Pod zemí (2014)

Skvelý horor! Veľmi zaujímavá myšlienka, už začiatok ma chytil za srdce, pretože archeologické, vykopávkové a podobné veci ja skutočne môžem. Perdita sa tu trochu zahrala na Indiana Jonesa v ženskej verzii a šlo jej to perfektne, čo ma milo prekvapilo. Celý film bol výborne spracovaný, postupne naberal na hororovitosti a neustále ma udržiaval v napätí, pár ľakačiek to fakt len vylepšilo, a konečný efekt filmu bol absolútne úžasný!

Ona (2013)

Veľmi zaujímavá myšlienka, námet, príbeh ale spracovanie mi hrozne nesadlo. Keby to spravili naopak, že hlavnou hrdinkou by bola žena, alebo keby aspoň sympatickejší muž, tak by to bolo lepšie. Vytvorili z neho strašne úlisne, slizko a pedofilne vyzerajúceho starého mládenca podľa mňa. Vôbec sa mu to nehodilo.

The Lying Game (2011) (seriál)

Seriál ešte nemám zhltnutý celý ale aj napriek tomu si dovolím ho hodnotiť už teraz pretože ma veľmi zaujal. Zo začiatku mi riadne pripomínal Dvojičky so SMG ale podobnosť je asi len vo výmene dvojičiek, zvyšok zápletky je zdandlivo úplne iný, a taktiež je to postavené do rolí teenagerov, nie dospelých ľudí. Síce som dal 5* ale úroveň Ringer-u to nedosahuje, a taktiež aj napriek tomu, že som si obľúbil Alexandru Chando, nie je to Sarah Michelle Gellar a tak je to skôr 4,5* s priklonením na tú lepšiu stranu. Dej je ale pútavý, po konci každej epizódy chcem vidieť ďalšiu a zatiaľ ma tam nič nenudí ani nijak extra neirituje, čiže nemám veľmi čo vytknúť ... možno okrem tej snobskej preafektovanosti priblbých postpubertálnych holiek ale aspoň že sú pekné a dá sa na ne pozerať no.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Perfektný seriál, mám ho pozretý minimálne tri razy a nemôžem uveriť tomu, že v ňom nepokračovali. Dej sa postupne prehlbuje, nenudí, neustále sa na scéne objavuje niekto nový a každá odpoveď na otázku prináša pár nových otázok, čo skvelo ťahá človeka do deja. Mimo toho, že Sarah Michelle Gellar je moja top najobľúbenejšia herečka, sa mi seriál veľmi páčil aj hlavne pre zaujímavo vyobrazené charaktery postáv, a myšlienka dvojičky preberajúcej miesto svojej sestry, pričom neviem nič o tej druhej často otvára aj priestor pre humorné situácie čo občas odľahčilo atmosféru. SMG je neuveriteľná v tomto seriáli, krásna, pôvabná, perfektná herečka s obrovským talentom!

Prvotní strach (1996)

Výborne vyobrazená skutočnosť ako málo má právo spoločné s morálkou, aké je nedomyslené a dá sa ľahko prešťať. Film so skvelými hercami a zaujímavým príbehom poukazuje na to ako ľahko dokáže človek manipulovať s inými ľuďmi, a že nič nemusí byť v živote také ako sa to javí.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Absolútne geniálny seriál. Gradácia deja v jednotlivých sériách je spracovaná výborne, každý diel má svoj príbeh, svoju pointu a zároveň sa skrz naskrz preliači pomedzi celú sériu jedna ústredná dejová línia danej sezóny. Presne takýto štýl sa mi páči a tu ho vychytali. Stana Katic je nádherná, silná, racionálna a nikdy neveriaca na nadprirodzeno, čo oponuje charakteru Castla a vytvára obrovský priestor aj na mnoho vtipných situácií v dôsledku nezhôd apod. Bez Becketovej by som si seriál nevedel ani predstaviť a jej krása dodáva vražednému krimi pôvab a akési nadnesenie, čo sa mi veľmi páči. Stana Katic má po tomto seriáli nového fanúšika!

Hotýlek (1975) (seriál)

Tak z tohoto seriálu mám úplne protichodné pocity. Seriál sám o sebe s jeho myšlienkou, postavami, priestormi a celou svojou atmosférou sa mi veľmi páči, avšak čo ma neskutočne doráža a irituje je charakter hlavného hrdinu. Ja viem, že zrejme práve na ňom je postavený celý vtip seriálu (a poznám ľudí, ktorí by sa ňom isto riadne pobavili), ale ja ho neznášam. Toho človeka by som zabil, vytáča ma skoro každý jeho názor, veľa toho čo podnikne mi príde absolútne nelogické a nad obrovským množstvom rozhodnutí, ktoré učiní len krútim hlavou. Videl som jeden a pol série ale viac sa naňho nemôžem pozerať lebo by ma už asi porazilo. To ma ale mrzí pretože seriál ma celkom bavil.

Falling Skies (2011) (seriál)

Výborné postapokalyptické scifi, zaujímavé postavy, rôznorodé príbehy, dejové línie, v každej sérii príde niekto a niečo nové. Charaktery sú v priebehu seriálu vykresľované neustále podrobnejšie a celkovo pôsobí Falling skies gradujúco a nenudí človeka. Finále bolo spracované na jednotku a fakt poriadne. Moon Bloodgood a Sarah Carter, máte nového fanúšika :D výborné a krásne herečky!

Hon (2012)

O tom akí sú ľudia zdegenerovaní, dementní, zbytočne si navzájom ubližujú a ako málo stačí aby sa verejná mienka o človeku zmenila rýchlosťou svetla. Ako aj študovaný urobí z komára somára a zo slušného človeka odpad spoločnosti. Po tomto filme sa každý ozaj zamyslí nad tým či stojí ohováranie a slepé obviňovanie za to.

Bez dechu (2011)

Zaujímavá zápletka, akcie bolo dosť, dramatická vložka tiež celkom ušla, ale ten Lautner mi tam fest liezol na nervy. Ja si nemôžem pomôcť ale on podľa mňa je strašne zlý herec, akoby ho do filmov hádzali len kvôli svalom a tomu že relatívne obstojne vyzerá pri pekných dievčatách. Bez Lily Collins by to nestálo ani za zapnutie ale urobili dobrý ťah tým že k nemu na útek dali milé a pekné dievča. Inak by to stratilo strašne veľa lebo on bol hrozný. Keby tam dali herca čo vie hrať tak by to mohlo byť aj 5.