Lítám v tom (2009)

Pro me osobne velice velice dobry film s neskutecne sympatickym charakterem hlavniho hrdiny.Trochu pribeh o fenomenu poslednich let - "singles" - proste lidi co ziji sami.Pokud uz jste unaveni kecickama Vasich kamaradu o tom jak jediny smysl zivota je mit dite , skvelou rodinu a jak Vam to zmeni zivot kdyz se Vam narodi to Vase detatko a ze ta otravna tloustnouci bezkrevna furie co spava vedle Vas je ten Vas zivotni poklad no tak pak se Vam tento film bude libit , protoze Mr. Bingham ma proste pravdu.Film ma prijemnou komedialni rovinu , ale samozrejme je tady i prostor pro trochu vaznejsi tema k zamysleni.Hlavni hrdina reprezentuje "jinej styl" dnesniho zivota a proste odmita bejt stereotypne prizpusobiva ovecka , ktery vlastne nic jinyho v zivote krome tech deticek nezbyva.V okamziku kdy dospeje k presvedceni ze je treba udelat zmenu samozrejme narazi tvrde na realitu , ktera ho vraci zpatky tam kde byl a tusi ze uz tam zustane (viz scena " I am from here" s hlavnim pilotem).Pri premiere v kine jsem se modlil aby scena kdy Clooney necekane navstivi svou milenku neskoncila happy-endem - nastesti tvurci maj v hlave mozek a scena skonci spatne takze horka prichut pribehu je zachovana a kvalita zustava.Clooney jako jeden z nejlepsich hercu dneska je super a celkove hlavni hrdina ale i film zanecha super dojem - pokud nejste ovce.Vyborne zvoleny soundtrack + hit "help yourself" skvele dokresluje pozici cloveka , kterej to proste ma trochu jinak.Davam jasne 4 hvezdy - perfektni.

Válka Roseových (1989)

Snimek , ktery mam ve svem TOP20.Naprosta klasika a spickovy film ve vsech smerech.Spojeni Turner-Douglas-DeVito proste z nejakeho duvodu funguje skvele.Oba Douglas i Turner jednoznacne zivotni vykony a ukazka naprosto dokonale zvladnuteho hereckeho remesla.To jakym zpusobm pracuje Turner s mimickymi a vyrazovymi naznaky behem vypraveni pribehu "jak jsme nakupovali Bacarat" je naprosto uchavtne a myslim , ze timto se Turner pasovala na jednu z vubec nejlepsich herecek vsech dob.Douglas diky tomuto filmu nebude nikdy zapomenut jako herec , ktery to tam "ma" i kdyz to obcas neni videt.Namet perfektni a scenar proste dokonalost sama.Pikantni humor "az budes padat tak nerozbij kachlicky " se tahne pres cely film a je to opravdova slast se na tento koncert podivat - i po nekolikate. Tomuto snimku neni co vytknout a kdo je filmovy maniak tak tohle urcite musi videt - 5 hvezd jak z praku.

Muž v pokušení (2009)

Me film celkem prijemne prekvapil.Samozrejme , ze to neni nic prevratneho a ani Douglas neukazuje nic za co si ho divaci budou pamatovat , ale pribeh ma proste kouzlo a to hlavne pro nekoho , komu se neco podobneho v zivote stalo.Z kamaradu nekamaradi , z potencionalnich milenek stary babky nebo opovrhujici teenies - jediny co zbyde je otriskanej frajer , kterej prijima pecky osudu , kdyz se vsechno sype.Samozrejme nekde v zivote kazdyho otriskanyho frajera je TA prava , ktera se umi objevit kdyz je vsechno v haji.Otevreny konec je celkem trefa a film me pobavil.Davam tri hvezdy vlastne jenom za pribeh ze zivota

