Bronson (2008)

Byl jsem velice mile prekvapen a film stoji opravdu za to.Jak znamo tak cca 90% vsech lidi ma v hlave totalni bramboracku a komentare uvedene nize to jen potvrzuji.Je to stesti narazit cas od casu na film , ktery proste neni pro kazdyho troubu co svuj zivot scvrknul na sympatie s hokejistama , facebook a hakovani od sedmi do pul paty.Velkolepe pojaty banalni pribeh primitivniho trestance a opravdu hodne neprizpusobiveho jedince.Zde je ovsem pribeh perfektne podlozen 100%ne povedenou umeleckou ambici a jakozto umelecky projekt je super super super povedeny.Pominu famozni herecke umeni Toma Hardyho a jen upozornim na nejvetsi umeleckou devizu tohoto snimku a tim je velmi citlive , ale misty i provokativne genialni servirovani filmu jako audiovizualniho umeni v jednom celku.Kdo posloucha Pucciniho (coz je taky autor "ne pro kazdeho") tak si tento film musi vychutnat.Zaverecny "techno" motiv skvele prezentuje vliv a odkaz Iana Curtise a lepsi vyber se asi nemohl povezt. No zkratka - syrova animalni divokost je vlastnost cista ale bohuzel ne bez nasledku - ovce oveseny hypotekama , tlustou manzelkou a 2ma detickama navlecenejma v hokejovejch dresech tohle fakt pobrat nemuzou - pan buh za to zaplat. Davam 4 hvezdy za jeden z mala zdarilych umeleckych pocinu posledni doby. Cink , cink , beee , beee ,

Ali (2001)

Pro me jeden ze slabsich filmu z prostedi ringu a trochu urcite zklamani.Pro Manna typicky dlouha stopaz mi tentokrat hodne vadila i kdyz si uvedomuji ze zivot Aliho musel obsahnout tolik udalosti , ze neni mozne to do jednoho filmu nacpat .Opravdu jsem byl prekvapen , kdyz klasicky Mannuv model ze siroka vypraveneho pribehu co smeruje k zaverecnemu okamziku z mnoha poloh hlavnich postav se nakonec potka v souboji v Zairu.O box se nezajimam a Muhammad Ali mel urcite nesporne moralni vlastnosti , ktere bylo nutne ukazat ,ale presto vsechno.... - Vrcholem zivota tohoto borce byl souboj s Joe Frazierem v Manile.Tento a zadny jiny souboj je povazovan za nejlepsi boxersky zapas vsech dob takze nechapu ze ve scenari chybel.Libil se mi Peebles ackoliv opet nedostal mnoho prostoru - je to nedoceneny herec a ma urcite vyssi potencial nez kam ho castingove agentury zarazuji.Smith byla skvela volba - prijde mi ze je tam i fyzicka podoba a grimasy s vycenovanim chranice zubu byly az autenticke. Jinak davam jen 2 hvezdy , protoze je to slabe zpracovani velmi silneho materialu ikony nasi doby

Konspirátor (2010)

Souhlasim s "Verbal" - tohle je parada.Dalsi film z me nejoblibenejsi kategorie - "predem odsouzen k neuspechu v USA" .Film poukazuje na to , co vetsina americkych obcanu nechce slyset - ze zarivy priklad demokracie je vlastne jenom sebranka moralne pokrivenejch bastardu , manipulatoru a prodejnech kurev a ze koreny tyhle prohnily spolecnosti byly utvareny prave takovymi praktikami jake ukazuje Boby Redford . Tahle kolonie mela rozhodne zustat pod kontrolou anglie , protoze velkohubost a propaganda bezcharakternich patriotu prerostla v nejvetsi zlo na planete a naprosto nekontrolovatelnou moc nad celosvetovym denim.Trochu jsem to zpolitizoval , ale nakonec jedna se o politicke drama takze..... Velmi jsem docenil ze si Redford odpustil jakkykoliv patos a dokonce i zaverecna rec obhajce se obesla bez dojemnych slintu peclive prokalkulovanych pro dojeti divaka.Dojem zanechava film jako celek a je to skvely dojem. Vsimnete si sceny v 80te minute kdy McAvoy jde sam domu po dlazdeni - famozni souhra kamery a tymu osvetlovacu - fakt peknej zaber. Pokud mate v hlave mozek a ne facebook tak si tenhle film urcite dejte.Davam 4 hvezdy - super.

Warrior (2011)

Vsechny pribehy , ktere se kdy staly kolem jakehokoliv ringu uz asi byly na platne takze je to opravdu tezke prijit se scenarem , ktery by prekvapil.To , ze se to naposledy podarilo Eastwoodovi je takovej malej zazrak a troufam si rict , ze dalsi uz nebude.Nicmeme tento film ma co nabidnout a rozhodne to neni ztraceny cas.Trochu zbytecne dodavana glorifikace obema hrdinum (jeden koupil srdce dcerunce a druhej zachranil amiky z tanku v Iraku) mi ale nakonec vubec nevadila.Vsechny ""nedostatky" naprosto famozne prekryl neuveritelny vykon Toma Hardyho - jeho pojeti na smrt odhodlaneho a totalne motivovaneho zabijaka s dobry srdcem je naprosta spicka.Pri zaverecne bitce predvedl neco , co jsem jeste v podobnem filmu nevidel - uplne me mrazilo, kdyz jsem na ty jeho grimasy koukal. Film Vas nijak neobohati , ale taky Vas nebude nudit - Hardy je skvely.Davam 3 hvezdy - coz je v mem prisnem hodnoceni film co musite videt

Přirozený talent (1984)

