hlavní hrdinka je neuvěřitelně sympatická :-)

Špinavé ulice (1973)

Vizuálně nabitý snímek, který je o grázlech ze Scorseseho rodné čtvrti. Výborná hudba, výborné akce a výborní herci. Získal si mě.

Východní přísliby (2007)

Ruštějšího neRusa než je Viggo Mortensen jsem ještě neviděla. Film má švih, logiku, nápad a plno jiných věcí, které jej dělají výjimečným. Cronenberg si ovšem neodpustil drsné záběry toho, u čeho většina normálních lidí raději uhne očima...

Před soumrakem (2004)

Paříž a dva lidé,kteří se setkávají po 10ti letech a navazují na to, co se odehrálo jedné noci ve Vídni. I když se vidí podruhé v životě, je jejich rozhovor naprosto otevřený, plynulý a přirozený (a především nešustí papírem). Takhle to v životě skutečně občas chodí a natočit o tom film byl sqělý nápad.

Před úsvitem (1995)

možná trochu klišé, ale i takovéhle věci se v životě stávají-jedna dlouhá noc černá jako vídeňská káva a dva lidé,kteří se neznají,ale to přece vůbec nevadí-kdo nezažil, nepochopí...

Taková zvláštní rodinka (2001)

Wes Anderson si mě získal svým Životem pod vodou. The Royal Tenenbaums je trošku slabší,ale i přes to má v sobě stejně nepopsatelnou a rozporuplnou atmosféru. Postavy tak atypické,ale zároveň jakoby povědomé, scénář téměř bizarní, výborné kostýmy a velmi dobře volená hudba jako podkres.