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

K trilogii zde bylo urcite napsano mnoho , takze zde uvedu jen momenty co si pamatuju pri prvnim shlednuti. Pokud si nechcete zkazit dojem z tohoto filmu tak radsi dal nectete - myslim to vazne. Na premieru jsem si dal maraton a pri tretim dile uz jsem byl dost vycerpan takze jsem sel podruhe s kamaradem.Ten idiotskej kamarad mi pri scene , kdy se Frodo probudi na posteli v rivendale povida "hele to jsou bukvice - normalni mrnavy bukvice" - no a potom me tim cpal a tlemil se az do konce filmu a ze tam tech koncu bylo pozehnane.Bohuzel pri dalsi projekci jsem zjistil - ze mel pravdu.Je me to strasne lito ale ja jsem o tenhle film prisel , protoze se toho dojmu co mi vnuknul muj kamos uz nemuzu zbavit - proste je to pravda a Jackson ty teploucky pohledy z ocicek do ocicek malejch hobitu neuhlidal.Bylo to moc a ja uz na ten film nemuzu nikdy koukat. 2 hvezdy za to ze me Jackson okradl o skvelej film z naprosto unikatni trilogie.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

K trilogii zde bylo urcite napsano mnoho , takze zde uvedu jen momenty co si pamatuju pri prvnim shlednuti.Dve veze me porad udrzeli v kursu nadseni a i ta "rosztristenost " deje mi pripadala jako prirozena a dokonce vitana ze strany sklanich Tolkienomanu.Pamatuji si jak jsem se musel opravdu hodne smat pri trpaslikove replice "very dangerouse on short distances" 4 Hvezdy za to same jako spolecenstvo prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

K trilogii zde bylo urcite napsano mnoho , takze zde uvedu jen momenty co si pamatuju pri prvnim shlednuti.Tolkiena jsem na gymplu cetl takze do kina jsem sel pripraveny a plny ocekavani a obav.Pamatuji si , ze se to zlomilo , kdyz se objevil Belrog - takhle presne jsem ho videl i kdyz jsem to cetl.Tim to bylo jasny. 4 Hvezdy - hlavne za revolucni projekt obrich rozmeru a za to ze z tezkeho zadani udelal Jackson opravdovou oslavu velkeho dila.

Nelítostný souboj (1995)

Pokud vezmu zanr krimi-thriller tak urcite nenajdu vic nez 5 filmu ktere predstavuji naprostou spicku.Toto je jeden z nich a dost mozna ten vubec nejlepsi.Film je na tento zanr a dobu vzniku pomerne dlouhy nicmene si myslim ze snad neni jediny divak , ktery by od tohoto filmu odesel.Ze siroka ale naprosto poutave vypraveny pribeh , jenz nabizi nekolik scen co urcite zaujimaji misto v sini slavy tohoto zanru(banka/na moji televizi se koukat nebudes/protoze ma krasnou velkou prdel a dalsi).Naprosto famozni vykon podava podle me DeNiro a stejne tak i Pacino (pri reprizach jsem se pristihnul ze mi pripada ze ve scene "give me what U got , give me what U got" uz trochu prehrava a ze si to snad jen zkousel pred bezici kamerou a ve strizne to tam pak dali) ale treba i Sizemore jako sekundant je naprosto presvedcivy bandita co jde na krev "when U feel the heat around the corner".Scena prepadeni banky nesnese srovnani a nevim jestli jsem nekdy na filmovem platne videl lepsi prestrelku nez je prave tahle. Pro me osobne vyborny soundtrack - pouziti samplu "new age dawn" od Joy Division kdy Pacino po dalnici jede na kafe s De Nirem presne vystihuje strhujici tempo a psychoticke nasazeni detektiva Hanny v teto silene stvanici. Film bez vahani 4 hvezdy.Mel bych jich zcela jiste 5 ale tam se v mem osobnim hodnoceni zadny krimi-thriller dostat nemuze - 5 hvezd maji jen filmy , ktere umi zmenit muj zivotni postoj nebo pohled na cokoliv.