Co rici k tomuto snimecku - ja jsem jeden z tech , kteri se hned po shlednuti dali na baseball/softball a je to sport ktery hraju uz 22 let.To je asi i to co na tomto filmu docenuji nejvic.Pribeh zavani az banalnim patosem ale to moralni poselstvi (hlavne pro deti) je proste skvele.Film urcite pozitivne ovlivnil miliony decek v USA a to se da rict jen o malo filmech.Myslim ze film dokonce ziskal onu povestnou malinu jakozto oceneni pro nejvetsi kyc , ale to je tady opravdu vedlejsi.Patos v zaverecne scene je vazne grandiozni a rotika , kterou balon udela ve svetlech nad hristem je parada :-). Co urcite stoji za zminku pominu-li vyse zminene je vykon Duvalla (to je pro me osobne neskutecne obrovska filmova "bit-hidden-star") no a samozrejme Newmanova hudba - ustredni motiv jsem od te doby slysel snad v kazdem filmu o baseballu a vlastne i v mnoha jinych kde jde o ten jeden moment kdy to tam leti a slzy dojeti vytrysknou. Film pustte detem - poskytne jim to dobry priklad v mnoha smerech.Davam 4 hvezdy a to davam malo(i kdyz tady urcite hodne neobjektivni).

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Jako serialu davam 5 hvezd.Skvele nastavene charaktery postav , inteligentni humor a v danem zanru druhy nejlepsi serial co kdy byl natocen ("ano pane ministre" nic neprekona to je jasny ).Asi jsem znacne neobjektivni , ale nejsem schopen strhat cokoliv v cem se objevil M.J.Fox - herec , ze ktereho primo cisi radost , zivot a pozitivno , kdykoliv se ukaze na screenu.O to smutnejsi je osud , ktery ho potkal a musim se ptat proc prave cloveka , ktery ma tenhle dar rozdavat radost uz jen tim ze je.V zaveru 4-te serie kdy se M.J. Fox z pochopitelnych duvodu louci jsem byl vic nez dojaty a to je u komedie zvlastni jev.Urcite si serial dejte i po letech - nestarne.

Sucker Punch (2011)

totalni brak - proste 110 minut neceho co snad melo mit nejaky radoby skryty zamer , ale proste to nevyslo a je z toho banalni sekvence bezduchych scen.Dokonce ani zamysleny efekt "sexy-retro-glamour" slecinek navlecenejch do podvazku prvorepublikove produkce se nedostavil takze opravdova ztrata casu. Brak - 1 hvezda

RocknRolla (2008)

tady nemuzu moc souhlasit s ostatnimi , protoze podle me je to velice dobry film.Trochu jsem nepochopil ceskou distribuci , ktera puvodne v kinech film inzerovala , ale pak ho snad ani neuvedla a nebo pouze v nekterych salech.Asi nejvetsi role , kterou ceska hvezda Roden sehral v zahranicnich produkcich a rozhodne super vykon.Jinak film je typicky Guy Ritchie a prostredi , ktere zna nejlepe takze tady se zadne prekvapeni nekona.Mozna filmu chybi originalita jeho predchozich kousku , ale par skvelych momentu jsem zaznamenal.Urcite stoji za zminku Ritchieho pojeti "eroticke sceny" , ktera trva asi 6 sekund a opravdu vystihuje to jak to s tim sexem ve skutecnosti je + nezbytne cigaro po.Thandie Newton ma neskutecne sexy chuzi a Tom Wilkinson se stava opravdu synonymem stabilne podavaneho kvalitniho vykonu v cemkoliv. Davam 3 hvezdy coz je v mem prisnem hodnoceni super film , ktery musite videt.

Odpočítávání (2010)

Opravdu zajimavy film , ktery muzu jen doporucit.Jednou mi jeden muj pritel rekl : "terorista jen se svoji virou a v sandalech a proti nemu koren ze CIA se vsema satelitama, odposlechama, konspiracema a omezovanim osobnich svobod - kterejch z nich je tobe jako obycejnymu cloveku vlastne bliz?" No a tenhle film je samozrejme tak trochu prave o tom.Pozorny divak je behem filmu vystaven tlaku na rozhodnuti , ktere strane vlastne fandi.Ja osobne terorismu nepreju ale taky nejsem debilek co veri v pravdivost informaci poskytovanych soucasnymi medii a kdyz zvazim vsechna pro a proti tak mi vychazi , ze to co je tady spatne neni islam , ale poloretardovanej reprezentant poloretardovanyho naroda , kterej ma pocit , ze vsechno musi bejt tak jak si oni prejou a ze nejlepsi je ten svuj McDonald strkat vsude odkud je mozny dostat prachy. Film ma celkem slusne napeti plus standartni herecke vykony ale to co je na nem zajimave je opravdu ten namet k zamysleni. Film si puste nez si zapnete TV news nebo nejakou jinou propagandu.Usamu Bin Ladinovi jakozto byvalemu cvicenemu a financovanemu agentovi CIA by se snimek urcite libil. 3 hvezdy - dobry film

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Naprosto trapny produkt a je mi opravdu lito ze se herec formatu Michaela Douglase k necemu takovemu da najmout - ale prachy jsou prochy to zas jo.Mizernej namet , mizernej scenar a nulovy herecky nasazeni - ostatni nestoji ani za to abych tady neco psal.Pribeh totalne trapnej a 1000x prehranej v ostatnich sladaccich o procitnuti proutnika a nalezeni cesty k monogamni lasce a novymu stylu rodineho nepromiskuitniho stesti s tou jedinou a tou pravou.Absolutni ztrata casu pokud nejste divenka nekde kolem 12 - 15 let - mozna min. Zaznamenal jsem jeden dobrej for kdyz otec nevesty-veteran z koree pronasi slavnostni pripitek a zakomponuje do toho vyhrezly streva svejch spolubojovniku ale to je fakt vsechno - zbytek brak.