Poslední Mohykán (1992)

Filmova adaptace slavneho romanu me nezklamala ale ani nenadchla.Postava "dlouha karabina /Lewis" je v romanu J.F.Coopera vystavena podle skutecne osobnosti Daniela Boonea.Tento trapper byl objevitelem a pionyrem zemi Kentucky a Virginia.Byl to prave Daniel Boone , kdo fantastickou ranou na 300metru zastrelil indianskeho samana a zachranil totalne prohranou bitvu s nejvetsim indianskym povstanim vsech dob a toto povstani fakticky zastavil- je povazovan za cloveka , ktery jednou ranou vyhladil celou populaci.Uz fakt , ze ve filmu je prave tato postava situovana jako ustredni me velmi zklamal.J.F.Cooper byl jednim z prvnich kritiku vyhlazovani puvodnich obyvatel a urcite by s timto prekroucenim jeho dila nesouhlasil.Film ma spad a exteriery (zvlaste v zaverecne scene) jsou dechberouci.Oscar za zvuk je naprosto zaslouzeny - to co ze sebe vysypal Moricone uz se zoopakovat neda , ale tento motiv je sakra blizko. Naprosto me irituje predstavitelka hlavni zenske role Stowe , kterou povazuji za hereceku jednoho vyrazu - az si film priste pustite tak se na to zkuste zamerit - jeji vykony jsou pro me snad az trapne. Davam 3 hvezdy coz je v mem velmi prisnem systemu hodnoceni film , ktery je potreba videt.

TRON: Legacy 3D (2010)

Filmu davam 3 hvezdy coz je v mem velmi prisnem systemu hodnoceni filme , ktery ke potreba videt.Pribeh samozrejme nic prekvapiveho , ale da se rict , ze vas nepusti a z filmu je prijemny dojem.Mnohokrat oslavovany design produkce je opravdu to , cim si tento film zaslouzi Vasi pozornost.Velmi sympaticky pusobi fakt , ze production designer opravdu zamakal a detailu povedeneho designu najdete tuny.Tohle presne by mel byt jeden z dovodu proc tocit filmy ve 3D a ukrojit trosku z divakovi predstavivosti.Od extravagantnich outfitu a techno-wedges shoe damicek co oblekaji hlavniho hrdinu nez zacne mazec - pres kombinaci technokraticko-rokoko-multifunkcionalistickeho interieru sidla hlavniho bosse - az po grid a svetelne stopy za motocykly.Soundtrack mi k filmu sedi nicmene originalitu nemuzu hodnotit - vlastne ani skupinu Daft Punk neznam. Herecke vykony vcetne monster star Bridgese nic vyjimecneho tak snad jen ze Olivia Wilde ma nadherny oci:-). Vic v tomhle filmu neni.

Králova řeč (2010)

Film jsem videl asi s pulrocnim zpozdenim po premiere a opravdu jsem se tesil , ze po dlouhe dobe shlednu opravdovou kvalitu.Bohuzel jsem ale byl zklaman - pravda je ze na vine neni snimek , ale spis to jaky jsem typ divaka.Co mi vadilo je prvoplanova konstrukce filmu , ktera automaticky predurcuje toto dilko do kategorie "tak tohle je umeni".Mnohem radsi mam umelecky mene ambiciozni snimky , ktere si tento punc vydobiji az v prubehu pribehu a nebo jeste lepe druhy den po shlednuti.Produkcni stab nastavil vsechny parametry snimku na silny umelecky dojem a proste je to na me moc "okate".Samozrejme pekny pribeh navic dle skutecne udalosti ovsem zde se zcela jiste nabizelo mnohem vic prostoru pro hlubsi sondu do nesebevedome duse krale Jiriho - davam to za vinu ciste rezii , ktera podle me planovane rozdeluje silu hereckeho materialu mezi oba hlavni aktery s cilem mit nakonec ty oscarove nominace hned dve.Firth hraje svuj zatim zivotni vykon to je bez debaty ale Rushe uz jsem videl v lepsich rolich. Film je urcite kvalitni a interier "ordinace" Lionela Logua se proste musi videt (to je ukazka skvele odvedene prace ) + potesi celkem detailni zaber na predvalecny vuz neexistujici a pak znovuzrozene znacky morgan - to byly asi nejvetsi bonusy , ktere me osobne film nabidnul.Asi dost prekvapive davam 3 hvezdy , coz je v mem velmi prisnem systemu hodnoceni velice dobry film , ktery je potreba videt.Tento namet mel potencial na 5 hvezd , ale prave toto tvurci podle me neunesli a nezvladli.